Jump to content
Sign in to follow this  
KOKAI

Desktop

Recommended Posts

dry.gif hai semua yang suka melayan web ni...

saya ada satu kemusykilan....

tentang camera yang dipasang dalam komputer....wujud atau tidak perkara ni...dimana tuan empunya komputer tersebut boleh melihat sebarang aktiviti individu lain yang menggunakan komputer tersebut.

sekiranya ada...bagaimana proses tersebut dilakukan dan bagaimana kita hendak tahu lokasinya...

sekian, tq. unsure.gif

Secara ringkasnya, sekiranya setiap orang mempunyai kamera yang terpasang pada komputer maka ianya tidak mustahil boleh berlaku sebarang aktiviti yang boleh menyebabkan orang lain dapat melihat aktiviti seseorang itu. Itupun bergantung pada keadaan bagaimana kamera itu dipasang. Ianya boleh terjadi sekiranya berlaku exploitasi pada system file, pencerobohan komputer sekiranya mempunyai network yg tak secure dan pelbagai lagi aspek yang boleh terjadi.

TQ, smile.gif

Tapi saya musykil gak. bukan pe...saya dah cek gak dia punya bilik. tak dapat kesan pun sebarang maklumat.

Tu yang ingat ada kot cara nak buat dalam komputer terus.

hhehee

jahatnnyerrrrrrrrrrrrrrr

ko ckp webcam ker ?

beli CCTV satu set baru RM100+

kalo wireless lg besh

isk aku nih

cam nak buat cd nasha lak

jap2... aktiviti mcmmane yg ko maksudkan ni? aktiviti=program ape die bukak/web ape die masuk ke aktiviti=korek idung depan pc/isap rokok depan pc

kalu aktiviti yg 1st tu... pakai sepaiware @ keylogger dah bole... kalu yg 2nd tu aku tatau... psl tu bergantung pd org tu senirik nak letak kat mana...

tp dr ayat ko aku assume aktiviti yg ko maksudkan tu refer pd first explanation bukan kamera mcm kes nasha tuh

dry.gif hai semua yang suka melayan web ni...

saya ada satu kemusykilan....

tentang camera yang dipasang dalam komputer....wujud atau tidak perkara ni...dimana tuan empunya komputer tersebut boleh melihat sebarang aktiviti individu lain yang menggunakan komputer tersebut.

sekiranya ada...bagaimana proses tersebut dilakukan dan bagaimana kita hendak tahu lokasinya...

sekian, tq. unsure.gif

ehh saya konpius la ape maksud ko ni wireless cam ker atau dia boleh tau aper yang ko tengah buat dalam pc... explain sket ?

tentang camera yang dipasang dalam komputer....wujud atau tidak perkara ni...dimana tuan empunya komputer tersebut boleh melihat sebarang aktiviti individu lain yang menggunakan komputer tersebut

Ni maksud pasang Webcam ke apa? Pasang dalam Komputer ? tak paham la kawan maksud kau... maksud kau dalam skrin ade camera ke menda, atau macam satu program/software yang bleh membuatkan orang luar nampak pengguna pc tu ?

rasenya tiada kamera yg wujud dlm komputer jika ianya tiada device (webcam etc) yg bersambung..aku rase maksud ko..membe ko blh akses fail2 ko utk tau apa yg dah ko surf.. smile.gif

maksud ko camera ke ape?

sbb ade klasmate aku gne software ape tah,

die ley rekod wat ever yg terdisplay kat monitor ni...

maksud ko cani ke?