Jump to content
KAIO

Initial D Ver.3

Recommended Posts

Hamsap tul....

Baru nie lawan sorang mamat melayu kat Queensbay Mall Penang (baru nie... aku maksudkan... sebenarnya sekejap tadi jer :P )

Aku guna RX-8 (B - Tune)... sekali dia duk tepi aku kuar kad ada tiga... dia masukkan satu terus challenge aku.

Start nak race keter dia ada aura siot... cam son goku punya aura pon ada... then start race dia tak pijak pon pedal... dia biar aku start dulu... dah 10 saat baru dia kejar balik... bapak a'ah... dia tinggal aku gila babi punya jauh spas tuh... hampeh sungguh.

Aku yg terkesima trus bangun dengan keciwa. Then segerombolan bebudak cina datang... sorang dari mereka cabar dia... dia kalahkan. Then sorang-sorang dari depa duduk lawan dia... semua lingkup. Sorang mamat cina tue guna kad dia ada keter Subaru yg aku tak penah nampak... tak tau plak ada code. Tapi pendek kata sumer kalah dengan dier. Sempoi a'ah mamat nie.

*Aku baru terminat 3 minggu lepas jer... and since then tiap malam habis kerja aku gie Queensbay Mall or Pacific Megamall main... memang perabis duit sungguh.

kalo ko nak tengok budak cina kena jadi lauk ko mai dekat alor star..

dekat situ ramai melayu 90% yg dok main melayu..

tetapi kekadang kalo kwn aku dari alor star dier mai dekat BM x pon carfoure penang hehe memang power ler dier..

plg best ader sorang pekerja tukang repair mesin tuh.. melayu main x pakai card bleh menang.. hehe..

p/s tp skang aku dah x layan..

skyline lv 31

Edited by PinguSpy

hoh?? cik pingu... dekat Carrefour Seberang Prai ada id punya mesin gak???

Lain dari Pacific kat mana lagi ada ek??? Jauh sangat la kalo nak pi.. aku duk Parit Buntar.

aku main kat langkawi ( dah aku dok langkawi! )

kat sini ada 2 tmpt..

satu tmpt cina konker, satu lg mlayu konker

aku guna Honda EK9 type R lvl. 12, Skyline lvl.12

pemberitahuan... kepada warga shah alam... initial D arcade 3 telah dibuka. lokasi di PLAZA ALAM SENTRAL tkt 3

(arcade 3) and untuk (arcade 2) di plaza masalam ---> yg kat plaza masalam mahal sket sbb baru punye machine. :D

hamsap.. tension aku main kat Queensbay Mall... asyik kalah jer. Mana aci.. diorang eraser... aku tak pakai eraser... :(

Ada kemungkinan tak Auto boleh kalahkan manual punya kereta kalau versus??

boleh... tp tengok litar jugak la... kal0 irozaka per tah litar yg lekok2 kene pakai manual la...

selalu nyer kete yg x upgrade kosong lebeh laju... kalo ko ++part2 jd berat lambat lari..

kenape budak melayu kurang main initial D?

sebab budak melayu macam aku nie lagi suke main daytona, sape nak lawan ngan aku? kita lawan advance, he...he..

Pasal initial D senang...tak mencabar..Daytona walopun buruk tapi masih mencabar...batle gear pun mencabar..

initial D,....aku pakai AE86 first time try dah leh beat GTR..

versi pc xde ke game korang cakap nih? :P
:mellow:

:mellow:

PC version xde...tp kalu game Initial D len ada la...setau aku nama dia "Initial D : Mountain Vengeance". Game lama dah. Aku tgk previu dia kat YouTube pun buruk giler...best lg ko main kat arcade...lbh thrill lg :lol:

sapa2 yang dah tak mau main gmes ni atau nak jual kad initial d kasi tau saya.....selalu kena buli ngan budak cina kat prangin.....saya merayu sbab selalu kena buli....depa ckp sya "CHOKIA"....

TAK KIRA KETA APA PUN....LEVAL 5 ATAS

TRIMAS....

Edited by zhafiran_94

mmg aku tgk kalu cina main mmg gempak giler....tp kalu skill ko x baper best pun ko leh kejar kecuali kalu korang pakai BOOST OFF.....itu mmg naya....sbb kadang2 ada budak2 kecik pun dpt kejar walaupun awal2 kene tinggal 100-200 m...

kat tmpt aku, mmg majoriti cina ramai yg main....mmg tym diorang main mmg wat bising t'utama bila bwk group....lepas tuh bawak giler ganas....stereng kat tmpt aku 2 dh giler longgar....pas tu gear pun diorang hentak sukati....itu la stail cina main...

tp aku lbh suka race ngan cina drpd race ngan mamat PATI filipina.....

korang nih.... xyah sesusah bli card powe2 le aper la... yg pnting train.. giler2

dan duit krg pun akn abis giler2 punye...

kebetulan membe melayu aku gi umah mak cik dier kt jepun...selmber jer kumpul level.. tewaskn mamat2 jepun

balik malaysia kalah dgn mamat melayu..

cina? alahai... krg nih... cina x hebat la... sebab diorang tu exited...addict gile2..

duit pun abis ribu main mende tuh... kalau korg train gile2 krg pun bole jd expert...

aku pun pnh tewaskn mamat cina slmber jer... tgk litar la...

ade litar yg aku otai....

tp skng dah jrg main mnde tuh duit abis beb,,,,, :(

p/s waktu type mende nih membe cina aku tgk aku type... dier pun tere gak main mende nih...

wahaha....aku xpayah carik pencabar dari bdk cina pun...

bulan 7 lepas aku cuti sem abg aku ajak aku main...tapi aku kalah teruk...

sampai hati dia tglkan aku jauh2...

mentang2 la mamat tu pro bwk kreta..."pandai timing lak tu..."

so siape yg dok kat shah alam bg tau aku bila nak lepak kat plaza main game ni..

walaupun game ni dah lame bg aku..."xsalah dah 4 or 5 thn jgk la...start dari v.1"

hehehehe....

aku nak korang la kalau korang perasan la.kat mana2 arcade pon aku tengok kaum cina je yang conquer game ni.jarang tul aku tengok melayu yang main game ni.kalau ada pon kena belasah kaw2 ngan kaum ni.korang ada tak nampak situasi yang aku nampak ni

sebab initial d bosan gameplay dia...seriously game dia pun tak bertahan lama...

sebab initial d bosan gameplay dia...seriously game dia pun tak bertahan lama...

Entahla.. kalau aku pergi arked.. game yg aku main cuma Time Crisis 4 ngan Initial D Stage 3 / Stage 4 jer.

Pada aku ok jer game play dia. Sampai dah buat kawan dengan chinese yg menghuni game tuh kat Queensbay. Kerap sgt aku main. Memula dulu lawak jugak.. asyik jadi lauk dgn diorang.. but agaknya lepas diornag tgk aku kerap datang jugak walaupun kalah.. diorang start ajar aku main.. eraser.. TST.. feint.. and so on. Skang boleh la kata pro jugak. Cuma still sangkut ngan Bunta level 10. Takleh lepas-lepas jugak kat Akina. Dulu Irohazaka susah gak.. but since aku hafal dia punya jump point.. aku tinggal Bunta jauh giler.. bangga gak.

Bebudak cina tuh yg ajar aku.. buat baik dgn diorang.. baikla diorang dgn kita. :)

korang nih.... xyah sesusah bli card powe2 le aper la... yg pnting train.. giler2

dan duit krg pun akn abis giler2 punye...

kebetulan membe melayu aku gi umah mak cik dier kt jepun...selmber jer kumpul level.. tewaskn mamat2 jepun

balik malaysia kalah dgn mamat melayu..

cina? alahai... krg nih... cina x hebat la... sebab diorang tu exited...addict gile2..

duit pun abis ribu main mende tuh... kalau korg train gile2 krg pun bole jd expert...

aku pun pnh tewaskn mamat cina slmber jer... tgk litar la...

ade litar yg aku otai....

tp skng dah jrg main mnde tuh duit abis beb,,,,, :(

p/s waktu type mende nih membe cina aku tgk aku type... dier pun tere gak main mende nih...

Player cina cam FR Punk jer, FD aku derang tak leh kejar walaupun kat jalan ura rokko dan hapogara WAKAKA,..

Haruna nak sedap pakai Evo dah ok...

Dak melayu rate2 tak banyak duit. Paling kuat beli RM10, cina pulak beli RM30 dah macam berak tidur kat game tu..

kenapa? aku melayu n kurang main.

sebabnya aku tak sanggup nak masukkan token banyak dalam tu.

selalu main teken ja. masuk 1 token.. layan abis , balik.

kenapa? aku melayu n kurang main.

sebabnya aku tak sanggup nak masukkan token banyak dalam tu.

selalu main teken ja. masuk 1 token.. layan abis , balik.

mane ade pakai 1 token,...paling kurang pun 3 keping maa.. :lol: