Jump to content
Sign in to follow this  
hakimnen

Nak Tanye Bile Perlu Upgrade Pc Kite

Recommended Posts

kepada kawan2 putera,

Baru-baru ni kebanyakan kengkawan aku upgrade PC diorg..dari single core ke dual core...memang spec main game punye la...dengki gak tgk diorg upgrade kaw2 punye...diorg gamers...

Persolanye ialah perlukah aku upgrade macam diorg? skarang ni aku pakai P4 HT, DDR 1G ram, AGP ati 9600..nak game skrang memang dah x support dah, nak pasang vista pun cam lembap je peformance dia, nak upgrade RAM pun cam membazir je... software pun main berat...adehh...

utk pengatahuan aku bukan gamers laa. tapi kalo dah main satu games msti x jadi keje laa..so kawan2 perlukah aku pakai sampai rosak PC, x pun menjual skrang selagi harga masih ada?

kepada kawan2 putera,

Baru-baru ni kebanyakan kengkawan aku upgrade PC diorg..dari single core ke dual core...memang spec main game punye la...dengki gak tgk diorg upgrade kaw2 punye...diorg gamers...

Persolanye ialah perlukah aku upgrade macam diorg? skarang ni aku pakai P4 HT, DDR 1G ram, AGP ati 9600..nak game skrang memang dah x support dah, nak pasang vista pun cam lembap je peformance dia, nak upgrade RAM pun cam membazir je... software pun main berat...adehh...

utk pengatahuan aku bukan gamers laa. tapi kalo dah main satu games msti x jadi keje laa..so kawan2 perlukah aku pakai sampai rosak PC, x pun menjual skrang selagi harga masih ada?

dah berapa tahun kau pakai pc ni.klau software berat buang je yang tak perlu.

kalau ko dah berpuas hati dengan pc ko, nk bli ram pun rasa membazir. so xpayah upgrade.

biarkan member2 ko upgrade pc2 dorang. simpan duit tok masa depan.

aku kaki games so pc kena la up to date sebab games sekarang requirement semakin tinggi.

ko pakai jek OS xp, xperlu guna vista. kalau rasa dah berat semacam pc ko, format c balik.

servis pc ko buang debu2..susun wayar2 kat dalam kasi cantik. boleh guna lama pc ko tu.

kepada kawan2 putera,

biler ko ad duit n bminat utk tukar..

sebenarnye perlu atau tidak nk upgrade tu terpulang pada ko la.

ko yg guna, ko yg taw cmne perf yg ko nak. so sendiri tau la. klu puas ati ngn perf skrg, x payah upgrade.

tp klu rasa ada duit, n ko nak perf lebih dari sekarang, bole la upgrade.

lg satu, rasanya x perlu kot pakai vista..

ramai g yg spec power dlm ni, tp pakai os XP je..

aku pun pakai xp1 je, ringan sket.

theme pelik2, mmg aku x bubuh. x minat + serabut. tp ada org minat.

n cuba2 tgk kt dalam cpu tu. agak2 penah servis x debu2.

Edited by lengchai86

sebenarnya takde satu pun jawapan yg tepat utk soalan ko tu... sebab...

banyak sebab, meh aku bebel satu satu :lol:

1. kalau setakat ni ko guna pc tu tanpa masalah, tadek buat ko susah, rasanya tak perlu upgrade. Kecuali... katakan ko selalu guna program autocad, dgn pc skarang slow, selalu hang bila nak buat keje guna autcad, so dalam keadaan ni berbaloi n perlu ko upgrade JIKA budjet ada...

2. sebut pasal budget plak, ada org dia takde bugdet pun, tp hati dia tak senang, tido teringat pc, mkn teringat pc, selagi pc dia tak upgrade mcm org lain upgrade hati dia tak senang, walaupun upgrade tu tak perlu pun, tp disebabkan dia hati dia tak tenang, upgrade jugak, mkn meggi pun takpe, hujung minggu tak dapat keluar jalan2 pun takpe, janji dpt puaskan hati yg rasa tak tenang. Dlm kes ni terpulang la, ada org sanggup berhabisan, then puas hati. Ada org kata itu keje bodoh, baik guna duit makan sedap2, keluar jalan2.. lain org lain minat kan.

dan banyak hal lagi la. sepenuhnya terpulah pada diri sendiri, kawan2 kat sini blh bagi pendapat jer.

aku pun pernah habiskan duit utk pc. mula2 aku cari sebab utk upgrade, aku list2 sebab2, tp takde sebab yg logik kerana pc sedia ada dh ckp ok, takde beri masalah. tp hati tak senang gak, then aku carik jgk sebab, sekecil kecil sebab pun aku ambik jadikan alasan utk upgrade pc, then siang mlm depan pc jer, nak keluar dah takde bajet, mkn pun antara lepas n tak lepas, tp lepas tu takde fkr2 nak upgrade dh...

tp tak lama..lepas setahun atau lebih, perangai buruk ni datang semula la, mula gatal nak upgrade ini itu. :lol: tp dh upgrade jgn merungut, menangis hiba kalau duit habis :lol:

kecuali mmg bajet tu ada, tinggal nak atau tidak...

biler ko ad duit n bminat utk tukar..

yg ni kira plg tepat

1. ade duit

2. ada keperluan

3. ada kemahuan

= UPGRADE laa

Alaa.. Ko bior jer kengkawan ko tu dgn "dunia" diorang.. kalo ko setakat internet/chatting/word/eksel tu dah cukup laju dah tu... Pastu ko maintenan cantik2 pc ko tu... Pastu duit yg kononnyer ko nak upgrade pc tu simpan utk kawin...hantaran sekarang bukan murah beb, mau 8-10K... Mana mau carik........... :rolleyes:

Thanks Kengkawan PUTERA

aku beli since 2004...haha..lama dah la gak.......kadng software yg berat aku guna gak cam Autocad, MATLAB, Inventor...tp x de masalah lah..smooth..loading pun x lah laju cam pc dual core ..hahaha

PC aku pun smooth je utk XP..temperature pn stabil... memang tiap 2 kali setahun aku kasi cuci habuk semua...heatsink proc pun aku rendam dlm air...peruntukan utk PC baru tiada masalah...maybe aku patut beli PS2 utk main game hahaha...pepun thank you kawan2 PUTERA bg nasihat

Kalo ada sape2 nak bg nasihat, teguran atau bebelan pun silakan ek

2. sebut pasal budget plak, ada org dia takde bugdet pun, tp hati dia tak senang, tido teringat pc, mkn teringat pc, selagi pc dia tak upgrade mcm org lain upgrade hati dia tak senang, walaupun upgrade tu tak perlu pun, tp disebabkan dia hati dia tak tenang, upgrade jugak, mkn meggi pun takpe, hujung minggu tak dapat keluar jalan2 pun takpe, janji dpt puaskan hati yg rasa tak tenang. Dlm kes ni terpulang la, ada org sanggup berhabisan, then puas hati. Ada org kata itu keje bodoh, baik guna duit makan sedap2, keluar jalan2.. lain org lain minat kan.

ini contoh seperti aku :P

duit aku dah abes beli 8800GT padahal 8600GT baru pakai 3bulan.

jangan contohi aku haha

jangan contohi aku haha

tahu ni saje dah 2 kali aku tukar proc :blush:

hmm kalo ko jadi aku..time dah game byk dah support mase tu tuka..aku lebih suke PERFORMANCE..nie je yg aku nk..pc aku pun baru 2 minggu lepas upgrade..tapi menyesal sbb pakai 86OOGT sbb mid-range gc..tp main crysis GC nie dah cukup,smooth nak gilas FPS memanjang 32++,tp pandai2 la OC GC tu..xyah beli lain kalo xde bajet..kalo setakat nk download and anime,+ power kat ram and hard disk sudey..

jangan contohi aku haha

aku pun menyesal..adei,nie nk tolak 86OOGT amik 8800GT gigabyte,fuu~ nasib baik kwn aku nk tolak murah kat aku..function 8800GT gigabyte syok!x mcm 8600GT..

Edited by SkywalkerX

Sign in to follow this  

• Create New...