Jump to content
izwan

Apa Yang Kontraktor Pasang Streamyx Tu Buat?

Recommended Posts

control panel,

network connection,

newconnection wizard,

next,

pilih connect to internet,

set up my connection manually,

connect using broadband blalalaala require username and password,

isp =taip nama stimix,

username @stimix ngan password.

dah settle.

clik starts,

connect to,

ko akan nampak stimix.

dail lah.

aku tak pernah pakai cd.xp kan user friendly.

yeah.. dah tanya.. dan dia jawab..

"PORT NOT AVAILABLE."

Tahun depan pegi dok asrama.. org tu dh cakap, port full kat lunas.. telan je la.. kalau ade Streamyx, tak pegi dok asrama..

suruh jer diorang pasang pot susu...

hi all hm.. saya nie baru jer join club tanya putera hari ini .. tujuan saya join nie bukan la nak tunjuk pandai saya pun nak belajar dari semua kawan² di sini .......

ok pasal kotraktor streamyx tu saya leh explain la kat sini sket sebab saya nie ex kontraktor la.. tapi lelebih tak de la saya tolong takat yang mampu...

dari kiriman yang saya baca nampaknya ko rang macam nak buli kontraktor je ek sian la kontrator tu.. kalau ko nak tau walaupun diorang minta rm50 tapi kerja diorang tak berbaloi sebab dia hanya dapat rm30 je lagi 20 tu kasi kat bos sebab tu la masa dia jual nic dia pow sampai 50 aku pun penah pow sampai 80 tengok customer la kalau dia kerek or.. dia pandai nego aku pun manusia boleh timbang rasa tapi.. ko rang kene paham kontraktor tak ada basic biggrin.gif diorang kene amik oder form, check jumper dengan org telekom kalau tak ready susah la takde la duit then diorang kene call customer kekadang tu customer dah janji pastu cancel plak sape nak bayar minyak beb?

ok la pasal ape lagi ek hm.. ok la.. kot rasanya kalau korang nak tau ape-ape leh la comment ek atau [email protected]

huhuhu...nampaknye ex-kontraktor dah jelaskan...huhuhu.....

aiyaks....aku memnag dah subscribe stimix ni....tapi bila nak dekat spm tak pakai..so..takda sapa la sentuh pc aku ...bila abis spm...aku upgrade pc ...so aku install balek streamyx tu..masalah nya..lampu dsl tu asek kelip kelip...aku run dsl test dia kata suruh cek samada plug ke atau connect ke belum..ethernet pass..modem fail...apa ek masalah nye..ada berkenaan dengan port ke...sebab kat bintulu ni tak tau...port dia tak byk....

entahlah...abang sham sendiri tak yakin dengan kontraktor streamyx ni...lagipun "siapa yang lebih arif tentang system komputer kita ..kalau tak kita sendiri??"..2 hari lepas..modem brother abang sham kiok still under warranty...bila kontraktor tu datang tukar modem, dia kata modem baru tak support proxy server, sebaliknya kena pakai router...bila abang sham datang..i prove to him that no router is necessary..malu katak dia.... peh tu dengan senyum abang sham amik kertas note dan tulis "forum.putera.com" "lawatla laman nie..saja tambahkan ilmu!" laugh.gif

alahai budak kecik ni. abih kalau orang mess dengan ko, ko nak buat apa?

mrsham, panas tu laugh.gif hokhohkhokhokhokhokh mungkin lepasni makin ramai kontraktor tmnet streamyx kita akan ramai menjadi ahli kat putera.com

bukannya kena bayar pun kan kan?

entahlah...abang sham sendiri tak yakin dengan kontraktor streamyx ni...lagipun "siapa yang lebih arif tentang system komputer kita ..kalau tak kita sendiri??"..2 hari lepas..modem brother abang sham kiok still under warranty...bila kontraktor tu datang tukar modem, dia kata modem baru tak support proxy server, sebaliknya kena pakai router...bila abang sham datang..i prove to him that no router is necessary..malu katak dia.... peh tu dengan senyum abang sham amik kertas note dan tulis "forum.putera.com" "lawatla laman nie..saja tambahkan ilmu!"  laugh.gif

sabar bang sham kesian budak tu kene marah ehehhe diorang tu ade yang bagus ade yang baru belajar sebab tu diorang cuba bagi pendapat diorang tapi kalau abang sham dah betulkan dia tu.. bagus la..

ok

Neoxios

ko punya masalah ader beberapa sebab yang aku leh kasi tau

1. ko kene check line yang ko apply tu betul ke dengan nombor untuk streamyx pastu kalau ko ader buat wiring tepon sendiri ker so dia dah jadi 2 phone satu line (number) ok kalau ko nak buat macam tu ko kene taruk splitter. satu ke modem satu ker phone.

2. kemungkinan jumper ko ader masalah so the best way ko kene refer kat telekom

selamat mencuba

peace tongue.gif

Huhu.. aku br pakai streamyx nie start ari isnin.. Aku register masa pc fair kat pwtc ari tue.. pakaj 88 free modem - 70 waive fee.. So pada sesape yang nak register streamyx aku cadangkan cari yang ada promosi lg berbaloi berbanding direct ke telekom..

Pasang streamyx mmg mudah.. janji line boleh masuk streamyx.. ada modem, NIC, splitter..

Dalam winxp just gi network connection.. create new connection dan ikut wizard dia sama mcm buat dialup cuma pilih broadband dan masuk kan username xxx@streamyx dan password.. nak online switch on modem bagi dia connect dgn line dsl dulu pastu bukak connection yang dah dibuat dan connect..

Win9x termasuk me.. Install guna cd yang diberi.. masuk username dan password serta pastikan mode NIC adalah 100mbps full duplex kalo tak nanti ada prob..

Dalam linux aku tak berjaya lg.. Tp yang aku tau kene install pppoe.. laugh.gif

Aku ada tanya abang yang install stimix kat tempat keje aku nih..

Kalo nak guna banyak pc cemana?

Dia cakap..

"oo.. kalo camtuh.. kene bli router dulu.. pastu switch pulak.. dari modem terus ke router dan ke switch.."

aku jawab.. ooo macam tu ker..

lepas jer activate line dalam 1 jam lepas tu..

aku pun masuk forum.putera.com

dan keesokkan harinya setelah berhempas pulas..

modem nih otomatik dah jadik router..

tq putera.com

tertulis dalam ADSLreports.com kot rasanya cerita ni.. nara adjust kasik sedap jek...

dulu .. ada sorang sales streamyx ni.. nak menipu sorang pakcik nih ..

ada tertulis dalam broadbandreports pakcik ni pi tanya ..awat umah dia tadak streamyx ..tapi pasepa jiran dia ada ..sales ni jawab

"la ni satelit tala kot area umah dia .. so .. pakcik kena tunggu la bila bumi pusing .. bagi terhala ke rumah pakcik skali .. masa tu kami add la account pakcik"

skali pakcik tu jawab .. jangan tipu la .. saya ni kontraktor telekom jugak .. pasang streamyx .. tu pasal saye tanye .. sebab sama port je pun umah saye ngan umah jiran saye tu ..

-------------------

tatau la abang azuan.. mana2 pun buleh..

Edited by NaRa

FYI sekarang ni tak perlulah korang nak kecoh² pasal RM50 tu sebab on february 2005 semua installation masuk dalam bil tapi diorang charge RM75.bulan january diorang testing sistem yg ntahapapa dari tahun lepas sampai sekarang tak pernahnya jadi.sistem ape tu? maleh aa nak cakap.buat sakit hati jer.tapi yg pasti mmg tak pernahnye jadi.so bulan ni still RM50.

tapi problem yg akan kontraktor & customer face adalah line lambat jumper.mmg sekarang tengah kecoh skit.order mgt sekarang dah tukar mgt.kite tengok jelah nanti ape akan jadi.tapi yg pasti 2 minggu yg pertama ni pun dah kelam kabut di buatnye (kontraktor/telekom/tmnet)

apa2pun.. walaopun guna dailup ni.. payah jugak nak dapat PTO.. best-effort speed pun macma kat bawah ni..

user posted image

ok la ni.. 7-8kbps..

biggrin.gif ..A'kum smua.

aku ni ahli baru..so harap2 blh ler bantu kalu aku ade prob..

aku pun nak tau lebih byk tentang dunia IT ni..

coz aku ni bknnye pandai sgt..

P/S : kalu nk subscribe streamyx, subscribe la package yg with modem..

coz kalu modem rosak, blh ler mintak ganti.. tongue.gif

biggrin.gif ..A'kum smua.

aku ni ahli baru..so harap2 blh ler bantu kalu aku ade prob..

aku pun nak tau lebih byk tentang dunia IT ni..

coz aku ni bknnye pandai sgt..

P/S : kalu nk subscribe streamyx, subscribe la package yg with modem..

coz kalu modem rosak, blh ler mintak ganti.. tongue.gif

Huk Alos.. tongue.gif memacam