Jump to content
izwan

Apa Yang Kontraktor Pasang Streamyx Tu Buat?

Recommended Posts

Nak register online Streamyx tak dapat pulak.. MIPS tu.. nanti esok-esok pegi Kedai Telekom la senang.. peh.. abih duit raya taun nih ntuk Register Stimix..

ok.. sekarang.. nara nak tanya.. apa yang kontraktor yang pasang Streamyx tu buat sampai kena bayar RM50 ?

kalau tanak panggil kontraktor tu.. buat sendiri pun boleh kan ? sebab nara nak order yang "PAKEJ 1MBPS BASIC WITH MODEM RM99" jadi dapat modem skali..

so.. cakap kat kedai telekom.. "saya nak pekej sekian2.. dan nak setup sendiri.. xyah panggey kontraktor tu?" .. then dia akan bagi 'Box' kan? pastu dia recordkan..

then ? bawak balik semua.. setup sendiri ?

dan.. modem jenis apa yang slalu dapat? ZTE ? dll ? dan boleh mintak yang router nye ke? ZTE tu router tapi off secara default ?

Ok.. banyak soalan kat atas ni.. sape yang faham boleh jawab.. smile.gif

Terima kasih..

apa yang kontraktor tu pasang kat pc ko? dia cuma datang untuk setup pc ko dan pastikan ko dapat masuk streamyx tu, lepas tu.. dia blah.... sebelum blah, dia minta rm50 kat ko. tu jer... satu lagi, setau aku la.. kalo x silap sekarang tengah promosi pakej 88 free modem. makna nya, ko ambik pakej 88 tu, tmnet bagi ko adsl modem secara percuma. kan lebih berbaloi tu

rm50?? aku dulu pasang streamyx nie....aku ambik package without modem basic 384k.... die dtg rumah aku pasangkan network card kat pc aku sbb kat pc aku takde port utk LAN nie....pastuh die pasangkan kabel khas utk streamyx nie.....pastuh modem aztech dan router brand edimax ayah aku beli dr diorg nie.....kos ukt sume nie dlm rm700..... macammane jadik rm700? network card jea beli 2 coz kat umah aku ade 3 bijik pc...(rm50x2)....modem (rm200)....router(rm250)...kabel(rm100) dan setup streamyx(rm50)....huhu budget habis cam gitu jea..... cool.gif

huh? network card sebijik rm50??? kat kedai rm25 jer kao pakai modem, mengapa plak pakai router? aku rasa network switch tu.... benda alah tu kat kedai plak <200. kabel rm100? network cable ker? kalo kat tpt aku, UTP cable tu rm2.50 semeter, RJ45 plak 50 sen jer satu

aku pakai router sbb kat umah aku ade 3 bijik pc..so nanti boleh on sume skali untk internet....tak kisahlah mahal ke tak sesuatu benda tuh..kalau pasal IT & PC technology nie..ayah aku sanggup keluar budget byk woo~~ biggrin.gif

Edited by civ3

kite test skit bebudak kontraktor yg g pasang streamyx ni.. suruh install streamyx kat LINUX ..... muhahahah ..baru la bebaloi bayor RM 50

ada kawan aku tu .. dia suruh budak kontraktor tu setting guna modem ADSL lain selain daripada modem warna biru tu.. ada ke dia cakap tak tau.. dah la kene bayor RM 50 .. nyaya betul la..

huh? network card sebijik rm50??? kat kedai rm25 jer kao pakai modem, mengapa plak pakai router? aku rasa network switch tu.... benda alah tu kat kedai plak <200. kabel rm100? network cable ker? kalo kat tpt aku, UTP cable tu rm2.50 semeter, RJ45 plak 50 sen jer satu

Ko jgnlah plak nak pertikaikan harga tu pasal tu semua mungkin bukan harge pada mase sekarang.

1)Lagipun biasenye diorang akan bagi tau harge dulu sebelum buat semua tu.

2)kalau rase mahal bakpe nak accept?

3)Ade ke org meniage beli Cost price jual Cost price + Free installation?

p/s: No hard feeling

huhuhu..aku pasang streamyx masa memula diperkenalkan dulu...pasal tuh rege melampau~~~

Sembang pasal apa nih ? tongue.gif

Dan, ada lagi ke pakej free modem tu ? sambar kilat camne ? rasanya tader la bang kat dalam web official tmnet tu.. yang ada pekej 1mbps with modem yang rm99 tiap2 bulan..

Sekarang yang first caj dia akan lower 30%.. dah lower kan ? dan TMnet akan lower charge dia.. bukan sekarang tapi lagi 20% .. atas gesaan kerajaan.. nanti cari balik news nih.. source LYT forum kot..

dan yang saya nak tanya sekarang ialah.. (buat step by step ek..)

1. pegi kedai telekom, cakap saya nak wat permohonan stimix

2. cakap nak setup sendiri.. sebab nak amik pekej 1mbps with modem

3. dia records semua apa ada dlm modem tu start dr microfilter, splitter etcs..

4. takyah panggey kontraktor ?

1.Pegi kedai kata nak apply streamyx

2. telekom akan chek Port available atau tak

3. Kalau ade baru diaorang tanya nak package apa:

-samaada nak with modem atau tak

-kalau kau ambik package "Streamyx in Box" dia orang akan kasi terus Modem tu satu set dengan kabel termasuk splitter/ kabel phone.

-diaorang akan tanya kau tau install sendiri ke tak. kalau tak diaorang tak kasi set Box modem tu dan akan hantar kontrakor datang. so Rugi la RM50 kena bayar kat kontraktor bila pasang ( pilihan atas diri ko )

4. kalau setuju baru isi borang, pastu diaorang kasi Box berisi modem kalau kau nak pasang sendiri. Diaorang akan bukak box tu depan ko chek satu² complete tak isi dia. Kalau complete baru sain borang ambik modem tu.

- Modem ade warannty tak perlu risau rosak atau meletup ke.

- kalau rosak call je 1300889515 nanti telekom datang tukar modem lain free of charge. kecuali kau order tanpa modem. rosak kau kena beli lain SENDIRI

5. Bila semua dah settle balik umah tanpa bayar apa², pasai nanti bayaran akan kredit pada bill pertama. kecuali kalau kau nak kontraktor datang pasang modem baru le kena bayar RM50 masa dia datang. But pasang modem tu semudah abc je.

kalau order dengan package In Box semua user manual dah siap ade kalau tak tau.

6.Biasa kena tunggu dalan 2/3 hari baru diaorang cucuk port untuk line ko. Pastu dalam 2/3 hari kau call 1300889515 untuk aktivekan line ko atau tanya status ko. biasa nya telekom akan call kau kata dah aktive.

7. Selamat bertenet

8. Bil pertama sampai kau kena bayar untuk 2 bulan sekali gus temasuk bayaran installation RM75 ... pastu bil kedua baru la bayar satu bulan je.. ikut harga package yang kau order

Sekarang package 512k yang lama dah takder.. pasai package tu dah jadi 1 Mb. RM88/RM99

Friday, October 29, 2004 

MALAYSIA’S FASTEST MOST AFFORDABLE BROADBAND – JUST RM88 FOR 1MBPS!

From November 1st, 2004 new subscribers to tmnet streamyx can speed up their broadband surfing to 1 Mbps at just RM88! (without modem)

Or just pay RM99 for the modem package and you too could be surfing at breathtaking speeds.

Plus, all existing 512k-package customers (both RM88 without modem & RM99 with modem)

will also enjoy the new upgraded 1 Mbps speed in phases at no extra cost. Klang Valley will be first to be upgraded followed by Penang, Johor and is expected to be completed nationwide by end of the year. So all existing 512K subscribers look out for your free upgrading from 512 kbps to 1 Mbps soon!

* Speed is at best effort. Service is subject to availability. Unlimited access/month.

perrghhh~~~.....satu huraian yg cukup panjang~~.....

Bukan nye apa, nak suruh dia apply cepat sikit.. kang port abis sapa yang susah?

mereka dan keluarga mereka gak..

hmm...musykil sikit nih smile.gif

MrOtai, yg "streamyx in Box" tu utk package with modem je ke boleh buat..macam RM99 tu

kalau package Rm66/RM88 w/out modem tu boleh pasang sendiri tak?ambik "streamyx in Box" ke?...Lepas tu pasang sendiri..modem tu tak bayar?ataupun kena beli sendiri modem tu dan masa nak apply tu cakap dah ada modem dan nak pasang sendiri, lepas port tu dah dicucuk, diorang call dan activate line tu...camtu je ke?

hmm...kenapa perlu bayar lebih kalau semudah ABC123 camtuh ye tak rolleyes.gif ...jimat la walaupun RM50 cool.gif

lagi satu, betul ke ade offer free modem utk RM88 package tu...sampai bile tu? tak pernah dengar pun aku pasal tu...kat site tmnet pun takde la pulak...ke aku yg tak nampak unsure.gif

yeah.. dah tanya.. dan dia jawab..

"PORT NOT AVAILABLE."

Tahun depan pegi dok asrama.. org tu dh cakap, port full kat lunas.. telan je la.. kalau ade Streamyx, tak pegi dok asrama..

Edited by NaRa

erkk! mahai gak ehh pasank streamyx ? tp aku apply ok jek! time tuh sure heboh, bapak aku gie apply sane, lepas sebulan baru die dtg mai pasang, memula dia pasang network card tuh coz pc akuh x de, den dia pasank bagik sampey streamyx jln, x clap akuh bayaq RM 100 ja skalik pemasangan. 1st bulan tuh mmg mahai, bapak aku tekezot gak la, den dia truih kol streamyx, depa kta bayaran utk 2 bulan. so lepaih tuh ok lah, tp mmg best ahh pakai streamyx, akuh pling lama idle dlm internet dkat 30 jam. sep bek pc aku x meletop! huhuhu! biggrin.gif

tu lah korang... dulu-dulu tak nak pasang stimix.

aku dulu 50 free sebab online.

masal tu aku ambik package 88 free modem.

karang ni warranty dah abis.

rosak kena beli.

tapi aku tak kan beli sebab kalau rosak aku upgrade pegi 99.

aku dulu 3 hari dah ada srimix itu pun sebab tak banyak orang yang tau pasal stimix kat bintulu ni.

yang guna stimix cuma syarikat je.

nasib aku baik lah masa tu.

tapi yang aku geram sangat apasal yang tak jugak upgrade 1mb.

tanya cno dia orang kata kl punya keja..

betul ke??

lagi satu betul ke kalau call 1300889515 dan minta diaorang upgrade terus dapat?

konfius betul ni...

masal tu aku ambik package 88 free modem.

aku pun, diorang bagi aztech 305e

tapi aku tak kan beli sebab kalau rosak aku upgrade pegi 99.

fuh~~ dulu modem aku rosak x terfikir plak aku dengan benda nie, terus kareh duit pi beli modem baru.

nasib aku baik lah masa tu.

nasib aku pun bagus, sebab aku register masa pameran kat kuching nie, lepas seminggu diorang terus datang pasang streamyx. member aku plak hanta borang lepas aku x dapat sebab port pebuh. memang nasib baik kan?

tapi yang aku geram sangat apasal yang tak jugak upgrade 1mb.

tanya cno dia orang kata kl punya keja..

sabar jer lah, area aku pun belum dapat lagi. kan kat web ru kata sebelum akhir tahun semua upgrade. kalo lepas 31 disember x upgrade jugak, kita ramai2 sibukkan pekerja helpline. kohkohkokhkohho

lagi satu betul ke kalau call 1300889515 dan minta diaorang upgrade terus dapat?

mana ko dapat info nie? ngarut lah! sebab proses tu bukan dibuat kat office telekom, tapi kontraktor turun padang, tukar something kat kabinet tepi jalan tu... setau aku macam tu la

nasib aku pun bagus, sebab aku register masa pameran kat kuching nie, lepas seminggu diorang terus datang pasang streamyx. member aku plak hanta borang lepas aku x dapat sebab port pebuh. memang nasib baik kan?

hohoh...kalau member yg kau maksudkan tu aku ke org lain..ehehe biggrin.gif ..kalau kau maksudkan aku..aku ada pembetulan nak dibuat bukan port penuh tapi area tu jauh sangat dari xchange sama jugak kat kawasan aku ni..only yang dulu tu hampir 8 km dari exchange satok dan area aku yg diam ni 6.5km dari exchange siol kandis..memang takde rezeki nak guna streamyx aku ni...only time will tell

betul stakat tepi jalan je punya keja terus dapat upgrade.

aku dah tanya kat cno kat sini.

dia kata kl punya keja.

lepas tu aku call lah helpline untuk maklumat lanjut..

seperti biasalah dia orang kata port by port.

lagi satu dia orang tak boleh janji.

kalau korang nak tau jugak call je 1300889515.

kat website end of year. maksudnya 31 disember semua orang dapat upgrade. kalalu tak tiap-tiap jam aku sebok kan mereka..

hehehehe.

uhuu.. sape pun tak simpati nara full port kat lunas sebab ni perkara biasa..

info yang MrOtai bagi tu boleh kasi sticky lagi bagus... uhuu.. COMPLETE liao !

hahahahaha...........

aku plak masa nak pasang stimix nie lagi senang taktakpayah buat aper pun cuma setup stimix jer !!!! pasal cousin aku keja telekom so dia la yg register.

aku cuma survey modem ajer yg mana best dan yg mana tak best.pastue aku beli network kad. pastue aku pasang .aku setup and aku install cd yg diorang bagi jer.pastue dah bleh jalan terus.tak payah call aper-aper pun!!! tapi cousin aku cakap dlm masa 3 hari lepas setup kena call,(itupun klu takbleh guna jugak la) . daftar rm88 modem dlink dsl-300g rm155,pastue network kad prolink rm 23..perg tetiba jer aku terasa beruntung giler pasal kurang sket kos.hehehe.......

aku nak tanya cammana nak dialup ke stimix guna manual iaitu tanpa guna cd yg diorang bagi??? sama cam nak dialup ker tmnet yg biasa ker(1515) ??? tlg ajar kat aku.aku guna windows xp sp2.