Jump to content
Centsay

Adsl Modem For Streamyx...

Recommended Posts

ASSALAMMUALAIKUM~~~

OK..kpd yg ada streamyx tu..aku nak SURVEY BRAND ape yg korang pakai sekarang..

Jenis modem mana pilihan yg baik lagi bijak+berbaloi berdasarkan pengalaman korang smile.gif?

USB, Ethernet, USB+Router, Ethernet+router, USB+Eth+Router..ape kelebihan dan kekurangannya setiap jenis tu..

hmm..harga setiap jenis tu pun cam tak banyak beza je.. mana satu nak pilih yek

Boleh korang recommend kat aku jenis mana satu dan Brand ape yg korang rasa best performance/stabil/tak banyak songeh and etc..

atau korang boleh citer pengalaman korang gune modem brand ape..model ape..yg banyak problem/banyak songeh/hampeh/leceh nak setting ape ke...supaya aku dapat elakkan drpd terbeli dan menyesal smile.gif

aku dah apply streamyx dah, package 66(w/o modem) tunggu dapat je...skrang tengah confius nak pilih modem mane satu unsure.gif

pendapat & pandangan korang sangat dihargai...

Sekian, Terima Kasih cool.gif

aku suggest pakai jenis ethernet sebab aku denga jenis USB banyak songeh + x stabil. brand plak, aku suggest aztech or dlink. dulu aku pakai aztech 305e (modem/router), ok gak.... lebeh setaun aku pakai... x pakai lagi sebab kena sambar petir. sekarang aku pakai dlink 500g router. yang nie pun ok jugak

Aku prefer pakai ZTE 831 je, beli kat telekom.. murah je... walau memula aku rasa leceh nak setting.. tapi setelah tau cara nye memang memudahkan.. dan takder masalah rasanye... Line pun stabil je

banyak brand yg boleh pakai sebenarnya..tapi kalau kau nak senang mudah cepat dan tepat..aku rekemen Aztech, D-Link.kalau kau nak brand lain pun boleh..macam Hyundai, ZTE dan sewaktu dengannya.

assalammualaikum...nak menyampuk leh? takleh pun aku nyampuk gak....aku rasa baik sewa jer telekom punya modem...nak cakap mahal tu...aku rasa berbaloi...sebab aku dah lebih 4 kali dapat ganti modem adsltelekom yang baru(dlm masa 8 bulan)<---free of charge,org tekom tukar dlm masa kurang dari seminggu..semua masalahnya kena sambar petir...dah pakai lightning protector kat line tepon and plug elektrik pun takleh blah gak..tatau apsal..tapi komputer boleh la lightning protector tu selamatkan...fyi..aku on 24 hours....lagi satu benda dulu aku pakai dlink router..biasanyer..sejak kena sambar petir 3 minggu lepas terus tukar..pakai dlink yang wireless lak..hehe sebab harganya dah lebih kurang sekarang..at least biler ada lap top tu senang la..aku recommend dlink la..sebab member aku pernah pakai brand lain...diorang kata memang dlink paling bagus dan laju.. tongue.gif ...lagi satu nak tanya sikit eh..dlink router punye rwarranty baper tahun eh?yang takde wireless.aku dah hilangkan surat menyuratnya..yang tinggal router yg rosak dan resit pembelian jer..

Aku guna aztech dsl turbo900...tmnet bagi utk subscriber yg awal-awal dulu. Dah obselete pun tapi masih okay dan tak pernah ada problem.

Aku sarankan korang guna ethernet modem dan router yg berasingan. Ethernet modem ni apa-apa OS pun boleh pakai sebab tak guna driver macam usb punye modem.

Untuk router, d-link okay gak, tapi aku guna 3com. 3com paling simple nak setup, very user friendly. Sapa-sapa yg amatur macam aku ni, korang boleh la guna 3com.

......pendapat aku je............

aku pakai dlink 300G ni setahun lebih dah okje tak ada masalah. stabil pun stabil walaupun dalam website tmnet dia tak masukkan langsung jenama ni dalam senarai "antara modem pilihan mereka" biggrin.gif

ni bagi aku pulak,

pasal modem kalau pandai guna tahan,

kalau suke je godek sana-godek sini..1 hari pun tak samapi..

dulu aku pakai modem aztech 305e rosak bukan sebab kilat..

aku tekan je reset terus led dsl tak on...

aku tukar ngan telekom.

beberapa bulan lepas tu aku format 98..masalah driver pulak.

ni kes salah install firmware dier..kong jugak..

karang ni telekom bagi aku modem zte 831..aku malas nak kacau..

warranty pun dah abih 1 tahun..

nii semua aku ambik package free modem dulu..

ni dah jadi pengajaran.

jangan nak gatal tangan kacau modem..

tapi aku buat experiment ngan zte 831 ok gak..

dapat settle..

pasal kene kilat tak pernah...

harap tak menimpa aku....

dlink aku blom cube...

dlink ok ke.??

saya guna router kat umah pasal ade network 3 butir pc.. saya guna router linksysBEFSR41 + aztech900eb2 , linksys takde masalah setakat nie.. easy setup, auto dns, port trigger, ade la mende yg saya tak paham lagi dalam tu..

ade sesape penah try alcatel kat sini ?

modem Aztech OK ke...aku dengar model 305e tu cam ada problem firmware ke ape...kalau banyak kali reset..can kill the modem..ye ke..anyone experienced this? banyak jugak kes modem ni cepat kong...ye ke? kalau tak pun, macam mana dgn model lain cam 600eu, 305eu and etc.. hmm..yg 600eu tu pun aku dengar macam tak berapa bagus je..ye ke? hehee...semua main dengar² pulak tongue.gif

But yg DLink ni pulak cambest je..especially yg DSL-500G tuh...dah tangkap cintan pulak aku dgn yg tu. ade sape² yg pakai model tu? komen sikit cool.gif harge brape ye? kalau OK, aku ingat nak angkat brand Darling ni..hehheh biggrin.gif

aztech 305e prob bila banyak kali reset? tidak kot... sebab dulu aku pakai modem jenis tu aku memang selalu tekan button reset tu.. ok jer.... cepat kong? maybe jugak... sebab modem aku tu dah kena petir, terus kondem sedangkan peralatan lain xder efek lansung. skarang lak pakai DSL 500G. memang best sebab Lifetime Warranty. fyi, mmodem nie adalah router. jadi kalo nak jadikkan modem dial biasa tu, kena ada setting lagi. masalahnya pakai pakai router, ko kena set port forwarding dia. kalo tak ko akan dapat masalah sikit, terutama kalo ko selalu dcc send barang kat irc. kalo x set benda tu, memang ko xleh nak dcc send

SL 500G. memang best sebab Lifetime Warranty

Jangan konpius ..............LIMITED LIFE TIME WARRANTY ( ko kena bezakan warranty utk kilang, supplier dan consumer). Tanya betul-betul dgn apek yg jual tu. Aku check dah kat site dia, warranty 1 tahun saja.

Aztech 600eu memang banyak problem......banyak dah aku jumpa. Kadang-kadang dia reset sendiri, lepas tu dia tak pandai nak dail sendiri, kena bukak webmin dan kena matikan connection dan dail semula.........lama-lama terus mampuih.....banyak dah aku campak kat tempat pembakaran sampah.

tak... memang LIFETIME WARRANTY & SIRIM APPROVED kat stiker lekat depan kotak modem tu. taukei tu pun cakap bila2 kalo ada prob, bawak jer kat dia. warranty kedai memang la 1 tahun jer. kalo lepas 1 tahun, dia tolong bawak ke supplier dgn ada cas sendiri ler. tapi modem tu memang LIFETIME WARRANTY.

ok pasal aztech dsl305 memang banyak problem.bukan banyak kali reset. sekali je dah cukup. korang tak caye...cuba lah...

tanda pertama dia nak kong.

ip 10.0.0.2 dia tak nak akses.

lepas tu ko tekan lah reset.

lepas tu led dsl tak kan menyala seumur hidup.

kawan aku dah kena satu..

aku pun sama..

senang crita call 100.

cno tukar modem baru. itu pun kalau under warranty.

Apolaa amik ler modem yg telekom bagi seumur hidup warranty sbb modem Streamyx nih rajin kena kilat nanti mahal lah, aku dah 3 kali kena kilat biasalah on 24/7 days a week 8 MB connnection lah katakan tongue.gif tapi call jer 100 diorang datang hantar yg baru smile.gif so moralnye amiklah package streamyx with modem smile.gif

biggrin.gif memulakan aku pakai streamyx....aku pakai modem adsl hyundai... pastu kena panah petir...k.o. ambik aztech ....lak sama..gak kena panah petir....

...ni aku pakai USB prolink modem... walau slow sikit.... tapi selamat... dah setahun lebih.. no problem lagi....

ekk! macam² aku baca ngk modem kong eh ? hmm.. aku nya simple jark. aku apply streamyx rm88 with modem den tmnet antar orang mai pasang. kna lah charge rm50. tp selama aku guna streamyx since bulan 4 sampey skarang x de papa prob pown. x de pape prob la kirenya. x slalu down. smile.gif so aku suggest klu nk apply tuh amek jek modem yg telekom bagik yg kaler biru tuh. hehehe!

hai kepada pakar2 networking..sebenarnya nak tanya skit pasal hotspot..apa function untuk hotspot nie..kalo kita pakai sreamyx..dan wireless router,nak kena pakai hotsport jugak ker?atau tak yah pakai streamyx,just use hotspot jer..aku cadang nak juga wireless pada pc dan laptop kat umah.sambung cara peer to peer..kalo salah tolong betulkan..

pada pendapat aku,jenis dlink laa..jenis dsl 500g.sebab dia jenis modem built in router.jadi nak tukar ke modem pun boleh dan nak tukar ke router pun boleh..laju pun ok gak..

kalo silap tolong betulkan..mekasih.