Jump to content
Sign in to follow this  
coppa

Astro Splitter 1tv Jadi 5 Tv Berlainan?

Recommended Posts

ada jual di malaysia, tapi aku tk tau la sapa dh pakai, betulke kalu ada alat ni

kita leh pecahkn jadi 5 line astro, so mknanya dgn 1 decoder ,1 subscription, 1astro card , kita leh dapat different channel dlm 5 tv berlainan .

aku rasa bende ni tk illegal sbb bukan cloning astro card, atau godam dlm dlmnya, rase akule,... kalu salah mnta maaf.

http://plamsat.fotopages.com/?entry=1283408

Setau aku bende tue kalo nak beli kat china je yang ade...

sebab sedara aku beli kat china....memang boleh split kepada 5 tv berlainan dengan pakai satu card & Decoder jer....

Astro memang x nak memperkenalkan bende nie kat kat masyarakat malaysia sebab diorang takut rugi...

sebab 1 decoder boleh guna oleh 5 Family(5 rumah) dan bayaran bulanan nye kepada satu decoder sahaja...so kat sini la ruginye astro... :lol:

Setau aku bende tue kalo nak beli kat china je yang ade...

sebab sedara aku beli kat china....memang boleh split kepada 5 tv berlainan dengan pakai satu card & Decoder jer....

Astro memang x nak memperkenalkan bende nie kat kat masyarakat malaysia sebab diorang takut rugi...

sebab 1 decoder boleh guna oleh 5 Family(5 rumah) dan bayaran bulanan nye kepada satu decoder sahaja...so kat sini la ruginye astro... :lol:

owhh.. ko dh try ek?, tapi model ape yg boleh ek, takut kalu beli kang astro dh ubah bios dia ke ape, abis hangus 200 , 300 ratus rm..

betul tu, leh jimat psl 1 decoder je, tkpe astro dah kayo sgt dah.. anandan krisnan- tokey astro, pun dh lonjak jadi 2nd org terkayo d malaysia... :lol:

member aku dah pakai benda ni, siap aku p uma dia lg nengok. Best la benda ni...dia beli kat malaysia je (sarawak) online. kat web tu ade no HP org tu...tggal contact je org tu..Harga dia aku lupe dah, around rm300lebi la gitu...google je mesti jumpa punya...

Edited by wan7045

jangan kata kan astro splitter, parabola pun ada member aku supply :)

paling murah rm600 set parabola dia, smer channel leh dpt kecuali astro ria tak jumpa2 lagi cara nak pecah kod dia hahaha.

*ada2 saja cara org nak cari duit*

yang kat hotel tu mcm mana pulak sistem diorang pasang astro? Setiap bilik dpt channel astro dan boleh tukar2. Tp tak ada decoder dlm bilik tu. Mcm mana diorang wiring ekk...????

QUOTE(wan-algojo @ Dec 26 2008, 08:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yang kat hotel tu mcm mana pulak sistem diorang pasang astro? Setiap bilik dpt channel astro dan boleh tukar2. Tp tak ada decoder dlm bilik tu. Mcm mana diorang wiring ekk...????

Pakai alat dekat atas tu la. Cuma dekat setiap bilik katakan perlukan dekoder astro sebab fungsi alat di atas untuk klonkan kad utama kepada beberapa kad.

Dulu aku pernah pakai "splitter" satu dekoder ke 2 tv tapi problem dia : dua2 tv kena tengok channel sama , kalau satu tukar channel ,tv lagi satu kena tengok jela tongue.gif

QUOTE(coppa @ Feb 22 2008, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ada jual di malaysia, tapi aku tk tau la sapa dh pakai, betulke kalu ada alat ni
kita leh pecahkn jadi 5 line astro, so mknanya dgn 1 decoder ,1 subscription, 1astro card , kita leh dapat different channel dlm 5 tv berlainan .

QUOTE(ADAM78 @ Dec 26 2008, 10:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bro masalahnya satu jer,siaran kena tgk sama ,klu buka cartoon semua tgk cartoon.huhuhuuhu

coppa kata leh dapat 5 diff channel dalam 5tv. tapi lain pulak kata adam.
ada sesapa leh confirmkan yang mana satu betul?
or coppa nyer splitter tu lai ndari adam nyer?

Ya aku confirmkan alat yang dinyatakan berfungsi untuk memecahkan 1 user kepada 5 user. Apa yang diperlukan ialah tambahan dekoder astro untuk memasukkan kad yang telah diklonkan tadi supaya menjadi astro biasa.

Alat di atas untuk 'mengklonkan sahaja' kad kepada beberapa kad. Jadi yang anda perlu tambah ialah dekoder astro dan remote untuk setiap bilik nak di pasang.

Dan oleh sebab itulah beberapa bulan lepas astro upgrade kad lama kepada kad baru (lebih secure) supaya tak boleh diklon. Jadi aku xpasti alat ni masih boleh befungsi atau tidak. Edited by BasicCX

QUOTE(BasicCX @ Dec 26 2008, 08:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pakai alat dekat atas tu la. Cuma dekat setiap bilik katakan perlukan dekoder astro sebab fungsi alat di atas untuk klonkan kad utama kepada beberapa kad.

Tp kan BasicCX... mana2 aku g hotel, dlm bilik tu tak ada decoder pun. Jd kat mana pulak diorang pasang kad yg di klonkan tu. Diorang just guna cable arial tu jer. Yg pasti diorang guna splitter lah. Tp tak tau lah sistem mcm mana plk diorang pakai. Tiap2 bilik boleh tgk channel2 yang berlainan. Kita just tukar channel kat tv tu. Tp bukan semua channel astro lah dpt. Ada beberapa jer.. tp rasanya tu blh adjust kot....

benda ni dulu ada di bincangkan dlm putera.com dulu... tp aku dah lupa la..... mmg boleh split jadi 5 tv berbeza lain2 saluran....tp aku dok nak cari gak kat mana benda alah ni ada jual...