Jump to content
Sign in to follow this  
iskandariah45

Mips Status

Recommended Posts

sesapa staff telekom boleh terangkan apakah maksud MIPS ni?

MIPS Order Number xxx-xxxxxxx-xxxxxxxx

Order Status Siasat Siap

Reason DC906054 LOKASI KUMPULAN KERJA TIDAK DIJUMPAI

Full Name Rudy Iskandar bin Sawi

Telephone No.

Plan Name Streamyx Basic 384k (without modem) - RM66

CD Requested/Collected Yes/No

Submission Date 17-Mar-2004

apa kejadah lokasi kumpulan kerja tidak dijumpai?...adakah aku tidak berpeluang mendapat streamyx..

TQ in advance..no merapu..plz!.

sesapa staff telekom boleh terangkan apakah maksud MIPS ni?

MIPS Order Number  xxx-xxxxxxx-xxxxxxxx

Order Status  Siasat Siap 

Reason  DC906054 LOKASI KUMPULAN KERJA TIDAK DIJUMPAI 

Full Name Rudy Iskandar bin Sawi

Telephone No. 

Plan Name  Streamyx Basic 384k (without modem) - RM66

CD Requested/Collected  Yes/No

Submission Date  17-Mar-2004

apa kejadah lokasi kumpulan kerja tidak dijumpai?...adakah aku tidak berpeluang mendapat streamyx..

TQ in advance..no merapu..plz!.

ko bagi kat aku no. phone utk register streamyx tu.nanti aku try check kat system.

mane ko dapat benda alah tu sumer?

kalo dipiker secara logik, ayat tu seperti area tu tarak streamyx, tapi pakejadahnya meletakkan area kediaman iskandariah45 tu sebagai kawasan berstreamyx? aneh dan ajaib

ish..memang sak betul tmnet ni..sedikit je lagi aku dah nak dapat gunakan streamyx dan pihak clickers dah agree dah tapi bila aku suruh CNO activated line aku, mereka tolak bulat sebab talian aku tak recommended untuk streamyx(tapi boleh dapat). (*#(*@#* betul..so time ni aku kat clickers dan apa yang boleh aku buat, aku batalkan permohonan streamyx aku tuh.so kepada user2 baru nak guna streamyx ni aku nasihatkan..check dulu kawasan tu ade ke tak. Jangan main hentam nak daftar.

p/s kecewa tidak mendapat streamyx.

Cuba fahami betul-betul reason dia ni. Maksudnya.. kontraktor/ppl-in-charge in that area hilang ?

Nara, Potong

aku dah check kat clickers dan diaorang cakap, reason dia tak bekalkan streamyx kat area aku ni sebab kawasan aku ni 6.5km dari central DSLAM.Aku check juga dengan CNO Tmnut tu dia cakap 6.5km jugak. 6.5km ni dia org boleh bekalkan sebenarnya tapi, dia takut connection lost ke, tak stabil ke dll. so dia org tak bekalkan. aku cakap aku sedia ambik risk dia. so dia org setuju. tapi part aktifkan talian tu dia org tak mahu aktifkan sebab takut aku membebel nanti. Aku cuba2 pujuk..huh..tak jalan jugak..

lastlt ape yg aku buat, batalkan je la..buat ape nak simpan nama dlm database dia org tu kalau servis takde. tapi dlam website dia terang-terang cakap ade.Tu yg buat aku marah tu..

maybe tempat ko di luar julat 2km dr exchange kotz?

sbb tu x sampai,

okies~

ADSL boleh pegi sampai 5km la bang.. kengkadang ada boleh pegi sampai 6-7km.. tapi dah memang protocol orang Telekom utk CANCEL bila user tu lebih dari exchange tu..

boleh kalau nak pasang.. tapi mmg ada risiko dia la.. jadi..

PINDAHLAH ATAU SEWALAH RUMAH DI TEPI EXCHANGE.

dok tepi exchange, boleh baling batu ke situ pun.. payah nak dapat full speed macam dia cakap.. "best effort"

dan main reason saya tak pasang Streamyx lagi ialah menunggu result PMR.. kalau ok pegi dok asrama, kalau teruk dapat Streamyx.. ceh? mane lagi best ni? dan tahu lah.. kalau nak dapat Streamyx tu camne nak buat..

Terms and conditions apply.

yg aku heran betul, kalau takde cakap takde kenapa nak ambik masa sampai 8 bulan cakap kawasan aku ni takde streamix walhal terang-terangan cakap dalam service area dia kawasan aku ni dicover oleh servis dia. ape la punya TMnut!

nara,

kalau result ok dpt asrama, kalau teruk dpt streamix..huish..canggih betul pilihan yang diberikan...biggrin.gif

aku nye area kat seremban ni (taman sebelah stadium) lg best dlm system tulis 4km aje dr xchange tapi hakikatnye 6.6km..warakaka lawat betul org telekom ni buat kerja..

sebenarnye the whole taman aku ni tgh tukar cable...dlm system dah siap tukar ke cable baru...tp sebenarnye belum....

rdslam yg ntah tatau la dah psg ke belum tu..dlm system dah ade..tp takde/takpun tak disambungkan ke mana mana lagi...

so bile aku gi clikcers..pulu la pung pang pung pang dierang kata..ok ni..bolrh bg streaming..siap dah assign acc np.port no bla bla bla..semua...

bile call cno seremban..ontah...mana ade lg..tunggu yolah...ish menyirap tahap maksima infiniti haram jadah semua dah ni...

ntah bile dierang nak pindahkan semua makhluk allah kat taman aku ni ke line yg baru tu...tatau la.....

so dipendekkan citer...jgn le caya kan system telekom tu...tanya le umat yg pegang cable telekom tu...die je tahu boleh bg streamyx ke tak..

ni ha tgh hantar pakai dial la ni...ish...tak sabo rase nye nak balik ke alam bband

FYI kes ni kat umah parent, aku dah selamat on streamyx dah..

inspire,

kalau ada kenalan di antara CNO tu boleh la suruh diorang aktifkan talian tu..masalah aku tak kenal pun semua CNO tu..kalau ada manusia yg baik hati kat dlam forum ni boleh bantu masalah aku..takpe la jugak.