Jump to content
zizan29

Strymyx Combo Rm60/month

Recommended Posts

btol2..sape agen stremxy tu terangkan la...

aku igt nak amik plan nie la kalo best...

plan beh hanyalah celcom broadband unlimited RM68 sebulan. Tanpa caj tersembunyi! Cuma modem sahaja mahal dah turun skit harga RM700. aku nak tunggu turun skit lagi baru nak langgan!

Aku ada call telekom...katanya bedasarkan aku punya Streamyx asal RM77 (promotion 2 thn/unlimited/1 MB) katanya monthly akan jadik RM110. Aku skrg ni bayar RM77(streamyx) + RM26 (line) = RM103. Jadik kalau camni rugi la aku kalau convert pada ppakej combo ni. Dia kata just reduce sewa bulanan dan monthly ikut speed streamyx. bulanan RM110 tu kerana pakej asal aku RM77(1 MB) punya. Bagi aku bagi sesiapa yang tiada streamyx lagi untung lah...bagi aku agak rugi...nak tukar pakej pada 512KBps takleh sebab perjanjian 2 tahun.

Aku ada call telekom...katanya bedasarkan aku punya Streamyx asal RM77 (promotion 2 thn/unlimited/1 MB) katanya monthly akan jadik RM110. Aku skrg ni bayar RM77(streamyx) + RM26 (line) = RM103. Jadik kalau camni rugi la aku kalau convert pada ppakej combo ni. Dia kata just reduce sewa bulanan dan monthly ikut speed streamyx. bulanan RM110 tu kerana pakej asal aku RM77(1 MB) punya. Bagi aku bagi sesiapa yang tiada streamyx lagi untung lah...bagi aku agak rugi...nak tukar pakej pada 512KBps takleh sebab perjanjian 2 tahun.

Aku nak tanya, kalau nak daftar streamyx kena pegi TM je ke? Takde ke tempat lain yang boleh daftar? Aku user baru dalam dunia tmnet. Tak faham camna cara nak cara2 daftar tmnet streamyx. Apa bezanya dengan broadband? Anybony boleh tolong aku???

saper kt cnih yg da gner pakej nie.cbe trgkan ckit x phm la

not bad lahh... bg yg bkn heavy user wpun selalu online bgs lah ambik ini....

dulu aku pakai 512kb, tp wpun downgrade p 384kb aku rasa x ada beza sgt....

p/s: rm63 yea tanpa cas2 tersembunyi + 5% tax.

aku pakai dah...... simple jeeeee..........

1st time bil dia akan charge

75 (activation) + 60 (current) + 60 (advanced) + 5% (kalau modem technician pasangkan tambah la 88)

bulan seterusnya

60 (current) + 5% (dgn syarat jgn call org gayut kat fixed line tu, kalau tidak kena caj call la)

cara yg paling selamat, cucuk direct modem ke fixed line tanpa splitter

so takyah guna phone dan org pun takleh call

so senang nak maintain bil guna autodebit.........

aku kurang faham la pasal streamyx combo ni nak pi kat website dia bahasa ingeris aku tak berpa faham ..... kalau aku ambik pakej yg bayar RM 60 tu nak pakai data kad yg cucuk kat tepi lap top tu ..... dalam data kad tu kena masukkan sim kad ke ... maksud aku kalau aku reg pihak trmnet akan kasi satu sim kad ke ,dan satu lagi Strymyx Combo Rm60/month ni broadband dia celcom punya ke ?

Edited by pencai

Combo RM60 ni dia pakai pakej 384K,Sewa talian yang RM26 tu free.Panggilan tempatan free.Panggilan nasional talian tetap percuma 1 jam pertama tetapi setiap minit berikutnya akan dicaj 18sen.Panggilan ketalian mudah alih 30sen seminit.Panggilan antarabangsa kadar biasa.Kalau lama gunakan talipon ke talian mudah alih,RM60 akan naik secara perlahan2.

Combo RM60 ni dia pakai pakej 384K,Sewa talian yang RM26 tu free.Panggilan tempatan free.Panggilan nasional talian tetap percuma 1 jam pertama tetapi setiap minit berikutnya akan dicaj 18sen.Panggilan ketalian mudah alih 30sen seminit.Panggilan antarabangsa kadar biasa.Kalau lama gunakan talipon ke talian mudah alih,RM60 akan naik secara perlahan2.

Ok..byk silap info dlm tu...

Combo RM60 ni 384k unlimited, tanpa perlu byr sewa RM26 lagi...betul...

Yang salah pasal panggilan...hehe...tiada panggilan percuma, kalau buat panggilan akan caj mcm biasa ikut rate talian tetap...tapi kalau tambah RM28 untuk voice, dpt panggilan percuma ke mana2 talian tetap tm dan panggilan ke mobile akan dicaj 25sen seminit...flat rate, tak kisah network mana dan lokasi mana selagi dlm malaysia...

Yang salah pasal panggilan...hehe...tiada panggilan percuma, kalau buat panggilan akan caj mcm biasa ikut rate talian tetap...tapi kalau tambah RM28 untuk voice, dpt panggilan percuma ke mana2 talian tetap tm dan panggilan ke mobile akan dicaj 25sen seminit...flat rate, tak kisah network mana dan lokasi mana selagi dlm malaysia...

lagi aku x paham :wacko: .........

pakej nih bunyi macam sesuai utk orang yg xde streamyx dan xde telefon line....is correct bro? macam kita yg dah ada nih kena maintain je la? gitu ke? macam orang yg baru pindah rumah xde apply telefon kira berbaloi la

aku perasan streamyx aku rm 66 je sebulan......

by the way sekarang xde installation free macam dulu ke?

lagi aku x paham :wacko: .........

pakej nih bunyi macam sesuai utk orang yg xde streamyx dan xde telefon line....is correct bro? macam kita yg dah ada nih kena maintain je la? gitu ke? macam orang yg baru pindah rumah xde apply telefon kira berbaloi la

aku perasan streamyx aku rm 66 je sebulan......

by the way sekarang xde installation free macam dulu ke?

yup...berbaloi untuk yg register baru dan sedia ada...lagi sekali depend pada apa matlamat ko...

ok cth streamyx ko skang RM66...fix line ko bukan percuma kan? RM26 sebulan utk fix line...total dah jadi RM92 sebulan...betul?kalau ko rasa nak save RM2 sebulan, maka berbaloi la pakej combo ni...

66 tak nampak sgt sebab mmg dia tak pakai modem...cuba plak org yg guna pakej 77 utk 512k...tambah 26 dah RM103...dengan combo (sama jugak dpt modem with unlimited warranty) dia jimat RM13 sebulan...berbaloi la kan?

by the way, mmg installation tak pernah free...kecuali agent absorb kos tu, dia ghi pasang kat umah ko...

pakej combo rm60/month = 384k unlimited.

Kalu nak tambah voice plan = [ tambah rm28 ]

= RM 60[xyah byr sewa tepon lagi] + rm28 [voice plan,unlimited kol ke talian tetap TM]

= RM 88

kalu xde line tepon kat umah

untuk bhgn line saje = RM150[untuk byrn aktifkan line ngan apa ntah] + [RM50 ke RM100. ni byrn kat kontractor telefon]

= RM200

bhgn streamyx = RM75[pengaktifan] + RM10[Duti setem] + (RM60*2)[sewa streamyx dua bulan pertama] + RM88[TMNET install]

= RM 293

kalu ada dah tepon, cme upgrade je

= RM75[pengaktifan] + RM10[Duti setem] + (RM60*2)[sewa streamyx dua bulan pertama] + RM88[TMNET install]

= RM 293

kalu nak upgrade speed

upgrade ke 512 = tambah RM30

UPgrade ke 1M = tambah RM60

jadi, kelebihan combo ni cme kat sewa tepon je dia skali kan kat bil tuh.. huhu

dlu kan ada pakej RM45 = 384k unlimited tapi sewa tepon tetap RM26 kan

so, kat sini lebey kurang la. cmer nampak pengurangan kat sewa ditepon tuh

= [RM45 + RM26] - RM60[pakej skang ni]

= RM71 - RM60

= RM11 <-- so faedah kepada user yang melanggan pakej rm60

p/s: kalu salah, sila bagitau..

Edited by Valca

kepada sesiapa yang nak register streamyx tu blh register kat sn "www.atriumtech.blogspot.com"

aku tolong register kan, selepas korang register kat website tu, korang cuma email kat aku korang nyer IC , "[email protected]".

register free

semua akn termasuk dlm 1st bill

first bill (termasuk):

contoh package combo RM 60 ( 384kbps/128kbps)

1st month = 60

2nd month = 60

installation = 88

activation = 75

stamp fee = 10

------------------

Total = 293

------------------

contoh normal package

1M with modem (rm 99)

1st month = 99

2nd month = 99

installation = 88

avtivation = 75

stamp fee = 10

--------------------

Total = 371

-------------------

pakej combo rm60/month = 384k unlimited.

Kalu nak tambah voice plan = [ tambah rm28 ]

= RM 60[xyah byr sewa tepon lagi] + rm28 [voice plan,unlimited kol ke talian tetap TM]

= RM 88

kalu xde line tepon kat umah

untuk bhgn line saje = RM150[untuk byrn aktifkan line ngan apa ntah] + [RM50 ke RM100. ni byrn kat kontractor telefon]

= RM200

bhgn streamyx = RM75[pengaktifan] + RM10[Duti setem] + (RM60*2)[sewa streamyx dua bulan pertama] + RM88[TMNET install]

= RM 293

kalu ada dah tepon, cme upgrade je

= RM75[pengaktifan] + RM10[Duti setem] + (RM60*2)[sewa streamyx dua bulan pertama] + RM88[TMNET install]

= RM 293

kalu nak upgrade speed

upgrade ke 512 = tambah RM30

UPgrade ke 1M = tambah RM60

jadi, kelebihan combo ni cme kat sewa tepon je dia skali kan kat bil tuh.. huhu

dlu kan ada pakej RM45 = 384k unlimited tapi sewa tepon tetap RM26 kan

so, kat sini lebey kurang la. cmer nampak pengurangan kat sewa ditepon tuh

= [RM45 + RM26] - RM60[pakej skang ni]

= RM71 - RM60

= RM11 <-- so faedah kepada user yang melanggan pakej rm60

p/s: kalu salah, sila bagitau..

perghhh...bleh tahan mahal gak kalau register ngan ko ek?...lagi satu upgrade ke 1M tambah RM50 aje bukan RM60...

skrg aku pkai pekel rm44/month...klu aku tukar kpd combo rm60 untung ke ??

xphm la...cube terang sket..

skrg aku pkai pekel rm44/month...klu aku tukar kpd combo rm60 untung ke ??

xphm la...cube terang sket..

meh expert terangkan...

ok...skang ko pakai streamyx 44 + fix line RM26...so total sebulan ko bayar RM70 kan?

dpt guna internet 60 jam sebulan atau 2 jam sehari pada speed 512k...

kalau ko guna combo, ko cuma byr RM60 utk streamyx + fix line + modem...ko bleh pakai unlimited hours pada kadar 384k speed...

dari segi bulanan dan jam mmg untung...dari segi speed kurang sket, tapi aku rasa should be no problem...

so kalau nak register bleh contact/pm aku...

meh expert terangkan...

ok...skang ko pakai streamyx 44 + fix line RM26...so total sebulan ko bayar RM70 kan?

dpt guna internet 60 jam sebulan atau 2 jam sehari pada speed 512k...

kalau ko guna combo, ko cuma byr RM60 utk streamyx + fix line + modem...ko bleh pakai unlimited hours pada kadar 384k speed...

dari segi bulanan dan jam mmg untung...dari segi speed kurang sket, tapi aku rasa should be no problem...

so kalau nak register bleh contact/pm aku...

oo..kire upgrade je la ek?? aku ade modem die..

perghhh...bleh tahan mahal gak kalau register ngan ko ek?...lagi satu upgrade ke 1M tambah RM50 aje bukan RM60...

aku bagi penerangan je.. mahal ke tak bergantung pada org yang nak guna tu..