Jump to content
Sign in to follow this  
alternat0r

Bangunan Tertinggi!

Recommended Posts

Erm....aper maksud ko "menikmati" keindahan bangunan tinggi tu?

Huk alaa... ni pun nak kena explain gak...

Maksudnya, penduduk sekitar situ dapatlah nengok bangunan kebanggaan yang tersergam indah. Rekaan sesuatu bangunan tu sebenarnya adalah satu seni yang boleh memberikan inspirasi kat sesetengah orang.

Jom tengok carta bangunan hari ini @:

Emporis.com

Dalam laman web Emporis.com tu ada byk perbandingan mengenai bangunan tertinggi didunia termasuk gambar mengikut negara memasing.

korang perasan tak?

Asia dengan Amerika je yang sibuk lumba bangunan tinggi2

Orang eropah relak je

korang perasan tak?

Asia dengan Amerika je yang sibuk lumba bangunan tinggi2

Orang eropah relak je

Itulah percaturan dunia. Asia dan benua barat jer yang sebok2 nak berlumba untuk menunjuk2 ekonomi sapa paling kuat.

Aku pun tak tau apa nak komen. Apa yang aku nampak ialah sebahagian daripada tanda2 kiamat yg tercatat dlm al-Quran dah pun nampak jelas. Dan, tak mustahil suatu hari nanti ianya akan jadi logik dan menjadi perkara biasa sekiranya dajjal muncul seperti yang berlaku hari ini. Wallahualam ...

Dah semestinya kaya giler lah orang yang dpt tender nih ... KLCC tu saja kalau tak silap aku harga dia RM2 Billion ...

uuuiii ... byk tu beb... project berbilion-lion punya ...

Bukan RM2 billion laa...$2 billion~! petikan drpd satu site:

"The two towers are just part of a $2 billion, 100-acre "city within a city" that includes an 864-seat concert hall, a landscaped park, a five-star hotel and a mosque hand-decorated by craftsmen from Uzbekistan."

Rujukan:

http://pgoh.free.fr/petronas_nyt.html

wah wah wah.. makin jelas la nmpak nye tanda akhir zaman ni.. dah ada tsunami yg mengorbankan beratus ribu nyawa, menara kat dubai tuh.. lagi apa ah.. kejap lagi bulan oktober dijangkakan ada gerhana matahari dan bulan dlm bulan ramadhan yg akan menggelapkan satu dunia.. lpas tu dijangkakan lagi ada suara kuat yg amat dahsyat.. semua ni Allah je lah yg tau.. Wallahua'lam..

wah wah wah.. makin jelas la nmpak nye tanda akhir zaman ni.. dah ada tsunami yg mengorbankan beratus ribu nyawa, menara kat dubai tuh.. lagi apa ah.. kejap lagi bulan oktober dijangkakan ada gerhana matahari dan bulan dlm bulan ramadhan yg akan menggelapkan satu dunia.. lpas tu dijangkakan lagi ada suara kuat yg amat dahsyat.. semua ni Allah je lah yg tau.. Wallahua'lam..

emm fuze.... mane ko tau bulan sepuluh ada gerhana matahari dan bulan .... emmm ....bole kasi die punye url x.. yang bagi tau pasal .. gerhana nie .... huh.gifhuh.gifhuh.gif

akupon nak tau gak nih

ko tau mane ???

iskkkk

sembahyang ler lepas ni sblom kamu2 disemayangkan

heh

cakap kat org lak

aku ni tah ape2

kalau kat jepun diorang buat bangunan cam tu logikla jugak sbb tanah terhad.aku tengok kat jepun kat lereng bukitpun buat rumah jadi perkampungan plak tu.tanah rancangan gak ker ihihihih....tapi yg aku kagum ialah tech bangunan 1km tu.

hehehe.....

Mase bina org tak komen,

dah bina pun org tak komen lagi...

tapi dah gempar bumi baru la nak bising sane sini....

pek pok pek pok......

Pastu runtuh,

sebab asyik...

pok pek pok pek....

Kerja tak wat......

tsk tsk tsk...

ntah aper aku merepek....

harhahrahrharhhar~!!!

tanda2 kiamat..

banyak bangunan pencakar langit dibina...

so,bersedialaaa....

tanda2 kiamat..

banyak bangunan pencakar langit dibina...

betul ni...aku sokong sgt....ni adalah salah satu tanda²nya... unsure.gif

Wuh... kagum gak la dgn mende nih semua... tapi tak sempat kut nak tgk menara yg plg tinggi tuh... 2160... confirm dah bye-bye smile.gif

Ok...mulakan OPS hancurkan bangunan!Alternator!Ko jadi ketua yek?

korang nak hancurkan pakai apa eh? blink.gif

letup ngn bom or langgar ngn pesawat?

or pakai jentolak je...hehehe laugh.gif

p/s: just joking je..

Uish... tak baik bom2 nih!

sekurangnya kita boleh b'bangga dgn alien

sebab planet kita ni maju. ada bangunan tinggi2

hua hua hua

wahaha~ nk tau apsal kite bangga? bangga sbab, bangunan tinggi2 ni tanda nk dekat kiamat dah.....

Erm....aper maksud ko "menikmati" keindahan bangunan tinggi tu?

hahahahaha... aku paham d maksud menikmati yg korang semua tgh pikir kan tuee... korang x terpk ke yg peratusan org bunuh diri adalah dikalangan warga jeponn... jka dieranng da tertekan ngan hidup dierang nak semua nya settle.. dengan satu terjenunan shaja dr tingkat tertinggi sambik 'menikmati' free jump jee.. pabila sampai je kebumi.. kedeeebukkk... semua nye setlle.. daa masuk dunia baru.. hehehahaha rolleyes.gif

kan ape/.. warga dierang nie mmg ske bunuh dr.. so x yah laa nak cari2 jambatan kee... hotel kee... pokok kee untuk wat terjunan terakhir tue... hanya beli rumah kat ctu jee jee pastu ku ade mslh dan nak bunuh dr jee.. hanya perlu buka tingkap dan terus terjunn.. kuuu slmtt..... org jepon mmg smart dan think 4 the future tuk rakyat dierang.. hehehessh.. banzaiiii

Wuh... kagum gak la dgn mende nih semua... tapi tak sempat kut nak tgk menara yg plg tinggi tuh... 2160... confirm dah bye-bye smile.gif

agak² project mcm nih bape generasi la yek..utk siapkan 1 bijik bangunan tuh je~ bape byk kali tukar contractor la kan hehehehe..bape byk pekerja da diorang tukar~ biggrin.gif

ala..bg aku petronas twin tower lagik tinggi kalau dikira die jadik `single` tower..tambah ketinggian kedua² menara petronas nih..

susun elok².xyah nak buat twin..452m + 452m = 904m.

kan da jadik yg tertinggi.

Edited by asrulfaizyhelmi