Jump to content
Sign in to follow this  
naifuss

Celcom Broadband

Recommended Posts

ada saper2 boleh ajar mcmmana aku nak share celcom broadband ni dengan kwn aku.. guna wayar LAN

boleh share ke line celcom broadband ni? :rolleyes: ...kl ble share cam stremyx aku pun nak ambik gak nih

leh jer aper tak leh nyer....ader dua cara.... satu yang mahal n yang murah ko nak yang maner satu... tapi untuk long term yang mahal nyer lah lagi ok untuk ko nyer pc n laptop....

yang mahal

ko beli satu 3g wireless router ader dua jer skarang ni setau aku lah... satu vodafone zuhause... ko serch lah kat google tapi ni support untuk umts jer,... tak suport untuk hsdpa... n satu lagi 3g wireless router dlink dir 450 or 451... ni pun search lah sendiri kan google ... n yang untuk d link tu ko akan dapat sekali datacard or 3g usb modem... 7.2 mbps... untuk zuhause tu ko just masuk kan simcard kat dalam n dier akan dial kan sendiri... n share kan connection ko guner wireless or lan... kalau guner model d link tu ko masukkan datacard tu dalam router tu n router tu akan dial ngan datacard ur usb modem ko tu,... ( yang vodafone tu tak payah pakai datacard n usb modem sebab dalam tu dah ader build in nyer... tapi speed dapat umts jer lah 384kbps)

yang murah....

ko kena ader laptop ngan ko nyer usb modem tu lah... cara dier ...

ko dial pakai laptop n ko wat lah internet sharing ngan ko nyer laptop tu.... ko ader banyak cara... alau nak share kan pakai lan... ko beli lah switch ker hub ker satu... untuk wat network tu...n kalau share kan pakai hub ko share lah kan ker ko nyer network card... n network card sambung kat hub... n pc lain sumer sambung lak kat hub tu... guner lan cable... sumer beli lan cable direct nyer... jangan pakai cros over lan wire....

pilih lah sendiri maner satu ko nak murah ker mahal...

ha lu pk lah sendiri... hehehe... kelemahan yang murah tu... ko kena on selalu lah ko nyer laptop or pc ko untuk user lain connect ker internet... sebab ko nyer laptop ngan pc tu sebagai default gateway... so tu lah yang tak bagus nyer untuk jangka masa panjang sebab akan menjahanamkan laptop n pc ko... aku dah kena dah... tapi sekrang mcam ni gak seting aku.... guner yang murah nyer... lagi tapi guner wireless router lah...

tak berbaloi langsung... aku pakai streamyx 512....laju gak.... bila kabel telekom di curi selama sebulan... aku try celcom broadband (huwei) kelajuannya hanya 52kbps, lebih slow drpd tm net 1515 56kbps...

tak payah la nak pakai celcom broadband tu....servis mcm puaka.Cerita bergegar,tapi bile pakai kejap2 dc.sapa bole tahan....semua tu ibarat menipu pengguna je.aku salah sorang nya lah.

aku pun mula mula pakai strymex pun asik dc je

lepas tu aku suh org telekom datang chek

dia chek aku nye spliter kata nya kene pakai spiler yang baik sikit

lepas tu terus tak dc bila aku tukar yang elok sikit