Jump to content
skyzliner_1991

[undian] Wajib Untuk Semua Warga Putera.com

Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma? Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?  

230 members have voted

1. 1. Wajarkah Diwujudkan Kutipan Derma Utk Upgradekan Server Putera Kita Nie?

• Amat Wajar
      91
    • Wajar
      56
    • Ikut Pihak Admin Je Lah
      54
    • X Perlu
      29

Recommended Posts

>>Susulan Dri Thread Ini<<

assalamualaikum

Aku sebagai salah seorang user putera nie merasakan yg kite smua nie perlu sama2 berganding bahu utk meningkatkan pretasi putera kite.jgn d ltakkan smua beban d atas bahu admin.aku nie bukan ape,saje jer nak bukak thread nak tanya pada smua user2 putera nie patut x kite bukak satu donation box utk server putera kite nie.memandangkan server kite nie ade masalah ckit dari segi server dan firewall die.so aku harap thread nie mendapat sokongan.so kepada yg syngkan putera.com kite nie.jom sama2 bgi pendapatan anda disini.pada mod aku rase lbih baik thread nie d pin supaya smua user nampak.

p/s:kpd bro Sultan ultimatezezs-SE aku bukan nak kacau ko nyer thread..memandangkan ko closed thread ko buat sementara,so aku bukak satu thread baru utk sambung thread ko yg telah dincludekan ngan poll utk mmudah penilaian.

ok.tq

wsalam

aku vote amat wajar..

amat bagus sekali cadangan ni..

tapi haruslah difahamkan betul-betul...ini adalah istilah DERMA..bukan yuran..jadi berapa pun boleh la.. sikit2 lama2 jadi bukit kan??

nak bagi boleh, tak bagi pun boleh..

pendapat aku, bagi yang bekerja tu tadak masalah kot....

@skyzliner_19991

hang dah pm admin pasal hal ni??

bagus gak idea tu

sebab akhir2 ni banyak problem kat server ni

kalau jadi wat collection aku follow je

Bro shanai tue aku x pm lagi sbb aku nak tgk mcm mane sambutan terhadap undian nie dlu.so kalo mmg dah ramai user vote amat wajar.baru aku proceed.

aku bru jer pm bro shanai..so tggu die reply jer la..tgk mcm mane.

aku tak kesah...sebab aku anggap ni ialah pelaburan kita...

bagus wat derma

ingat bukan byaran

so takder paksaan

aku harap dengan derma nie

semua warga putera dapat memberi sambutan yg baik sekali

Aku cadang wat derma RM3.80 dan hantar ke Bank simpanan putera.com atau derma $1.00 USD ke dalam Paypal akaun... Camner? Bagus tak cadangan aku ni...?

Aku takde masalah, nak tolong kutip pun takde hal. Tapi tanpa sebarang kata2 dari Admin, aku tak berani nak buat lebih2, maklumlah, dulu ramai warga putera ni takleh pandang orang lain cube berbakti pada putera.com, kononya cube cari publisiti murahan dalam nie. bengong betul orang tu, mujur dah kene ban dari sini.

Benda ni mudah aje, kalau kita dapat hostkan kat dedicated server luar, dengan kadar kos sewa bulanan RM300 sebulan, mesti takde masalah dah camnie. tak perlu risau pasal firewall etc..

kalau RM300 sebulan, setahun RM3600. 360 orang diperlukan sekiranya RM10 sorang. Nak kutip sebenarnya kejap aje nilai RM3600 nieh.

cuma ade sokongan ke tidak tak tau.

Bagi yang ade duit lebih, boleh derma RM 50 sorang. lagi cepat, lagi ramai boleh belajar IT dalam nie, takde la terkubur putera.com nie.

aku vote amat wajar..

amat bagus sekali cadangan ni..

tapi haruslah difahamkan betul-betul...ini adalah istilah DERMA..bukan yuran..jadi berapa pun boleh la.. sikit2 lama2 jadi bukit kan??

nak bagi boleh, tak bagi pun boleh..

pendapat aku, bagi yang bekerja tu tadak masalah kot....

@skyzliner_19991

hang dah pm admin pasal hal ni??

Ana malas nak tulis...tapi sependapat dengan 'dtheatre'...itu je..hehe

ini adalah satu pelaburang yang menguntungkan

Salam,

Nak sumbang duit tuh susah sikit.

Tapi kalau shanai setuju, saya sponsor colocation dalam rack Fivio.com di Jaring Datacenter secara percuma.

Salam,

Salam,

Nak sumbang duit tuh susah sikit.

Tapi kalau shanai setuju, saya sponsor colocation dalam rack Fivio.com di Jaring Datacenter secara percuma.

Salam,

bro, bisnes tetap bisnes bro.. tadi dah ushar gak kat fivio nieh.. tak nampak plak yang dedicated punyer..

ehe, anywhere, aku tetap galakkan ahli putera menyumbang jugak. at least.

maybe dengan sumbangan kita dapat pastikan implementation server putera.com berada di tahap maksimum.

erm... aku pun yakin yang kalau bro shanai setuju untuk co locatekan server tu ke datacenter yg lain, maka, bolehlah aku sediakan 1U-2U di TM datacenter (ipoh).

sebab currently aku ada keksongon untuk 3 lapis 2U kat sana.

Bandwidth currently is 155Mbps (sama mcm cyberjaya), dan unlimited traffic bandwidth aku leh bagi,beserta satu Fixed IP (of coz). Cuma kena bawak server tu dan pasang je.. pastu takyah risdau pasal traffic bandwitdh dah lepas tu,sebab takde sebarang limitation on traffic bandwidth dah.

Cumanya mungkin putera.com still binded dgn sponsor leased line yg 1Mb haritu kut?sebab kan ke sebelum ni putera.com di sponsor bandwitdh nya oleh syarikat tersebut?

so,terpulang pada bro shanai lah.

kalau ikut pemahaman aku berdasarkan apa yang cikgureza kata,

kena ada server sendiri gak kan?

sebab dia kata cuma bawa dan pasang..

salah tlg btolkan.

Kalau ade space, and boleh tumpang bandwidth, skang ni tinggal collect duit untuk beli server aje la..

offer dari cikgureza dan fivio tu nampak menarik memandangkan bandwidth allocation adalah dari 2 isp terbesar. tapi ikut pada admin la memandangkan keputusan kat tangan dia. tapi untuk forum macamni yang guna banyak resource, bagi aku bandwidth tu nombor 2, sebab nombor 1 adalah pengasingan, webserver pada komputer lain, database pada komputer lain. dalam bahasa lain, kena ada 2 komputer berlainan.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...