Jump to content
Sign in to follow this  
Hitokiri

Buat Mmorpg Sendiri?

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Aku baru lagi kat sini tetapi aku selalu mengikuti perkembangan forum ni...aku saja bukak topik ni kerana aku tgk

tak dak sapa bukak lagi kat sini..

Sejak kebelakangan ni online RPG banyak dapat permintaan dalam negara kita...tapi malangnya ianya dibuat

oleh pengeluar luar negara spt china, usa, taiwan dan lain2. Tema yang digunakan banyak menjurus kpd tema yang

kita tau adalah bkn budaya kita...kenapa dalam negara kita tak de sahabat2 kita yang keluarkan sendiri online rpg ni..

Aku ada buat sikit search dalam internet ni...pada permulaan, aku rasa kita buat online rpg drpd opensource dalam

visualbasic...grafik tak payah pening kepala, cari yang 2D je...senang pakai photoshop atau paint..antara engine yang

ada potensi utk dikembangkan adalah :

http://vbgore.com/Main_Page <--- antara yang paling terbaik buat masa ni...

http://xtremeworlds.com/index.php?title=Main_Page <--- upgrade daripada source mirage engine..

www.freemmorpgmaker.com <--- Engine eclipse evolution, total eclipse dan eclipse force..mirage source yang lebih

advance...komuniti forum yang aktif dan banyak tutorial...

Sayangnya aku tak pandai Visual Basic...idea, konsep dan gfx tu boleh la aku buat jugak...sapa-sapa yang berminat

nak keluarkan 2D mmorpg sendiri bleh la cuba...source code sumer ada dalam alamat2 atas..pandai-pandai la korang godek tengok..good luck! :)

Aku dah cuba buat...tapi, aku tak mahir menggunakan visual basic...last sekali, gfx je la

yang ada...aku pakai eclipse evolution tu...visual basic memang aku tak de pengalaman... :unsure:

Ko blajar ler dulu VB.. pastu baru ler lancar buat game. Tak silap aku, ada buku (dalam BM) yang ajar buat game dalam VB6. Ko try cari kat kedai2 buku.. ada jual tu. :D

Tu la...insyaallah nanti aku tengok2 la kat kedai buku...memang ada, aku je yang maleh.. :blush:

Aku pun bukak topic ni pasal nak kongsi info kepada sapa2 yang handal visual basic dan nak bangunkan

mmorpg sendiri guna engine2 tu...

untuk pengetahuan korang, aku buat game mmorpg memancing...konsep dan gfx

dah cun..tapi coding yang aku kantoi tu...sampai skrag tak sambung2... :P

Tu la...insyaallah nanti aku tengok2 la kat kedai buku...memang ada, aku je yang maleh.. :blush:

Aku pun bukak topic ni pasal nak kongsi info kepada sapa2 yang handal visual basic dan nak bangunkan

mmorpg sendiri guna engine2 tu...

untuk pengetahuan korang, aku buat game mmorpg memancing...konsep dan gfx

dah cun..tapi coding yang aku kantoi tu...sampai skrag tak sambung2... :P

Bagi ler screenshot kalo tak siap lagi pun.., bleh ler tengok rupe game tu sikit... :D

Bagi ler screenshot kalo tak siap lagi pun.., bleh ler tengok rupe game tu sikit... :D

Insyaallah..aku cari balik dalam hdisk aku..lama tak sabg dah...kalu ada aku update sini...

kalo boleh bersatu.. kite boleh buat dr bawah.. mula dgn simple 3d game... basic program dan basic 3D pun dah ckup..

sape yg dah ade experienced buat 3D boleh pegi high level.. jgn bazirkan kemahiran dan minat.. sape yg mnat programming @experienced atau ada basci.. boleh go on pada prgramming.. ak rse kalau rmi2 bg kejersama bru boleh jalan ape2 projek..

Betul tu Tholib..bdak2 omputeh luar negara telah lama bekerjasama dalam hal2 pembangunan game mcm

ni...ramai yang dah berjaya..ada juga yang tak berupdate..tapi kerjasama berpasukan dan buah fikiran

bersama memberi hasil pada sesuatu benda yang dibangunkan...kita budak2 melayu pun buleh buat jgak...

dalam forum mcm ni kita boleh bertukar2 pandangan dan mencari idea yang baru.... :D

Ko blajar ler dulu VB.. pastu baru ler lancar buat game. Tak silap aku, ada buku (dalam BM) yang ajar buat game dalam VB6. Ko try cari kat kedai2 buku.. ada jual tu. :D

kat maner??

Kat kedai buku la.. takpun, ko pi ke library... mesti ada punya. :lol:

lolx.. kalo ko nk aku leh tolong gak...

tapi khas tuk coding vb6 je la..

tu pn aku tk master lg ;P

kalo rase2 manipulate data tu leh tahan gak la.. hehe

coding die pn aku banyak hafal da.. asik2 tu je aku ngadap.. ^^

mmorpg,

Kena ada budget tuk developer, websites dan maintenance.

Bule buat sorang2 tapi mmorg, tak leh buat sorang2 juga, meluas kepenggunaannya, dia ada chatting, ada properties dan lain2 integrasi lagi seperti theme yg cantik, kena pandai byk bidang selain VB... :lol:

Assalamualaikum,

Tak de perkembangan terkini..sapa-sapa yang berminat buleh la rujuk website diatas..mana tau ada yang berjaya mencipta satu

mmorpg kat sini...good luck..:)