Jump to content
Datuk_Seri

Braces/meluruskan Gigi

Recommended Posts

yg hitam tuh? rm60 kot. tgk kedai mana ko pi.

yes. air gas bnyk gula. kuman suka. proses dia nak makan klua acid. acid kakis gigi ko. jadik itam. tar tar.

bukan kerana sisa makanan kita makan ke melekat ke? aku ada buat research kebanyakan dentist kata berus gigi puncanya x leh cuci ngan baik........

dan satu aku nak tanya antara air milo yg mengandungi gula dan air nescafe mengandungi susu mana yg membentuk plak? :wacko: .........

ada pakai listerine botol biru bro? buat kumur2? buang plak?

i'm not an expert pasal tar tar @ plak.. tp yg pasti benda tu jd sbb kita x jaga kebersihan gigi.. penyebab utamanya adalah makanan @ minuman yg mempunyai kadar gula yg tinggi.. sbb tu la kalo bleh everytime lepas makan, kita digalakkan berus gigi..

sy skrg mmg pakai listerine kaler biru tu.. tp kita x bleh just mengharapkn dengan kumur listerine je dh bleh menjamin gigi tu x kan xde tar tar @ plak.. itu cuma tambahan je.. yg seelok2nye berus la gigi..

based on my reply sebelum nie pasal pengalaman sy pakai braces, jumaat lepas (25hb april) sy pegi la jumpa dentist sbb ada appointment on that day.. lepas tu my dentist tu tny sy ada buat blog ke? pastu dia tunjukkan thread yg telah diprint drpd forum putera nie.. rupanye ada 2 orang patients baru yg datang ke klinik gigi dentist sy tu lepas baca thread sy dlm forum putera.. salah sorang patient tu siap print out & bawak artikel pengalaman sy tu.. ^_^ tp sy x sure la sama ada 2 orang patients tu ahli forum putera or not..

Edited by dzadza

sy skrg mmg pakai listerine kaler biru tu.. tp kita x bleh just mengharapkn dengan kumur listerine je dh bleh menjamin gigi tu x kan xde tar tar @ plak.. itu cuma tambahan je.. yg seelok2nye berus la gigi..

kalu berus gigi Oral B tuh elok ke? yg rm 10 sebatagn?......ke ada yg bagus utk hilangkan pencegahan tar tar?

yg rm10 sebatang?? xnah jmpe pon....

ak pkai oral b yg kale pink tuh....

ehehe... sbb die kale pink, ak beli la.... haha.... :lol:

Assalamualaikum...

pakar gigi mengatakan, kalu mkn/minum tanpa memberus gigi bleh lah dikatakan seperti sistem pembentungan... dimana sisa makanan yg tinggal dlm mulut akan menjadi seperti apa yg terjadi dlm sistem pembentungan.. ini pakar gigi n mulut lah kata.. sbb tu penting lepas mkn berus gigi + dengan listerin menda tu sumer... huhuhu...

Wassalam...

aku tgh survey gak pasal braces ni. aku pun nk buat gak, pasal aku rasa gigi dpn aku jarang skit. mmg cam tak ketara sgt, tp segan gak nk senyum.

memandangkankan kecacatan gigi aku tak serius sgt, leh tak kalau aku cuma pakai retainer je?bleh ke doktor gigi buat?

aku tgh survey gak pasal braces ni. aku pun nk buat gak, pasal aku rasa gigi dpn aku jarang skit. mmg cam tak ketara sgt, tp segan gak nk senyum.

memandangkankan kecacatan gigi aku tak serius sgt, leh tak kalau aku cuma pakai retainer je?bleh ke doktor gigi buat?

pakai gigi palsu je senang... lawa lg... haha... :lol:

aku xleh pakai listerin tu lah..nnt bibir aku pecah. apesal ye?

sensitif ke?

ko ade alergic dgn chemical pape kerk??

ko pkai yg listerine kale aper... test yg len pon sme gak kerk...

hai...saya baru ja join...saya mg nak pakai braces....tp skrg duit xmencukui lg....kalu usia dah meningkat mg sakit ke pakai?ada had umur tak nak pakai braces ni?pas2 kat mna yg boleh kita byr ansuran....saya masih belajr,xtau bila leh pakai,my be bila dah stat keja nanti...

hai,sy br ja join,sy mg nak pkai braces, tp bila dah stat keja la...kat mana leh byr ansuran ek???

sapa 2 yg ada information pasal braces n ada tempat yg lebih murah,bgtau la sama ek....

Hai, saya pun baru join jugak. Saya pakai playar dengan spanar hidup ja untuk luruskan gigi saya. Kos pun agak murah dan praktikal kerana boleh dilakukan sendiri di rumah. Dan sedikit timah cair untuk mempalam gigi yang berlubang. Haaa, see my teeth, silau-silau gituwww haaa.

pakai gigi palsu je senang... lawa lg... haha... :lol:

dah tu mana aku nk letak gigi2 aku yg ada skang ni?huhuhu...

Assalamualaikum...

pakar gigi mengatakan, kalu mkn/minum tanpa memberus gigi bleh lah dikatakan seperti sistem pembentungan... dimana sisa makanan yg tinggal dlm mulut akan menjadi seperti apa yg terjadi dlm sistem pembentungan.. ini pakar gigi n mulut lah kata.. sbb tu penting lepas mkn berus gigi + dengan listerin menda tu sumer... huhuhu...

Wassalam...

tapi kenapa budak2 diajar semasa kecik dulu gosok gigi agar gigi x kuning? :ph34r:

agar gigi putih bersinar....pakai colgate gitula bunyinya

hi..sy org baru kat sini...erm..sy mmg nk pakai braces..masa blaja dulu mmg nia tnk pakai sbb nk cantik tp syg kan gigi taring pemanis ku ini..ahaks!hehehe..lgpn ongkosnya tiada..so pendamkan saja niat tu..lama2 terus terpendam..sbb pikir2 taknk amik risiko takut bentuk muka lari trus jd tak lawa..ececeh..cm lawa sgt je skrg ni..hehehe..anyway,yg tergerak ati nk pakai balik ni..sbb last time gigi dok sakit2..gosok gigi berdarah,rasa2 cam ada lubang kat gigi..tu yg g jumpa dentist..tp doc check dia kata takde lupa..just kena wat scaling je ni..so dia pn buatlah..smbl2 tu dia ckplah..gigi saya pttnyer pakai braces ni...bkn tuk kecantikkan katanyer tapi tuk kesihatan..sbb kalau ikutkan skang ni mknn snang tersangkut..tu yg leh wat komplikasi tu..so mulalah episod nk pakai braces lak..so skang ni tgh survey tmpt mana murah..sy dok area cheras/ampang..kwn sy ada baru nk pakai kat area ampang point u..rm4500++ mehelnyer...sbb dentist yg sy g aritu dia kata dlm rm2000++ leh dpt dh...tadi kol tanya,reception dia ckp doc yg tentukan harga tp katanyer paling mahal pn rm3000.oklah ek?tp tulah takut kualiti kejenyer kureng sket...so anyone yg buat braces murah n kualiti bgs?kalau kat area cheras /ampang lagi bgs..tp klau jauh2 sket pn bolehlah..

Assalamualaikum...

rasanya ada satu dentist kat area bank rakyat tu.. dkt2 kawasan lrt ampang.. tak try tanya situ?

Baru kelmarin kawan aku buat kat rawang, kata dia kena RM5000! Perghhh, mahalnya, betul ke harga dia tu?
Sebab aku ingat ada sepupu aku buat 3 tahun lepas rm2000 je! Takkan minyak naik kos buat braces ni pun naik?!

Assalamualaikum...

dia tgk kes, makin 'crowded', makin tinggi cost nya.. begitu gak ngan material.. ada yang jenis ekspress... ada yang jenis kat belakang gigi.. ada yang ceramic dan bla bla bla.. uhuhuh... tp bleh installment.. Edited by Datuk_Seri

hi...sj cari2 info ttg nak wat braces..jmpe kat sini..nak share skit r. actly br nak wat braces maybe thn depan la. so survey2 la dulu. sy dok kat pontian, jhr. smlm call klinik gg tny kos wat braces dia ckp dulu harganya antara RM5000 hgga 7500. tp harga pakej 6500. siap semuanya... (mahal gile) installment 1000 pastu bulan2 305 laa..selama 18 bulan. yg ni doktoe cina
then hari ni call klinik lain plak, dia kata fix price RM4700, installment 1100 bulan2 180 selama 20bulan..yg ni doktor melayu.naper takde yg 3000 ekk? hehehehe tension gak duk kat pontian nih huhuhu..