Jump to content
Superior

Raja Lawak Astro

Recommended Posts

QUOTE(the 0ne @ Jan 23 2009, 08:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dah dapat ke PM aku..
tu namanya usaha tangga kejayaan

haha semangat gile ko promote org vote manbelon...
baik ko kasik kredit free utk vote kat RL... hahaha

wah zer0 a.k.a the 0ne. Dashyat ko punye kempen yek.... Menggunakan kempen rahsia tanpa pengetahuan umum. huhuu... biggrin.gif Edited by kluang man

Terseksa jiwa dan raga aku tengok lawak manbelon ni... Kesian la die wehh.... Bagi la dia keluar wehh... Masa pak tam dulu, aku siap tukar channel lagi lg.. huhu

Okay berdasarkan undian, didapati ManBelon mendapat undian terbanyak selaku tempat pertama, diikuti Sepah tempat kedua dan tempat ketiga, Amir.. Sampai aku yg dah vote ni pun dapat PM suruh vote Manbelon.. wacko.gif Hehehehe.. Harap korang leh ulas jugak peserta yang korang vote minggu ini.

Bagi aku minggu ni yang paling kelakar Sepah, Amir, Jihan.. Peserta lain aku tak berapa gelak sangat la.

1. Sepah : minggu ni aku suka sebab punch line dia ada. Masa dia cakap alien tu dah macam Manbelon je, satu. kedua, bapak ko yg bakar sampah. Eh ye ke? Bapak aku kan kat dalam lokap? Yang ketiga, bekas makanan tu Syed Muzafar punya..

2. Jihan : Jihan komen tentang lukisan alien dia, tang body mcm malik noor, perut adibah noor.

3. Amir : Pakaian mcm peserta BOLOS, maksiat-mak sihat? ape tah lagi.. Tapi ok la Amir minggu ni berbanding minggu sebelum ni. Time komen dari Adlin, Adlin leh samakan penampilan Amir leh beat dengan ManBelon.. Hahahaha..

4. ManBelon : Takde yang buat aku gelak, kalau aku tergelak pun pasal terdengar penonton kat studio tu gelak dengan persembahan Manbelon tu. Bila Adlin komen, dia ada cakap penonton boleh gelak dengan lawak dia ni, kenape aku tengok tak boleh gelak.. bodohnya aku.. Part ni aku gelak..

Shamsul Ghau-Ghau tak habis2 bertekak dengan Fauziah Nawi korang perasan tak? Semua juri kat dalam RL3 ni aku suka dengan kritik yang diberi lebih2 lagi kritik dari tetamu undangan Adlin Aman Ramli. Memang best, bila dia kritik peserta lebih2 lagi ManBelon yang kena. Belakang Adlin, ada penonton cun gak.. Haa tu sape plak? Edited by Superior

QUOTE(Superior @ Jan 23 2009, 11:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Shamsul Ghau-Ghau tak habis2 bertekak dengan Fauziah Nawi korang perasan tak? Semua juri kat dalam RL3 ni aku suka dengan kritik yang diberi lebih2 lagi kritik dari tetamu undangan Adlin Aman Ramli. Memang best, bila dia kritik peserta lebih2 lagi ManBelon yang kena. Belakang Adlin, ada penonton cun gak.. Haa tu sape plak?

tu artis la laugh.gif
dia berlakon dalam drama "di bawah ketiak isteri"

p/s:dia tu artis teruk Edited by the 0ne

QUOTE(Aku tak Sengal @ Jan 24 2009, 12:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tak silap aku pelakon pompuan tu.. penah nmpak kat prima gak.. cite ape tak ingat...

dia tu AKMA 'di bawah ketiak isteri'

Edited by the 0ne

lol the 0ne ko leh jadi agen Amnol ni.....

btw nape manbelon vote 0 balik?

QUOTE(mycos79 @ Jan 24 2009, 11:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
seksi laugh.gif

hehehe.. seksi aponya
tu dah boleh kira.. gambar dia yang paling sopan

p/s:aku malas nak google pasal dia ni le-lebih.. takut org cakap aku cari benda lain lak Edited by the 0ne

QUOTE(MalaYneuMaya @ Jan 23 2009, 10:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

apekena malam ni
apekena malam ni
apekena malam ni

tak best sungguh.. ph34r.gif

Aku pun rasa gitu.
Tu...topik 'Alien' tu...tah pape tah.
Ngok tul sapa yang pilih topik tue.

Ala...awek belakang Adlin tu.
Berlakon sitcom 'Dibawah ketiak isteri'.
Tak lawa lah...gigi bersepah...eh...eh...Sepah laugh.gif

Eh...takde penyingkiran ke? Edited by yusri

Aku setuju gak komen Adlin tentang Amir.

Kita kena tengok Nabil skang.
Camana dia bawak diri dia etc.

Dari situ, kita nak juara RL3 ni pun camtu.
Pandai bawak diri etc.

Amir tu aku tak confident leh jadi camtu...setakat ni lah.

Cam Yus (RL1)...bungkus dah.

siapa punya..kalau bukannnnnnnn

man belon punyaaa....

arrrr arrwwwwww....
lol saper lar jadi tukang gelak.....ramai betul penyokong man belon dlm RL3 kat studio tu....
aku pun heran naper dia boleh gelak...aku rasa dia bawak satu bas penyokong dia sana

topik Alien kali ni..agak hambar skit.....mungkin lack of contents.......

sepatah haram aku tak paham ape yg manbelon tu cuba smpaikan.... tgk cam badut jual belon pon ade... tongue.gif
talam lg la... memang 'zero'... sian takde org gelak... muke dah cam bandi amuk dah...

ps: adekah 0ne salah sorang yg gelak smpai guling2 mase "siapa punya kalau bukannnnn..man belon punyaa.." laugh.gif laugh.gif tongue.gif Edited by Aku tak Sengal

Hehehehe.. Aku ubahsuai undi tu.. Ok la aku padam vote tu.. Vote tak aci...

Minggu depan confirm giliran Yann tersingkir. Dan minggu seterusnya Jihan..

Tugasan minggu ni memang tak bagus langsung. Pasal makhluk asing. Ntah la, tajuk mcm tu, hampir semua persembahan hambar. Tugasan mcm ni takde aku rasa masa RL2.

ManBelon tempat ke-4 tu masa Gelanggang RL3 tayangkan di awal rancangan.. Memang sebijik ManBelon ni dengan Pak Tam, penonton RL tak suka, tapi masih ada di kedudukan yang selesa. Aku rasa ManBelon peserta terakhir tersingkir gak mcm PakTam dulu.. Raja Lawak1 dulu, sape peserta yang mcm ManBelon & PakTam ni?? Masa RL1 aku tak ikuti langsung. Tgk kat youtube sket2 je.

Seksinya pelakon Di Bawah ketiak isteri tu.. tali beg terbelah kat celah tu yg tak leh tahan.. blush.gif Hehehehe.

p/s: the One, ada pertanyaan ikhlas dari aku ni. Minggu ni punye persembahan dari ManBelon ko gelak terbahak2 tak? tongue.gif Edited by Superior