Jump to content
skyzliner_1991

[undian] Wajib Untuk Semua Warga Putera.com

Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma? Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?  

230 members have voted

1. 1. Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?

• Amat Wajar
      91
    • Wajar
      56
    • Ikut Pihak Admin Je Lah
      54
    • X Perlu
      29

Recommended Posts

derma kat sapa nie??

Apa kata kita mula skrg.. Majoriti dah setuju.. Pasni buat plan tindakan.. bulan 4 cukup target donation.. pastu bulan 5 upgrade server. Abis citer.. Listkan penderma kat forum.. Kalo taknak dilistkan kasitau jugak... Yang taknak derma lantaklah...

Mana no. akaun ... paypal, etc. maybank2u lagi bagus..

Kalo nak guna no. akaun aku pun boleh. Aku sanggup mendermakan no akaun aku...heheheee...

Amat Wajar [ 86 ] ** [40.38%]

Wajar [ 51 ] ** [23.94%]

Ikut Pihak Admin Je Lah [ 47 ] ** [22.07%]

X Perlu [ 29 ] ** [13.62%]

Edited by Holtink

Kalo nak guna no. akaun aku pun boleh. Aku sanggup mendermakan no akaun aku...heheheee...

10% dia masuk poket dia. Yang lebih tu kat bagi kat mr shanai..Hehehe..Bagus dah..Plan kena jalan dah ni..Admin tak bagi kata putus lagi ni..Aku tak kisah donate untuk memperluaskan ilmu.

aku member baru.... so aku ikut jer.. jagn mahal2 da ler :P

bro dah nama nyee donate

apa plak mahal

ikut kemampuanlaa

bukanyee yuran keahlian ker

ko nak donate rm 1 ker, rm 2 ker, rm 5, rm 10

Betul tu nti aku takut new mmber ingat yuran keahlian plak. Pendapat aku kalau dah dinamakan DONATE so terpulang la pada kesedaran individu tersebut hendak menyumbang sebanyak mana. The most important seikhlas hati seluhur murni. Maybe mana yg masih belajar/pelajar atau yg banyak tanggungan blh menyumbang mengikut kemampuan diri. Jgn disebabkan sumbangan yg dikuarkan nanti korang tak makan la, apa la itu lah nti korang gak yg susah. Apa yg korang perlu igt setiap sumbangan yg korang kuarkan amat bermakna pada Putera.com ni, DAN aku harap korang jgn la mengungkit-ungkit apa yg telah disumbangkan kelak.

Kena tunggu kata putus dari admin. Maybe admin tengah sibuk bincangkan. Kena tanya bro shanai dulu.

drpd korang tugu kata putus dr admin, baik korang klik ads kat atas tu

kurang2 ada gak yg bergerak....

Aku rasa admin patut mula dah ni. Semalam hampir 2 jam server ni busy. Maybe tak dapat tampung kepadatan user yang semakin bertambah.

Saya bersetuju cadangan derma diadakan memandangkan forum ni dah terlalu lama beroperasi (sejak 1998) dan bertambahnya keahlian berkadaran pula dengan jumlah topik yang ada, maka eloklah pihak admin menimbang cadangan ini bagi memastikan Putera.com terus menjadi wadah penyumbang ilmu dan kemahiran kepada ahli-ahlinya.

Aku ada satu cadangan yg agak bernas (sebab aku suka makan nenas, ahaks :lol: )... Pe kata kalau admin buat satu akaun google adsense, lepas tu postkan link adsense tu kat ruangan khas... Pastikan ruangan itu dikunci atau disable posting~ Lepas tu buat satu pengumuman suruh semua org klik link adsense tuh tiap2 hari... Aku berani jamin yg duit adsense tu akan bertambah dari masa ke semasa, dari hari ke hari...~

Siapa yg sokong idea haku...? ^_^ Harap admin terima cadangan nih...huhu~ Aku pun pikir jugak, kalau saper2 yg rasa malas nak keluar duit (atau kedekut), baik diorang klik link adsense jer... Apalah yg nak dikedekutkan sangat dibandingkan dengan klik link...huhu~

Kita ada berapa org member...? Anggaran dekat dengan 50,000 org kan...? Tolak member yg tak aktif hanya 15%... 15/100x50,000=42500 member yg still aktif... So, kalau sorang klik link adsense iaitu satu link adsense mewakili $0.30 (admin dinasihatkan agar membuat lebih dari sepuluh link adsense) contohnya kalau ada 15 link? 0.30x15=$4.5 (ini baru sorang dan satu hari)... Jika seminggu seorang klik = 4.5(jumlah bagi seorang klik pada 1 hari)x7(hari)=$31.5... Jadi kita ada 42500 member dan mewakili 1 minggu = 31.5(jumlah bagi seorang klik untuk satu minggu)x42500(jumlah member)=$1,338,750

Nah, cuba tengok jumlahnya!!! Yang itu baru 1 minggu, kalau 1 bulan...??? Bayangkanlah kalau 1 minggu kita dapat $1,338,750... Agaknya kita boleh beli apa dengan duit sebanyak ni...? Boleh beli server baru tak...? :rolleyes:

Kalau taknak terima takper, saya sebagai member putera.com ada jugak rasa tanggungjawab kepada forum ni... Forum ni memang banyak berjasa kepada saya...huhu~ :lol: Kalau saya ada masalah, memang saya refer kat sini...huhu~

OK, kalau admin terima, PM saya...huhu~ Assalamu'alaikum

Edited by Gaara92

aku sokong 100% cadangan Gaara tue...! :D

aku sokong pendapat faizi tu pulak,tehehe... :lol:

terima kasih mfaiz, aku ada idea camni coz aku teringat kat sistem RoBoTs! tuh...huhu~ :lol:

terima kasih mfaiz, aku ada idea camni coz aku teringat kat sistem RoBoTs! tuh...huhu~ :lol:

thats right bro!

nak aku carikan sponsor ke utk putera??hoho~

aku tgk putera nie pun dah de banyak sumber pendapatan, cube korang tgk kat muka hadapan putera, dah ade dah pengiklan kat adbrite space dia tu...so dah ade lah sumber pendapatan dia...

anyway pasal yuran ahli nie aku rase kemut skit lah, aku takut semua warga putera cabut masuk forum lain, mcm lowyat dan carigold atau akunye..hehe~sebab kat web2 nie semua free....huhu~

lagi satu kalo nak dapatkan sumber pendapatan lebih untuk putera, jgnlah korang pikir banyak sangat, pe kate kalo putera, buat satu perkhidmatan menyediakan tempahan baju t-shirt, stiker dan cenderahati yg lain, pastu cari lah sesape kat sini yg bleh buat semua tu, mesti adenya org leh buat, buat satu page untuk benda ni, letak design sekali, nanti untung 50%-50%lah...jgnlah plak putera caj untuk page tempahan t-shirt tu plak..bg free jer kat pengusaha2 yg kat dalam ni...nanti diorang dapat untung, diorang kena share lah untung tu..huhu~

gaara idea tu aku rase nanti kena kutuk dan maki hamun ngan org senior, mod, ss kat sini...aku rase stopkan idea tu..

hehe..banyak mulutlak..

nak aku carikan sponsor ke utk putera??hoho~

aku tgk putera nie pun dah de banyak sumber pendapatan, cube korang tgk kat muka hadapan putera, dah ade dah pengiklan kat adbrite space dia tu...so dah ade lah sumber pendapatan dia...

anyway pasal yuran ahli nie aku rase kemut skit lah, aku takut semua warga putera cabut masuk forum lain, mcm lowyat dan carigold atau akunye..hehe~sebab kat web2 nie semua free....huhu~

lagi satu kalo nak dapatkan sumber pendapatan lebih untuk putera, jgnlah korang pikir banyak sangat, pe kate kalo putera, buat satu perkhidmatan menyediakan tempahan baju t-shirt, stiker dan cenderahati yg lain, pastu cari lah sesape kat sini yg bleh buat semua tu, mesti adenya org leh buat, buat satu page untuk benda ni, letak design sekali, nanti untung 50%-50%lah...jgnlah plak putera caj untuk page tempahan t-shirt tu plak..bg free jer kat pengusaha2 yg kat dalam ni...nanti diorang dapat untung, diorang kena share lah untung tu..huhu~

gaara idea tu aku rase nanti kena kutuk dan maki hamun ngan org senior, mod, ss kat sini...aku rase stopkan idea tu..

hehe..banyak mulutlak..

tau takpe..btul ape y ko ckp tu..hurmm...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...