Jump to content
Sign in to follow this  
longhorn

Servis Broadband Semurah Rm55 Untuk Speed 512k

Recommended Posts

huhuhu...akhirnye agak gak servis murah kat m'sia nie...hm..anyway aku dah gune streamyx nie..so buat ape nak subscribe utk brodband tuh....hehehe biggrin.gif

backbone still pakai Telekom punye..

Yang itu betul.. apa-apa broadband servis pun.. still pakai Telekom.. (betulkan kalau silap).. tapi kalau tak silap.. di Malaysia, mmg Telekom sahaja yang BERKUASA.

Yang itu betul.. apa-apa broadband servis pun.. still pakai Telekom.. (betulkan kalau silap).. tapi kalau tak silap.. di Malaysia, mmg Telekom sahaja yang BERKUASA.

walaupun pakai backbone telekom kenapa murah betui ha ?

dioarng letak murah sebab strategi pemasaran. kurangkan margin keuntungan, maka pelanggan akan bertambah. bagi tmnet plak, harga yang ditawarkan adalah lebih tinggi sebabnya kita terpaksa jugak menampung bayaran untuk iklan tmnet, duta tmnet, konsert tmnet dan sebagainya. ko tengok jer la kan, iklan melambak kat tv, tapi kualitinya, paham2 jer la. huehuehue

Dah hantar email ke customer services dia ? tanya apa coverage services dia ?

aku dah hantar tapi diorang belum reply lagik. so nARA kalo servis available ko nak guna la kan ?

Edited by longhorn

aku dah hantar tapi diorang belum reply lagik. so nARA kalo servis available ko nak guna la kan ?

Tak best. kalau nak dapatkan servis, perhaps tak ade offer ke 1mbps? sekarang zaman 1mbps laa.. (cuma nara masih di zaman 56k a.k.a "stone age")

kalau caj RM55 tu plus modem free macam Telekom dan 512kbps 'best-effort'.. mungkin register dan pasang satu dan kalau ada offer di kawasan sini....

dulu Channel-8 start coverage diorang mula dari area Utara.. iaitu dari Perlis, Kedah.. dan slow-slow turun ke Selatan.. tatau kalau broadband nih camtu gak ? perhaps ?

kalau kat swk ni..bertahun nak tgu broadband lain masuk. mcm kat peninsular senang sikit  nak buat rangkaian  broadband.

Mana ada macam itu.. pemasangan Streamyx memerlukan ketabahan serta kesabaran.. Orang yang sabar dan tabah sahaja boleh ada Streamyx..

Bergantung kepada kontraktor kawasan tu la, kalau dia rajin + nak duit, selalunya cepat.. mana ada area Sarawak lambat.. cuba tanya topeira a.k.a euss berapa lama dia amik nak pasang Streamyx? kalau tak silap.. 3 hari je..

Edited by NaRa

Bergantung kepada kontraktor kawasan tu la, kalau dia rajin + nak duit, selalunya cepat.. mana ada area Sarawak lambat.. cuba tanya topeira a.k.a euss berapa lama dia amik nak pasang Streamyx? kalau tak silap.. 3 hari je..

nara,

euss selalunya dia akan tanya dulu dengan pihak clickers samaada kawasan customer dia tu dicover untuk streamyx ke tak..dia bergerak secara personal sebenarnya dan dia bukannya contractor Tmnut.pasal ketabahan dan kesabaran pulak tu aku tak nak komen, sebab sabar manusia ada batasnya.

Reason aku buat statetement tu, sebab 1 broadband je yang ada kat swk ni. nak tgu dia xpand..huh..lama sangattt.....sebab apa, ambik cth kawasan aku ni, dia kata cover tapi tak cover sebenarnya dah nak masuk hampir beberapa tahun dah semenjak streamyx available kat bumi kenyalang ni.

erti kata yg lain, swk ni kalau nak tgu streamyx xpand, lambat lagi sebab budaya kerja telekom dia orang buat perlahan mcm siput. kalau kastemer marah dan dah masuk akhbar, tv, radio, baru nak laju buat kerja.kalau setakat nak marah-marah depan diorang..huh..baik tak payah la...dia buat muka 20 posen je pastuh dia tak ambik peduli dengan kemarahan itu.

kenyataan aku bukan nak singgung sesapa, tetapi itulah realitinya.

Edited by iskandariah45

aku tertunggu tunggu gakz cerita pasal PLC tu. internet menggunakan wire elektrik yg kita gune skarang ni. dengar khabar .. saintis malaysia la yg the 1st vogue de vast dpt invent cara paling efisyen sekali di mana wire tu leh carry data blah blah blah mane le aku tau aku buka engineer.

dlm artikel lama yg aku baca tu .. 40% malaysia ni di cover oleh line telefon (bukan streamyx .. streamyx lagi kecik coverage area) manakala 80% malaysia ada bekalan elektrik. means .. kawasan pedalaman ceruk mane pun selagi ada bekalan elektrik .. di situlah ada broadband.

aku tak nampak masalah skang ni. kajian tu .. saintisa malaysia buat. bukan pemindahan teknologi .. so tiada pengaliran wang keluar negara. TNB - tunggu apa lagi ? TNB jadi ISP selepas ini ? TNBNet ? kohkohkohkohkoh.

iskandariah, maafkan nara kalau cakap merepek sikit.. tapi mmg kalau rasa dok dalam tu, pindah aje la keluar..

memang la sabar orang ada tahapnya (nih boleh tengok kepada abang mus3na kita yang bakal berkahwin tahun depan dalam peristiwa thread dulu, "Ape lagi yang perlu ntuk Stimix?")

Kalau nak tunggu lagi.. memang payah bang..

#edit-1 tak jumpa pepatah atau bidalan yang sesuai dengan keadaan iskandariah sekarang.. sad.gif

Edited by NaRa

nara,

nak pindah satu masalah lagi, sebab kalau pindah nak cari servis area for streamyx tak guna juga sebab memang skrang ni duduk kat rmh keluarga sendiri.tambahan pulak abg ni org kch kerja kat kch pulak..so nak pindah tu tak logikal dan praktikal kat abg.

pasal mus3na pulak tu abg no komen la sebab mus3na pun puas gaduh dgn pihak tmnet pasal streamyx.

p/s ye ke mus3na nak kawin taun depan?

artikel tu sebenanrnya aku baca kat Berita Harian .. itpun masa raya .. nk alas hidangan dengan surat khabar lama .. aku terperasan berita tu.

"10 saintis malaysia etc etc etc PLC .. pertama seumpanya di dunia .. etc etc etc 40% coverage line telefon .. etc etc 80% bekalan elektrik etc etc etc sedang dimajukan kepada TNB etc etc etc".

kalao benda ni bagus .. takkan la TNB tanak implement. mgkn yg dipertimbangkan .. camne nk charge user. aku rasa la ...

ibarat pungguk merindukan bulan .. mcm tu jugak la iskandariah merindukan streamyx. ahaks.

lama lagi darkwan...pasai TNB jadi TNBnet biggrin.gif

Tak tahu pasal ini..

iskandariah.. tapi nak buat macam mana..

Kena tunggu jugak.. walaupun perit.. kena kawal penggunaan internet lagi.. macam nara sendiri la.. esok-esok nak register Streamyx dah.. doakan port tak full lagi area Lunas nih aa ?

dan abih duit raya tahun nih utk register stimix je... ahhh