Jump to content
Sign in to follow this  
sayw

Cadangan Sayw

teamviewer setiap ahli yg masalah  

21 members have voted

1. 1. soalan saya setuju x sesiapa yg bermasaalah otai2 putera tlg melalui teamviewer 3?

• setuju
      18
    • tidak setuju
      3

Recommended Posts

salam

sekarang ni aaa

tgk2 tup tap tup tap... banyak ada org masalah.... so sayw nak cadangkan guna teamviewer 3 untuk tolong org2 bermasalah ni

kalau mereka x faham....

lagi satu mereka yg nak remote com ni hanyalah org yg terpilih shj.... cam azuan mod kita ni( minta maaf azuan) atau sesiapa yg mahir menggunakan komputer....

untuk mengelakkan penggodam... org2 yg terpilih tu kena ada pass sendiri bukan pass teamviewer tu...

maksudnya.... sebelum dia masuk kom org tu.... dia beri isyarat yg dia tu mod atau ahli khas....

so sayw cuba2 cadang.... kalau mod2 nk bantah,... terpulang la

coz banyak yg tak tahu nk repair mcm mana... cuma jgn hentam sudahlah ek? :excl:

aku pernah remote beberapa cc membe aku kt kuantan ni time tolong tunjuk ajar setup cleanslate, deepfreeze ..proxy, file server dan macam2 lagi.. takat mana pengetahuan aku boleh tolong... InsyaAllah no problem.... asal ada kelapangan.. aku tolong.. just alert je via pm.. klo tak ter reply tu.. sori lah.. mungkin terbizi sgt :P

tu la zeronehza.... bukan kita x nak tolong.... karang sayw promote software tu ada jer org buat jahat... sayw hanya mencadangkan sahaja....

saper2 yg x stuju tu boleh beri alasan x? shj/

hah bende nie bleh godam semua software tu

hoho~ape teamviewer nie?

Edited by zer0Nehza
jangan spam ! jangan letak referal link off dari topik !

teamviewer ni remote software

maknanya kita boleh tolong warga putera yg bermasalah....

zero memang saya x nafikan ayat anda, tetapi sayw cadangkan hanya dimiliki oleh mod2 sahaja.....

sebab tu sayw terfikir.... guna nama azuan(minta maaf sekali lagi) contoh mod kom kita ni

jadi hanya mod dan ahli yg layak sahaja layak diiktiraf as teamviewer team

to sultan teamviewer masih ada bug.... x terlalu secure lagi

Edited by sayw

mod pun ok gak, lagi2 yang berpngetahuan luas, tapi tak semua layak..

bagi aku takde apa yang perlu untuk guna softwere ni,..because putera.com bukan class multimedia or IT,..

sebenarnya sayw x reti nak quote2 ni hehehe

tp sayw nk beri pendapat sahajala.... sebab nak memudahkan bukan nak menyusahkan.... memangla bukan class multimedia atau it sultan tapi bagi sayw bila kita dah ajar org tu "yg ni virus, buang" coz ramai gak sayw nampak user2 putera masalah nk memahami cara2 penggunaan.... hehe

serius hari tu ada org cakap kat sayw x tahu kat mana device manager.... just tolong je tu je.....

Yup, mungkin ianya amat diperlukan oleh golongan beginer.

So, ni terserah kepada orang yang nak tolong..dan terserah kepada sapa yang nak mintak tolong :D

hah bende nie bleh godam semua software tu

hoho~ape teamviewer nie?

ni apa kes? tak puas lagi dapat satu bar merit? nk spam lagi?

Yup, mungkin ianya amat diperlukan oleh golongan beginer.

So, ni terserah kepada orang yang nak tolong..dan terserah kepada sapa yang nak mintak tolong :D

pegang satu kata kunci.. kepercayaan. :) Edited by zer0Nehza

yang boleh dipercayai..nk kena pilih forumer yg sesuai.boleh gak kita pilih forumer yang banyak membantu forumer laen

so sayw rasa mintak zero tolong tanya azuan macam mana pendapat sayw.... ok ke x ok ke... sayw serah kepada mod dan bro shanai dan bro azuan.....

jgn marah....

Satu cadangan yg boleh dipertimbangkan oleh admin/mana2 mod!

Aspek keselamatan cam diperbincangkan tu perlu diambil kira,

begitu juga dengan privacy, ye la, kot2 pi jenguk album digital

family ke...hehehe!

Aku pun baru tau pasail teamviewer ni, dia sama ke mcm hamachi tu?

Mcm kata arfaie, tapi boleh jugak kita beri kepada mereka yg banyak membantu

user lain, x semestinya mod semata2...

ok terima kasih atas komen2 tu, tentang keselamatan, sayw dah tanya pro2 microsoft.....

diorg kata, teamviewer ada satu kelebihan

walau org mana nak godam, pengguna boleh membatalkan transmisi data/ aplikasi teamviewer dengan anak panah semasa connection

erm.... lupa nak bgth sultan.... sebenarnya teamviewer yg latest teamviewer 3 dah secure

thanks for reminding me....

anyway dah 2,3 org warga putera dah sayw config.... camner nak setup theme dan camner nk buang virus.... kalau nk softare tu boleh google

erm.... lupa nak bgth sultan.... sebenarnya teamviewer yg latest teamviewer 3 dah secure

Aku dah tahu dah secure, bila tengok komen-komen ni hanya satu jer..kepercayaan antara pengguna jer ler nampaknyer.

salam

sekarang ni aaa

tgk2 tup tap tup tap... banyak ada org masalah.... so sayw nak cadangkan guna teamviewer 3 untuk tolong org2 bermasalah ni

kalau mereka x faham....

lagi satu mereka yg nak remote com ni hanyalah org yg terpilih shj.... cam azuan mod kita ni( minta maaf azuan) atau sesiapa yg mahir menggunakan komputer....

untuk mengelakkan penggodam... org2 yg terpilih tu kena ada pass sendiri bukan pass teamviewer tu...

maksudnya.... sebelum dia masuk kom org tu.... dia beri isyarat yg dia tu mod atau ahli khas....

so sayw cuba2 cadang.... kalau mod2 nk bantah,... terpulang la

coz banyak yg tak tahu nk repair mcm mana... cuma jgn hentam sudahlah ek? :excl:

Cadangan yang baik :) Tapi pastikan ada orang monitor. buat term and condition dan pastikan user yang bermasalah betul betul faham flow dan tau siapa yang tengah login ke dalam pc mereka. buat satu page khas untuk user bermasalah buat request ker... :)

hoho~jgn marah yer en zeronehza..huhu...just nak share aje..huhu..

ape ko nak share tue robots... dah d edit oleh Mod Z...

bg tahu r aku...

Cadangan yang baik :) Tapi pastikan ada orang monitor. buat term and condition dan pastikan user yang bermasalah betul betul faham flow dan tau siapa yang tengah login ke dalam pc mereka. buat satu page khas untuk user bermasalah buat request ker... :)

Betul tu, elok buat satu thread yg diletakkan dlm topik-topik penting kat bahagian windows tu.

Mungkin guna nama PERTOLONGAN melalui TeamViewer ke, apa2 lah...

Then kepada user yg bermasalah, bolehlah terangkan masalah pc dia dlm tu, dan tunggu respon

dari mana2 user yg sanggup menolong, permintaan password bolehlah guna PM shj. Jadi

kalau boleh interaksi tu dibuat dua hala sahaja, tak perlu lebih supaya tak 'menyesakkan' line

dan of coz spaya tak konflik lah!

huhuhu...... td ada la sorang mamat ni,, die mintak aku game, so aku nak transfer installer game tu kat die, bile aku dah connect pc die, terus die offkan.. haha laugh.gif

ps: ada sesetengah org tu die ingat kita nak godam pc die kalo guna teamview ni... laugh.gif