Jump to content
Dark Crow

Ini Ada Game Engine Yg Berbakat Besar Dan Sedang Menaik!

Recommended Posts

Aku takleh donload lah plak. Tak tahu apa sebab... mungkin connection line kat rumah aku tak bagus semalam. Takper, next time aku try donload lagi... besar gak file nie ek... so, kalau dah Malayneu kata best game ko nie, so memang betullah ko nyer game nie best... hahahaha :D. So, next time buat ler plak game lain... lumba2 kete ker kan... :D

assalamualaikum...

Aku takleh donload lah plak. Tak tahu apa sebab... mungkin connection line kat rumah aku tak bagus semalam. Takper, next time aku try donload lagi... besar gak file nie ek... so, kalau dah Malayneu kata best game ko nie, so memang betullah ko nyer game nie best... hahahaha :D. So, next time buat ler plak game lain... lumba2 kete ker kan... :D

bukanla en LanoX :D aku donlod neoaxis punya demo...ada disertakan sekali demo game...fizik dia best wo..ko try la donlod

dah 3 ari aku mmg nak donlod game readzone tuh..tapi internet aku ni slow pastu manjang putus aje..dahla takleh resume :wacko: ...arini nak cuba lagi..jgn risau readzone..ngehngeh

Oooo... donload demo rupenya. Takper lah.. ko wat dulu game tu.. bila dah siap, bagi ler kitorang main plak.. hahahaha.. :D

assalamualaikum...

aisey...xleh donlod ek...hmm....nnti aku try rapidshare plak :blush:

rapidshare? sgt dialu-alukan hehe :D kalu buat 2/3 part lagi cantek..

assalamualaikum...

ye aku dh berjaya amik game ko tu bro...nanti aku test...huhu guna rapidshare baru berjaya ^_^

____

aku dah main...oo ko guna map demo tu je dan ko tambah kedai2....kira okla...ak47 tu ko buat ke? kalu ada gerak2 sket ngan recoil lagi syok..tapi at least ko dah berjaya buat game pakai injin nih..tahniah :D

oo ye..ketakebal tu masa aku nak masuk dia terbalik plak...kenapa tu? sapa yg dah donlod tu ada tak kena camtu? hehe

aku dah main...oo ko guna map demo tu je dan ko tambah kedai2....kira okla...ak47 tu ko buat ke? kalu ada gerak2 sket ngan recoil lagi syok..tapi at least ko dah berjaya buat game pakai injin nih..tahniah :D

oo ye..ketakebal tu masa aku nak masuk dia terbalik plak...kenapa tu? sapa yg dah donlod tu ada tak kena camtu? hehe

ak47 tu aku blaja wat dlm tutorial forum neoaxis....keta kebal tu terbalik sbb dah kene fire ngan askar2 jepun2 tu...ciri fizik utk keta kebal tu ak x adjust btul2....haha... :lol:

assalamualaikum...

ak47 tu aku blaja wat dlm tutorial forum neoaxis....keta kebal tu terbalik sbb dah kene fire ngan askar2 jepun2 tu...ciri fizik utk keta kebal tu ak x adjust btul2....haha... :lol:

oo ye ke? aku tak prasan askar tu dah tembak dulu..tapi bleh masuk jugak tu ketakebal sambil terbalik tembak jepun tu pulak..haha

askar/pakcik tu pon ko model jugak ye?

a'ah...yg askar2 tu aku wat sendirik dlm 3Ds max...low poly model..klu tgk btul2 yg askar2 tu xpegang snjata pun...

just aku wat dier kuar particle fire effect dari tgn..

Wah! Redzone tahniah!! Tula aku katakan, game engine ni hebats walaupun belum berusia V1.0. Hehehehe. Bagi aku malangnya aku dah stop godek engine ni sebab terpaksa ubah haluan dgn member aku ke arah pure animasi. Tapi memang passion aku kat game. Redzone ko blaja kat kolej mana? Ko ambik jurusan apa? Ko ni lebih kepada programming ke?

Wah! Redzone tahniah!! Tula aku katakan, game engine ni hebats walaupun belum berusia V1.0. Hehehehe. Bagi aku malangnya aku dah stop godek engine ni sebab terpaksa ubah haluan dgn member aku ke arah pure animasi. Tapi memang passion aku kat game. Redzone ko blaja kat kolej mana? Ko ambik jurusan apa? Ko ni lebih kepada programming ke?

TQ Dark Crow...huhu....aku sbnarnye student UTHM kat Johor...tpi skg ni final sem n tgh praktikal kat sykt printing design kat shah alam...

jurusan IT...majoring multimedia...aku just minat wat modeling 3D jer..bab2 bahasa mesin ni kureng ckit....

lgpun kan game engine nie xmenekankn coding sgt...just ubah2 die pnye setting ciri fizik jer....pastu tgk ar cmne dgn sifat entity yg sedia ada dlm game engine tu...kne byk explore la jgk....petang2 klu xmain bola leh la isi mse lapang ngan game engine nie....huhu.. :lol:

p/s: skg tgh boring thp dewa keje sorg2 kat opis... :mellow:

Ko buat ler tutorial camner nak pakai engine neoaxis nie.. hilang ler boring.. hehehe :D

insyaallah klu ade mse...stakat nie mmg busy lg ngan dsign2 company psl dok kje sorg2 je cni...

anyway thanksalot dark crow sbb perkenalkan game engine ni kat kitorg sumer...huhu... :lol:

Hey, takde hal Redzone. Aku berbangga ada gak orang cam kau yang sudi check it out sampai jadi buat game. Semangat ini yang Malaysia mahu. :lol:

Aku ingin tanya kepada semua rakyat Putera. Knp sampai sekarang belum ada game yang di buat dari kalian semua yg sampai taraf kualiti yg boleh di bangga kan di mata dunia? Maksud aku ala-ala game macam Virtual-On kat arcade tu ke atau even macam street fighter 2?

Aku bukan nak berkata kasar ke apa. Aku cuma nak kenal pasti apa puncanya perkara ini boleh berlaku? Adakah di sebabkan oleh kurangnya tenaga berpengalaman dari sudut programmer dan juga 3D Artis. Ke di sebabkan tiada masa untuk di luangkan untuk mebuat secara hobby? Atau kemalasan melanda kita?

Mari kita renung dah berdiskusi bersama?

Hmm.. kebanyakan warga putera yang melibatkan diri dalam bidang pembangunan games nie hanyalah semata2 kerana minat & hobby. Jadi masa yang sedikit sahaja diperuntukkan untuk memenuhi hobby ini... dan tiada tekanan dari mana2 pihak untuk siapkan sesebuah game. Lagipun kerja sebenar lebih penting sebab ia adalah sumber pendapatan utama. Takkan nak buat game tanpa makan dan minum kan... lain ler dah keje dengan company game.

Selain itu, berkenaan quality yang boleh dibanggakan dimata dunia.. tu terlalu subjectif lah. Kualiti dikira bukan setakat dari grafik yang menarik, unsur 3D yang canggih namun juga gameplay yang unik, mudah dimainkan dan tidak membosankan pemain dan sebagainya. Sebenarnya ada beberapa individu yang buat game yang berkualiti tetapi untuk company yang dia bekerjalah.. takkan nak bagi free kat sini... :D

Hey, takde hal Redzone. Aku berbangga ada gak orang cam kau yang sudi check it out sampai jadi buat game. Semangat ini yang Malaysia mahu. :lol:

Aku ingin tanya kepada semua rakyat Putera. Knp sampai sekarang belum ada game yang di buat dari kalian semua yg sampai taraf kualiti yg boleh di bangga kan di mata dunia? Maksud aku ala-ala game macam Virtual-On kat arcade tu ke atau even macam street fighter 2?

Aku bukan nak berkata kasar ke apa. Aku cuma nak kenal pasti apa puncanya perkara ini boleh berlaku? Adakah di sebabkan oleh kurangnya tenaga berpengalaman dari sudut programmer dan juga 3D Artis. Ke di sebabkan tiada masa untuk di luangkan untuk mebuat secara hobby? Atau kemalasan melanda kita?

Hmm... jom aaa buat...stakat 3D kerekter no hal... kalo model aku hampas... aku akan improve model tu sampai pengsan ... masalah aku tang skripting c, c#, jawa... memacam sekrip lagi laa... ada brani..?

PS: Ni pojek free/takde gaji je tau... :)

Hey, Vib. Aku bukan taka mau buat. Tapi aku tergolong dengan golongan takde masa. Keje bz je, balik dah letih. Satu lagi aku memang bukan seorang programmer. Selalunya camtu, good programmer dan good artist dua individu yg berbeza. And sebab nak jadi bagus dalam satu2 bidang tu memang perlu all the time in the world.

Lagi pon dari dulu otak aku tak masuk bab coding ni cuma paham concept dia je.

Ni soalan ko....

Ni jawapan dia....

Hey, Vib. Aku bukan taka mau buat. Tapi aku tergolong dengan golongan takde masa. Keje bz je, balik dah letih. Satu lagi aku memang bukan seorang programmer. Selalunya camtu, good programmer dan good artist dua individu yg berbeza. And sebab nak jadi bagus dalam satu2 bidang tu memang perlu all the time in the world.

Lagi pon dari dulu otak aku tak masuk bab coding ni cuma paham concept dia je.

Harap2... jgn pertikaikan lagi kenapa dan apsal bla..bla..bla.. :)

Harap2... jgn pertikaikan lagi kenapa dan apsal bla..bla..bla.. :)

Hehehe... kira sendiri tanya, sendiri jawab ler nie... :D

Haha!, so jawapannya selama ini ialah ramai antara kita semua sibuk dgn kerja harian la ye. Senang tul dapat jawapan ye, sendiri jawab LOL!! Tapi aku nak tahu, tahap programmer2 yang ada kat sini tahap mana? Adakah mereka semua kerja bidang game? Ke banyak yang kerja bidang lain seperti php, web programming dan hanya coding game tuk hobby.

Satu lagi cik Vib aku bukanya pertikaikan apa-apa pon. Tolong jagan salah faham. Aku cuma nak tahu apa sebabnya. Perkataan 'pertikai' tu lain maksudnya dari 'bertanya'.

Lagi pon sudah di jawab oleh saudara Lanox pertanyaan itu.

Edited by Dark Crow