Jump to content
skyzliner_1991

[undian] Wajib Untuk Semua Warga Putera.com

Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma? Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?  

230 members have voted

1. 1. Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?

• Amat Wajar
      91
    • Wajar
      56
    • Ikut Pihak Admin Je Lah
      54
    • X Perlu
      29

Recommended Posts

betul tu, memang sepatutnya ade 2 server, satu apps, satu database.. so load die takde la berat sangat.

mana nak carik 2 bijik server ?

Dell PowerEdge harganya RM4ribu satu. 2 Rm 8ribu. Hehe..

hehehhe...kahadiran bro Shanai dalam topic nie amatlah diharapkan...maybe dia busy yer....aku rasa kalu collect beli duit untuk beli server ok gak...kalu rm10 seorang pon kalu semua menderma dah dpt berapa ribu...hehehe.....tu maknanya putera.com nie penting hehehe.....aku banyak dapat ilmu kat putera.com jadi rasanya x rugi untuk aku labur sedikit duit pun... :) untuk kebaikan bersama... :lol:

offer dari cikgureza dan fivio tu nampak menarik memandangkan bandwidth allocation adalah dari 2 isp terbesar. tapi ikut pada admin la memandangkan keputusan kat tangan dia. tapi untuk forum macamni yang guna banyak resource, bagi aku bandwidth tu nombor 2, sebab nombor 1 adalah pengasingan, webserver pada komputer lain, database pada komputer lain. dalam bahasa lain, kena ada 2 komputer berlainan.

erm..kalau nak di ikutkan pengalaman aku, server yg terbaik adalah branded lah dan mempunyai support,sperti dari IBM,masalahnya isu harga je.

Tapi,takde masalah untuk server2 jenis klon (yg takde brand),sebab aku dah ada client yg di pasang dgn server klon,dan setakat ni dah masuk tahun 3 dah server tu berjalan, tanpa glithces, dan tak kejam kalau aku kata server tu tak pernh di tutup dengan sengaja..

Syarat utama untuk server klon ni adalah kena betul2 pakai server board, pastu PSU server (selaunya datang dgn chasis),dan processor yang reliabe. Total harga untuk server klon ni kalau beli tanpa ada sebarang diskaun, tak lebih dari RM3000 pun boleh dapat..

cadangan aku gini:

kita cari ahli yg boleh sponsor parts2 seperti, hard drive, ram, chasis, processor, server board, tak perlu satu orang sponsor semua sekali, sorang satu ataupun 3 orang sponsor satu bende pun dah cukup baik. Pastu bila lengkap, aku rasa takde masalah untuk members putera assemble kan server tu.

Cuma risk nya adalah part support je lah.Sebab server tu klon. Tapi sepatutnya takde masalah kalau kita pakai barang2 yg berkualiti server.

pastu,bila dah lengkap, setup segala webserver dan pelbagai server system lagi ,dan pilihlah samadaa letak kat Fiviont ataupun kat rack aku tu.

BTW, FYI, datacenter TM kat ipoh ni sama laju dgn cyberjaya (155Mbps), tapi di sebakan kat ipoh ni pengunaan nya amatlah kurang,maka, bandwitdh maksimum setakat ni yg TM datacenter catatkan kat Ipoh ni tak lebih dari 8mb sebulan.Ini bermaksud, kalau putera masuk, maka, melambak2 lagi bandwitdh yg diorang boleh 'sedut' dan utilise..

lebih baik bagi putera guna maksimum bandwitdh TM ipoh ni,sebab selama ni pun letrik dan segala kos pun TM bayar mcm guna maksimum jugak.So,takdelah membazir kalau putera masuk nanti..

(kalau nak dgr bunyi cengkerik dlm datacenter, marilah TM ipoh kehkehkeh)

nampaknya cikgureza bagi cadangan yang terbaik, dan tawaranya sangat2 menarik.

Ahli2 putera.com yang lain, boleh bekerja sama dengan menyalurkan sumbangan. sorang RM10 pun takpe. kita boleh organize beli branded server cam DELL or HP. kalau boleh beli 2 server la, satu high end satu lagi standard pun tak kisah. Untuk Apps dan database kita asingkan.

ape2pun tunggu pada bro shanai.

Ok, aku dah undi, amat wajar, Bila start nanti bagitau. Dalam semua Forum kat Dunia ni, putera.com tempat yang selesa untuk lepak, rasa bersalah jika tak buat apa2 kat Putera.com :D

Ok, aku dah undi, amat wajar, Bila start nanti bagitau. Dalam semua Forum kat Dunia ni, putera.com tempat yang selesa untuk lepak, rasa bersalah jika tak buat apa2 kat Putera.com :D

nampaknya GURU network kita dah bersuara, dan memberikan pendapat PUTERA.COM adalah forum terbaik.

ahli2 yang lain, sila bagi pandangan.

aku rasa kutipan derma ni utk jangka pendek.......

utk jangka panjang apa kata letak ads bebanyak

dan aku rasa putera.com ni boleh dijadikan 1 brand...

jual baju ker, cap ker, pendrive ker yg mengunakan brand putera.com

mesti ada org nak beli punya...

aku rasa kutipan derma ni utk jangka pendek.......

utk jangka panjang apa kata letak ads bebanyak

dan aku rasa putera.com ni boleh dijadikan 1 brand...

jual baju ker, cap ker, pendrive ker yg mengunakan brand putera.com

mesti ada org nak beli punya...

huh huuu... nice idea...! ^_^

baju, aku buat baju aritu, 9 orang aje order.. lain2 nengok aje.. ehehe...

kalau barang2 lain boleh gak.

tersangatlah wajarnya :ph34r: memandangkan skrg ni nak load pun semakin lambat....bagi tau je aku akan derma..tak ternilai ilmu yg kita dpt dr forum ni.....

cadangan aku, agar ada satu list warga putera yang sedia untuk menyumbang dalam nie. contohnya camnie.

1) crypto.md5 - RM10

2) lain2 user..

boleh update, bile ade list, nampak sket, kalo tak, kompang sane sini, bile time, sume senyap aje. amacam ?

aku dah gune hosting fivio dkat 2 3 tahun dah .. so far mmg bagus xde ape yg masalah :) so aku pun x kesah pasal donate ni .. majukan org sendiri ape salahnye :)

cadangan aku, agar ada satu list warga putera yang sedia untuk menyumbang dalam nie. contohnya camnie.

1) crypto.md5 - RM10

2) lain2 user..

boleh update, bile ade list, nampak sket, kalo tak, kompang sane sini, bile time, sume senyap aje. amacam ?

cadangan ni bagus jugak,

tapi kalau boleh jumlah derma tu takyah la tulis, cuma listkan nickname dah...

dah nama pun derma kan?? :lol:

admin kita ni tak masuk lagi ka??

kalau d tengok dari ahli putera ni dah lebih 25ribu ahli. kalau derma rm1 pun dah cukup. rm10 lagi bagus. untuk masa depan kita semua. HIDUP PUTERA!!! ( erkk.. ni bukan pilihanraya ) :D

dari dulu ade kenyataan sorang singgit. tapi biase la, mentaliti kalau bab keluar duit nie, masing2 payah.

bagi aku, aku sanggup keluar duit pasal dari putera aku boleh kenal dunia luar, dan boleh kenal siapa diri aku, termasuk kemampuan aku.

aku harap generasi selepas ini akan kenal putera.com sebagai satu nama yang gah dalam dunia IT melayu.

amat wajar :D

sbb dri putera.com ni bercambah ilmu aku...

rase x lengkap plak on9 experience aku sehari kalo x kunjung putera :D

maybe leh ltk ad's utk tampung kos...

Dah dekat 2 tahun aku join putera.com ni. Mcm2 ilmu dah dapat,

so rasanya xde masalah la klau nak donate Rm 10.

Stuju sangat ngan cadangan ni utk kemajuan putera.com

amat wajar..aku dah lepak sini dah lama..

tp dtg lepak sbg tetamu..sbb aku ni jenis malas sket bab2 reg..

tp terbuka gak nak reg sbb mmg bnyk aku belajar dari sini..

kalau ada cadang nk beli processor utk server aku leh dapat kan half price dari harga pasaran..

but intel products je lah..aku keja kat intel..amd xdapat le..hehe

Wajar, bagus buat jer cecepat...tapi tak tau la nak sumbat kat akaun sape..admin pun masih "tak perasan" topik ni kot hehehe..

Elok betul topik ni ada,..baru la ada respon skit pasal ada vote..

kalau dapat yang nie pun dah ok..

satu untuk apps, satu untuk DB.

Hehe, tapi harga server 2U cam kat atas nie mahal sangat2, tak silap belas2 ribu satu..

for entry level pun dah 6k.

kalau setuju yang entry level nie, maknanya RM6k diperlukan, kalau sekiranya perlu untuk 2 server untuk pengasingan, RM12k diperlukan.

Edited by slaughters

salam...aku sokong dgn pendapat nie,akupun blh bg support..atleast kita berkembang walaupun sedikit..aku akan 100% sokong dgn cadangan yg diutarakan...apa2pun amat penting gak utk rujukan smua..tk kiqa la yg lama dan yg baru,yg senior dan yg junior...aku sbg tulang blkg insyaallah akan tlg mana yg mampu...baguih cdngn nie...kalau ada perkembangan tlg inform kat aku by P.M ok..tkt terlupa laa

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...