Jump to content
Sign in to follow this  
longhorn

Servis Broadband Semurah Rm55 Untuk Speed 512k

Recommended Posts

lunas? insya Allah x full lagi .. ini bukan shah alam. mahupun damansara atau petaling jaya.

Sini pun bahaya jugak.. ramai orang Cina dan ramai amoi.. huh?

Dah ada satu cc apply Streamyx ni.. dan bbrapa kenalan yang dah register Streamyx (bukan kawan.. orang)..

Main reason yang Streamyx masuk sini mungkin sebab Cina yang dok push.. push push.. soh masuk.. kalau tak diorang akan stop dekat HiTech Kulim dan Politeknik aje..

Pasang sendiri kot .. jadi kontraktor tu tak dapat ahh rm50..

wei rudy.. mungkin kat area kita ko user pertama SescoNet. heuheuhuhe.. kat sini mana ada TNB

Tak tahu pasal ini..

iskandariah.. tapi nak buat macam mana..

Kena tunggu jugak.. walaupun perit.. kena kawal penggunaan internet lagi.. macam nara sendiri la.. esok-esok nak register Streamyx dah.. doakan port tak full lagi area Lunas nih aa ?

dan abih duit raya tahun nih utk register stimix je... ahhh

dzul,

itupun kalau Sesco nak adopt technology tu.

Nara,

entahla, malas nak register lagi untuk streamyx ni..dah fed up dah..kecuali dia confirm betul2 kat sini ada port baru boleh register.

Sini pun bahaya jugak.. ramai orang Cina dan ramai amoi.. huh?

Dah ada satu cc apply Streamyx ni.. dan bbrapa kenalan yang dah register Streamyx (bukan kawan.. orang)..

Main reason yang Streamyx masuk sini mungkin sebab Cina yang dok push.. push push.. soh masuk.. kalau tak diorang akan stop dekat HiTech Kulim dan Politeknik aje..

alah .. kat Melaka laagi ramai Cina. depan kampung aku ada kondo .. Cina jugak yg ramai jadi occupant. taman belakang umah aku pun sama. malim jaya lagi .. hurm .. tak caya tanya Jeoperdice (eh btol ke aku eja nama dia ni). lagipun .. semua Cina tu pasang streamyx ke? rolleyes.gif

point ko kat sini .. nk kata Lunas maju la .. ahaks. kat kilang depan kampung aku ni je ada kilang Creative yg buat soundcard tu .. kilang komputer Gateway (yg tema dia mcm lembu susu tu itam putih) dan lain lagi. hak hak hak.

lihat lah kesungguhan puak tu..... sebab tu depa maju kot, kalau hendak sesuatu, biarlah bersunguh2 ! Hanya maut menjadi sempadan..... huh !

Fixed wireless broadband Internet access service  Inbox

Sales Team - AxisBasics 

<[email protected]> to me

More options  Dec 2

Dear Sir/Madam,

We regret to inform that currently AxisBasics Broadband does not have network coverage in your area.

We shall keep your contact information with us and as soon as service is available at your area, we shall inform you immediately.

Thank you for contacting AxisBasics Broadband.

Yours faithfully,

Sales Team

AXIS BASICS SDN BHD

2-2-23C 2nd Floor

Wisma Rampai

Jalan 34/26

53300 Kuala Lumpur

West Malaysia.

Fax: + 60 (3) 4142 1718

Email: [email protected]

Website: http://www.axisbasics.com

Buat masa ini, saya dah dapat satu pembekal wayarles di area saya, (Kulim, Kedah) mungkin ada juga dikawasan anda, tapi saya TAK BOLEH OUTSOURCEKAN lagi informasi ini setelah saya sendiri guna perkhidmatan tersebut.

Kelajuan pada taraf best-effort download 1mb/upload 1.5megabits.

Maaf, memang tak boleh outsourcekan lagi informasi nih. Untuk kepentingan sendiri..

Demikianlah, seadanya.

Edited by NaRa

Jaring pun dah ada offer Wayarles sekarang tapi dengan kadar yang mahal jugak la.. rm100+ ke atas per month... dan berbanding dgn Streamyx, Jaring wayarless nih.. rm30 per months ngan unlimited acess mmg besh..

available ntuk area Kulim, Kedah je buat masa sekarang.. besh.. dia guna best-effort, as if wayarless nih guna frequency radio, bukan satelit yang ujan signal lost.. upload laju.. downstream selow skit.. depends kepada decency..

anguk kau, wireless pakai freq radio. bukak Technical Paper dulu la oi sebelum cakap.

Ramai jugak kenkawan aku pakai wireless broadband area Lunas ni. Tapi bukan TmNet punya. Itu rahsia........Aku sendiri pun dah register tapi tak mau activate lagi pasai nak tunggu streamyx aku cukup setahun dulu baru nak potong. Kalau tak, kena bayar ganti rugi kat tmnet.

available ntuk area Kulim, Kedah je buat masa sekarang.. besh.. dia guna best-effort, as if wayarless nih guna frequency radio, bukan satelit yang ujan signal lost.. upload laju.. downstream selow skit.. depends kepada decency..

wah, ada underground broadband ker..available kat tempat aku plak tu...taknak share ngan aku ker??? PM aku that info..eheheheh

artikel tu sebenanrnya aku baca kat Berita Harian .. itpun masa raya .. nk alas hidangan dengan surat khabar lama .. aku terperasan berita tu.

"10 saintis malaysia etc etc etc PLC .. pertama seumpanya di dunia .. etc etc etc 40% coverage line telefon .. etc etc 80% bekalan elektrik etc etc etc sedang dimajukan kepada TNB etc etc etc".

kalao benda ni bagus .. takkan la TNB tanak implement. mgkn yg dipertimbangkan .. camne nk charge user. aku rasa la ...

ibarat pungguk merindukan bulan .. mcm tu jugak la iskandariah merindukan streamyx. ahaks.

cite pasal data atas line TNB kan dulu pernah dibangkitkan..

dari sumber yg buleh dipercayai..TNB mmg mampu jadikannye realiti...

sebab dah ade pun prototype equipment kat tnb research kat bangitu..dan diorang siap buat demo..mmg jalan..

diorang siap nak buat partnership dengan salahsatu local isp tuk jadikan projek tu satu realiti..

tapi akhirnya terkubur ja..kenape?

hai..takkan korang tak paham2 lagi senario syarikat 'anak bapak' kat m'sia ni..

kerajaan taknak campur adukkan market segment syarikat2 tertentu..cam TNB jaga bahagian power ja..telekom duk diam2 ja telekomunikasi..sebab kalau di rojakkkan nanti buleh jadi ribut..hehe..

apayg diorang takutkan nanti kalau dah TNB conqurer comm.TM akan lugi..kompeni beso2 camtu kalau dah lugi ape yg diorang biase buat..sure buang orang..tu belum kompeni2 sedang dan kecik yg selameni menumpang@same2 membantu dlm projek2 TM..sure diorang pun dpt effek yg lebih kurang teruknye..

jadi utk jaga kebaikan bersama..

pasal AXIS BASICS SDN BHD tu...

buleh tahan gak offer yg dia bagi..tapi biase la..comp. baru ni mane leh cover ceruk2 lagi..tu aku rase dia baru cover area lembah klang ja..

aa.. marah la.. hingaq la.. tak kisah.. yang penting menda nih takleh outsourcekan lagi.. kalau ramai org pakai.. alamat drop la ..

sama kes cam high-way jugak la.. kalau orang ramai guna, 'jam'med lah ia..