Jump to content
skyzliner_1991

[undian] Wajib Untuk Semua Warga Putera.com

Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma? Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?  

230 members have voted

1. 1. Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?

• Amat Wajar
      91
    • Wajar
      56
    • Ikut Pihak Admin Je Lah
      54
    • X Perlu
      29

Recommended Posts

Selalunya berapa ye kos minima nak setup sistem tu? :rolleyes:

untuk server dia RM1000 setahun. Tapi agak rugi sikit,sebab telco akan amik up to 40% (kalau tak silap aku_ bagi setiap transaction.

Ini bermakna, setiap RM1 yg di sms sebagai derma, maka, putera hanya akan dapat RM0.60 (untung kasar).

tapi kalau admin tak kisah, takpe..

BTW, since dah ada cadangan untuk putera ada server sendiri, aku nak tanay ssapa2 yg ada kesanggupan untuk sponsor/derma hrdware bagi server putera.com ni. Jadi listkan nama anda serta hardware/services yg anda mampu sponsor.

aku mulakan dengan sponsor/derma aku:

1) 2U rack- TM Datacenter IPOH, 155Mbps. Unlimited Bandwitdh traffic. 24/7/365 datacenter operational.

2) ??

3) ??

dan seterusnya.

Cadangan ni nak tgk apa mende yang korang boleh sponsor kalau katakan yang putera.com nak pakai server sendiri, dan terpaksa apaki server klon terlebih dahulu.

yang di perlukan adalah:

1) Hard Drive (seberapa bijik yang mungkin) Prefeberly yang baru,sebab ni bende yang paling penting.

2) 2 X server board (preferberly Intel- tapi kalau sesapa ada cadangan server board yang lebih baik, silakan suggest)

3) 2 X 1U rack mount chasis

4) 2 or 4 X processor.

5) RAM (the higher the better)

6) perkara seperti router semua tu tak perlu sebab datacenter dah ada semua tu.Plus, IP pun fixed bagi setiap 'U'.

7) lain2 perkara yang di rasakan perlu...

hope ada yang boleh sponsor satu atau dua barang seperti di atas.

NOte: ni nak amik survey dulu sapa yang boleh bagi apa, serta berapa banyak bende yg kita boleh kumpul..Harap dapat skongan semua.

admin kena ler lantik 1-2 trusted user as secondary admin untuk manage forum nih either physically or remotely, so kalu jadik aper2, derang leh ler solve, tak perlu ler tunggu admin jeks, memandangkan lately aku nengok forum nih cam terabai jeks maybe because admin sibuk. well, just an opinion :) jadi slain daripada bandwidth yg baguih, and seperation of hardware, rasanyer kena ader user lain yg diberi kepercayaan tuh untuk handle any problem kalu forum down ker, ader bug ker and so on. well, only he can decide :)

Salam,

Ini sumbangan aku boleh berikan :

1) 2U rack- TM Datacenter IPOH, 155Mbps. Unlimited Bandwitdh traffic. 24/7/365 datacenter operational.

2) Colocation - Jaring Datacenter. Bawah tanah dan berhantu. Trolley server gerak sendiri pusing pusing.

3) ??

Ini adalah JAWAPAN dri ADMIN kita...

Re:Foundation Utk Server Putera., Feb 8 2008, 02:45 AM

Soalan dri Thread Starter..

assalamualaikum

Bro dsini..saya ingin tahu.btul ker putera nie mengalami masalah firewall seperti yg dnyatakan oleh bro slaughters.dan utk selesaikan masalah nie.mereka cadangan utk buat satu donation box utk up server putera nie.so saya dah bkak satu poll.so harap bro boleh siapkan langkah seterusnya...sperti tentukan sape yg nak jdi treasurer utk kutip donation tue...kalo ramai user yg sokong la...ok...stakat nie jer buat masa skarang.

wsalam.tq

Jawapan Admin

server putera.com berada di sebuah data center kecil yg sememangnya sudah ada firewall. Masalah firewall itu tidaklah serius, cuma ia tidak mampu menampung kalau ada serangan DDOS yg besar-besaran. Dari segi lain, tak ada masalah sangat. Saya tidak ada kuasa untuk menukarkan firewall (cisco pix 506E) yang digunakan itu kepada yg lebih baik kerana data center tu bukan saya yang punya, cuma saya boleh bagi cadangan kepada tuan punyanye sahaja. Buat masa sekarang, memang tuan punyanya ada plan untuk upgrade data center tu, cuma belum dapat bajet dari investor dia.

TQ kerana keprihatinan saudara.

Edited by skyzliner_1991

Rupanya macam tu,..takpe la ni antara admin dan pemilik data center. Kalau nak pungut sekarang apa salahnyer..kita sediakan payung sebeum hujan..

Saya undi "amat wajar"

aku rasa kutipan derma ni utk jangka pendek.......

utk jangka panjang apa kata letak ads bebanyak

dan aku rasa putera.com ni boleh dijadikan 1 brand...

jual baju ker, cap ker, pendrive ker yg mengunakan brand putera.com

mesti ada org nak beli punya...

saya setuju... dan pasal derma tu pun saya amat setuju.. maklumlah... sini la sumber maklumat yang saya ambil masa mula mula berjinak ngan computer... hehehehehhe....

Edited by syed badrul hisyam alhadad

fivio, cikgureza, berapa RM firewall ?

adoi, aku dah pening tak tau nak buat ape2.

selagi takde kata putus dari admin, kita takleh nak buat ape2. just merapu aje la..

Salam,

Aku rasa..

ada baiknya buat perjumpaan tertutup dgn en.shanai di sri kembangan (opis kat situ kot kalau tak pndah yek en.shanai) , dari meeting tersebut boleh la come out beberapa idea utk solve kan masalah ni sblm kita kutip derma nih.. so bila dah plan what to do than baru kita wat kutipan dan hebahkan hasil perjumpaan tersebut so every user boleh tahu mcm poll ni hehe..

aku mayb leh provide hosting tp server di US lah tak sesuai utk majority user di Malaysia :)

lagi satu sape yang expert bleh come out dgn proposal sblm jumpe dgn shanai yang samar boleh diterang2kan dlm proposal tu..

derma ? no problem :)

huhu. oleh kerana putera, sanggup la aku bayar. tpi, bape nk kene donate ni? bape2 boleykan?

Ini adalah JAWAPAN dri ADMIN kita...

Re:Foundation Utk Server Putera., Feb 8 2008, 02:45 AM

Soalan dri Thread Starter..

Jawapan Admin

server putera.com berada di sebuah data center kecil yg sememangnya sudah ada firewall. Masalah firewall itu tidaklah serius, cuma ia tidak mampu menampung kalau ada serangan DDOS yg besar-besaran. Dari segi lain, tak ada masalah sangat. Saya tidak ada kuasa untuk menukarkan firewall (cisco pix 506E) yang digunakan itu kepada yg lebih baik kerana data center tu bukan saya yang punya, cuma saya boleh bagi cadangan kepada tuan punyanye sahaja. Buat masa sekarang, memang tuan punyanya ada plan untuk upgrade data center tu, cuma belum dapat bajet dari investor dia.

TQ kerana keprihatinan saudara.

Nak tukar Firewall kepada yang lebih advance pun ok jugak, tapi masalahnya secanggih mana pun firewall, kalau bandwidth tak mampu absorb attack DDos (Sumbat :D ), pun sama juga, 2x5.. Line dah upgrade ke?atau masih sama...

Nak tukar Firewall kepada yang lebih advance pun ok jugak, tapi masalahnya secanggih mana pun firewall, kalau bandwidth tak mampu absorb attack DDos (Sumbat :D ), pun sama juga, 2x5.. Line dah upgrade ke?atau masih sama...

betul tu. baik makan tauhu sumbat. :lol:

emm.. nak derma tu bolah.. tapi guna la cara yang senang.. kalau guna kad kredit.. tamat la.. memang tak dapat bagi

aiyo.. cammane aku leh tak perasan ada thread nih.. dah la malas nak baca dari mula lak tuh.. apa nak jadi ngan aku nih.. jadi, jgn marah yek aku bertanya..

kalo ada server baru, apa pembaharuan yg akan dilaksanakan untuk putera.com? :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...