Jump to content
skyzliner_1991

[undian] Wajib Untuk Semua Warga Putera.com

Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma? Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?  

230 members have voted

1. 1. Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?

• Amat Wajar
      91
    • Wajar
      56
    • Ikut Pihak Admin Je Lah
      54
    • X Perlu
      29

Recommended Posts

aku pun setuju ... rm1 rm5 rm10 mcm top up lak....pe pe pun..kena ada kriteria penderma2 nih...

listkan nama penderma. kalau bleh jgn lebih jgn kurang biar sama jer derma tu. untuk mengelak taikun2 beli Putera.com nih kalau dah canggih mcm Yahoo kee Google kee!!

lagipun putera.com ni bukannyer comersial kan..lain le kalau komersial...

Tapi kena ingat, Putera.com pun perlu ada perubahan manalah tau bleh besaing dgn web2 lain...

putera.com bukan satu organisasi sampai nak kene jual beli, just satu forum IT Melayu untuk anak2 melayu belajar IT kat sini.

Putera.com harus dibiarkan terus hidup... caranya..

p/s: sapa yang tak sokong tu, tak payah la nak sebuk2 baca thread nie.

admin mmg amat bz... apa kita leh buat, bincang dulu dgn tenang... dan berdasarkan dokumentasi vote2 dari user ni nanti boleh dipersembahkan pada admin, kalau ada sapa2 yg berhubung rapat dgn admin, maybe boleh emailkan topik ni pada admin... :D

lagi satu bila sebut padal collect duit, derma... kena pastikan... kalau dah derma... lupakan derma tu...

ni penting supaya tak jadi bahan ungkitan, rungutan di masa depan... SEBABnya...

andaikata kita berjaya collect derma ni..dan dapat beli server...

maybe antara kita ada yg derma banyak..ada derma sikit...

dan dalam bagi derma tu...ada antaranya yg rasa terbeban, teringat jer...ish dah derma rm100... rasa pokai plak... atau whatever perasaan yang wujud lepas tu... then kebetulan, server putera.com ni ada masalah..down seharian ke... dan pada masa tu kita mula ungkit2..."derma dh kutip...tp masalah jgk...aku derma bukan sikit"

so sebab tu awal sebelum hulurkan derma..niat sungguh...lepas je hulur...lupakan... jgn letakkan apa2 harapan.. aku dah derma... so lepas ni putera.com tadek masalah lagi...

masalah datang atau tidak kita taktau...maybe dah ada server baru...bandwidth besar... ...tapi mungkin masalah datang dr sudut lain...ada org attack..server down...ada hardware failure ke...

dalam konsep nie, derma akan jadi milik admin, so tak boleh diungkit2. server tu akan jadi milik admin. tak boleh dipindah milik etc. hak mutlak pada admin

die tak paksa kita buat derma pun.

Apa la yang susah sangat. Yang rasa nak menderma tu bagitahu aje pada tuan punya forum ni. Bagitau aku nak derma sekian-sekian banyak. Senang. Daripada kita buat kutipan derma tapi seolah-olah macam nak mewajibkan, baik terus buat keahlian berbayar.

Apakah satu meeting khas perlu diadakan untuk menyokong admin kita ?

Kita tetap perlu lakukan sesuatu.

Tubukan satu group untuk bantu admin ? Bukan group moderator, tapi group yang akan bantu admin selesaikan masalah server etc.

admin mmg amat bz... apa kita leh buat, bincang dulu dgn tenang... dan berdasarkan dokumentasi vote2 dari user ni nanti boleh dipersembahkan pada admin, kalau ada sapa2 yg berhubung rapat dgn admin, maybe boleh emailkan topik ni pada admin... :D

lagi satu bila sebut padal collect duit, derma... kena pastikan... kalau dah derma... lupakan derma tu...

ni penting supaya tak jadi bahan ungkitan, rungutan di masa depan... SEBABnya...

andaikata kita berjaya collect derma ni..dan dapat beli server...

maybe antara kita ada yg derma banyak..ada derma sikit...

dan dalam bagi derma tu...ada antaranya yg rasa terbeban, teringat jer...ish dah derma rm100... rasa pokai plak... atau whatever perasaan yang wujud lepas tu... then kebetulan, server putera.com ni ada masalah..down seharian ke... dan pada masa tu kita mula ungkit2..."derma dh kutip...tp masalah jgk...aku derma bukan sikit"

so sebab tu awal sebelum hulurkan derma..niat sungguh...lepas je hulur...lupakan... jgn letakkan apa2 harapan.. aku dah derma... so lepas ni putera.com tadek masalah lagi...

masalah datang atau tidak kita taktau...maybe dah ada server baru...bandwidth besar... ...tapi mungkin masalah datang dr sudut lain...ada org attack..server down...ada hardware failure ke...

'sawi' memang 'savvy'!! idup sawi!

aku memuji encik sawi kerana beliau telah nampak masalah yang bakal mendatang,serta sikap sesetengah forumers yang mungkin akan cuba mengungkit derma mereka sekiranya putera.com mempunyai masalah lagi di masa depan.

Seperti kata beliau,sekiranya server dan bandwitdh dah ok sekali pun, maka, mungkin jua ada masalah baru yg bakal menimpa, jadi, aku amat2 bersetuju dengan beliau untuk kita tidak mengungkit lagi perbuatan amal yang kita buat. Ingat,ikhlas tu pun adalah iman. (jgn kata mengungkit, mengeluh pun jgn!).

Jadi,sama-samalah kita berusaha untuk memantapkan lagi board putera.com ini dengan kemampuan kita. Bukan kualiti teknologi sesuatu bulletin board tu yg penting,sebaliknya, kualiti members nya lah yang penting.

ingat,kita ni datang tak di jemput, pergi pun tak dihalau...

cikgu...hehehe... aku cakap gitu bukan apa... Tuan Admin pun pernah sebut dia takmo sangat kutip derma ni selagi dia mampu settlekan sebab..takut masalah2 mcm ni la...

then kat forum2 lain pun ada gak hadapi masalah sama...dia bayar rm4 jer.. sekali dia tak boleh login, takleh posting ke... dia nya maki hamun... mcm dia bayar rm4000... tp rasanya kita semua kt putera.com ni tak macam tu kan...

mcm drift kata tu...bukan nak susah2kan...boleh jer rasa nak derma...hulur terus kat poket Tuan Admin...tp lebih baik kalau kita buat pool/undian mcm ni..then tgk...sejauh mana persetujuan, kerelaan ahli2...kalau sambutan baik... kita boleh forwardkan pada Tuan Admin...mcm hantar memorandum (mcm BERSIH buat tu..).. utk menyatakan pada pihak Admin, kami ahli2 setuju kutip derma bersama...dan akan lancarkan tabung...

so...baru la boleh dapatkan no akaun yg boleh digunakan... dan Admin tau tabung sedang dilancarkan...

benda duit2 ni elok uruskan dgn baik... nnt jadi kes2 spt di tempat lain... lancar tabung..guna akaun somebody.. benda dirancang entah ke mana...duit tabung entah kemana...

so dari peti undian...ramai setuju..sekrang tinggal kita nak tunggu Tuan Admin masuk.. atau sesiapa yg kenal rapat dgn Tuan Admin boleh forwardkan perbincangan ni... atau sms mintak dia jenguk kejap... hehehe...

kalau admin kata OK...dia sedia terima sumbangan...just buat announcement butiran no akaun...yg penting tiada had/limit jumlah utk ahli2 derma...sbb kalau ada limit..tu dh jadi yuran.. :P

Edited by sawi

hermm.. memang betul tu, apa yang didermakan tu adalah demi putera.com. demi board putera.com..

bile kita beri bantuan, maknanya kita prihatin dengan putera.com...

kalo buat poll, sapa rasa sunyi, geram tak dapat masuk/login putera.com, mesti ramainyer. aku sendiri geram tak dapat masuk. Faham2 aje la.

actually aku dekat aje dengan admin nie. tapi aku tak berapa rapat la, ade jumpe beberapa kali + main boling same2.

apa2 pun keputusan, aku tetap tak mau putera.com ni berkubur.

kalau ikut undian, yang sedia bagi derma ade dalam 71 orang. so kalo sorang RM10, baru RM710.. ehhe.. lagi RM6ribu..

gurau aje.

"Undi Anda Adalah Rahsia!" -bukan kempen pilihanraya, tapi dah rasa dah angin sepoi² bahasa dia :P

Aku vote yg pertama, dan insyaAllah, aku bersedia hulurkan setakat yg mampu...

Yang lawak tu, ada pulak yang vote "tak perlu" keh keh keh,..tapi dalam hati kecik nak derma.

Camner kalau alang2 nak buat benda berduit ni...kita spend sekali untuk masalah yang mungkin datang pada masa depan..hehe maksud aku kita collect biar lebih sikit..jangan cukup2 jer dah stop..

putera.com bukan satu organisasi sampai nak kene jual beli, just satu forum IT Melayu untuk anak2 melayu belajar IT kat sini.

Putera.com harus dibiarkan terus hidup... caranya..

p/s: sapa yang tak sokong tu, tak payah la nak sebuk2 baca thread nie.

slaughters tak baca tajuk thread ke? wajib untuk semua warga putera.com. lol

Laman ni pun dah melambangkan bangsa kiter...kenapa nak menumpang cam contoh nya e lelong..bangsa lain tu...padahal bangsa kiter adalah consumer yg terbanyak.....hidupkan laman web ini..... tak salah buat collection kalau berpatutan.....pikirkan bila kiter nak global kalau semua nak freee jerrr.....aku sokong web ni....syabasss

Salam Semua...

Aku amt setuju la kalo kt same2 menDERMA utk putera.com ni.. dan aku pun dah undi AMAT WAJAR. Dan aku juga setuju ngn sesetengah pihak cam en sawi yang ckp kalo dah derma jgn la diungkit lg. ye la, kt mane dapt tau masa hadapan. Nti tetibe lak ada dtg mslh besar dan mengganggu putera.com kt sume melenting lak kan. So dermalah mengikut keikhlasan..

Jd kalo dah dapat ape2 berita dari pihak admin, cpt2 la postkan ye.. hehe :blush:

Yeah, satu lagi problem, bila dah derma, karang dibukak topik bukan-bukan, kalau bab berniaga, cam bapak dia punya website suka-suka bump setiap masa, bab topik sembang merepek tah ke mana, kemudian bila ditutup admin/supervisor/mod/request by forummer .. nanti diungkit2 plak .. "Aku dah bayar, suka hati aku la" ... orang camni, baik ditendang/ditempeleng/kasi aku tempelengkanx payah derma kalau ada niat camtu ..

Anyway, aku vote amat wajar memandangkan user Putera semakin bertambah hari demi hari, dan maklumat di dalamnya sangat2 dan telah membantu user dari peringkat beginner kepada expert sejak pembukaan Putera.com.

Good luck... :lol:

Edited by Mr Ijan

btul tu..aku sokong cakap bro2 kat atas..

kalau dah derma nanti bila ada apa2 prob jgn nak ngunkit plak..

kita pun tak tahu apa nak jadi..

Mana admin nih...jenguk2 la..

Sloughter...kasi hallo sama dia...

mamber dah bersemangat nih...

Mr. Shanai tengah tido tu.. ari ni kan cuti :)

Kutipan derma no hal punya dan utk senangkan proses menderma buat la guna sms je...

Contoh : Taip Derma 5 Kemudian Hantarkan Kpd 454539

Kutipan derma no hal punya dan utk senangkan proses menderma buat la guna sms je...

ok gak idea ni. tapi kalu nak setup sistem sms tu lebih tinggi kosnya daripada hasil kutipan baik tak payah kan. :lol:

ok gak idea ni. tapi kalu nak setup sistem sms tu lebih tinggi kosnya daripada hasil kutipan baik tak payah kan. :lol:

Selalunya berapa ye kos minima nak setup sistem tu? :rolleyes:

idea ni dah di utarakan dulu <_<

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...