Jump to content
Sign in to follow this  
alternat0r

Bangunan Tertinggi!

Recommended Posts

Baru2 aku ada tengok Discovery Channel kat Astro mengenai Tokyo Sky City yang menjangkau 1000m atau 1KM tinggi. Punyalah tinggi dan lebar ...

Apa yang aku dengar bangunan ni sedang di bina di Tokyo dan baru siap suku tiang daripada 4 tiang gergasi. Dan mengikut perancangan menara ni akan siap sepenuhnya pada tahun 2160.

Setiap tiang tu boleh menempatkan berpuluh2 ribu rumah untuk kediaman orang jepun., juga terdapat stadium tergantung dan lengkap dengan monorail... very impressive ...

Apa komen korang pasal massive and huge engineer teknologi ni?

Related to:

Tokyo SkyCity

gilos...bapak besar punya mega projek.

2160 baru siap..huh!cucu cicit aku nye zaman tu..

yg aku tau sekarang ni taiwan dah pegang rekod bangunan tertinggi kan?(dah siap ke menara tu?)

entah sempat entah tidak diorang siap kan projek tu.

p/s:tanda2 yg semakin jelas "manusia berlumba2 bikin pencakar langit" .

nak buat macam mana kan. tanah tak ada. ada pun .. mahal. takpun .. tanah tebusguna.

tak pyh amek contoh jauh - kat melaka ni pun, housing estate bekas tapak sawah. nak tambak .. potong bukit. melaka sentral .. bekas sawah. tesco .. sawah/paya.

cuma aku doubt la .. ramai ke nk duduk kat rumah itu macam punya tinggi. gayat ke apa ke. kalau gempa bumi tu .. oo .. at least bergoyang.

*seram*

memang pun salah satu tanda tu dah muncul even skrang pun dah byk....memang dah jelas!

hmm..bandar atas angin lah nie..ribut petir gempa semue dorang dah ready kot?

memang pun salah satu tanda tu dah muncul even skrang pun dah byk....memang dah jelas!

Tak payah nengok negara orang... negara kita sendiri dah ada pencakar langit... memang tak boleh nak elakkan bende2 camni sebab dah tercatat dlm al-Quran dan Nabi pun ada bagitau. So, kita hanya tunggu dan lihat ...

hmm..bandar atas angin lah nie..ribut petir gempa semue dorang dah ready kot?

Aku rasa diorang dah ready sebab perancangan ni bermula dari tahun 1988. Tapi siapa tau apa yang bakal berlaku nanti. Manusia hanya pandai merancang jer ...

taiwan tu dah siap dah. nama dia menara 101 kalau tak silap.

diorang buat sama macam kita; "gunakan menara pacak sebagai salah satu binaan" sebab tu dia dicatat sebagai menara tertinggi. dulu penah jadi isu menara klcc tak cukup tinggi dibanding dengan hotel sears kat usa tu, tapi disebabkan muncung menara tu salah satu binaan (sedangkan atas sears tu cuma antenna je) maka klcc diistiharkan sebagai bangunan tertinggi.

sekarang nipun klcc masih lagi memegang status 'menara berkembar tertinggi di dunia'

Jom tengok carta bangunan hari ini @:

Emporis.com

Negara kita still ditempat yang teratas setakat ni.

Dalam laman web Emporis.com tu ada byk perbandingan mengenai bangunan tertinggi didunia termasuk gambar mengikut negara memasing.

Aritu aku ada baca kat paper yang Dubai dalam masa beberapa taun lg nak beat menara Taipei 101 tuh......dengar cite gak diorang nk pecah rekod hotel tertinggi di dunia dengan menara tu.....

diorang bina kat pulau yang dibuat sendirik...pulau tuh ditambak macam rupa peta dunia....dengr cite gak dah ramai Selebriti Hollywood ngan Jutawan2 dah tempah pulau2 kat sana....perghhh syurga dunia!!!... dry.gif

Aku ada gak dengar pasal tuh ... kebykan pulau yang dibuat mempunyai kediaman yang tersendiri serta keselamatan yang tinggi. Semuanya untuk golongan yang kaya-raya jer ...

Ni aku ada sample perbandingan gambor aku jumpa kat internet.

Kebykan menara 'terlebih' tinggi sebab dia punya antena.

p/s: Aku pun dah confuse mana satu yang betul dia punya ukuran ketinggian bangunan? ada yang kata bangunan ni lagi tinggi! yang ni kata pulak bangunan tu lagi tinggi! ...

Rujukan:

http://encyclopedia.thefreedictionary.com/...est%20structure

Sears Tower tu kat mana ekk???...x penah dgr plak...

Ala yang penting Mesia masih pegang rekod Twin Towers tertinggi di dunia...

aku kompius la sapa sebenarnya kontraktor yg dapat tender buat KLCC ni arr???...dengr cite Syarikat Tan Sri Ananda Krishnan...dengar cite lain plak orng luar.....maksud aku syarikat drpd Barat.....btul ke???

Sears Tower tu kat mana ekk???...x penah dgr plak...

Sears Tower terletak di Chicago, Illinois. Bangunan ni dah lama dah. Siap dibina pada tahun 1973. Lebih kurang ngan WTC kat New York. Tapi kurang terkenal mungkin sebab structure bangunan tu yang kurang menarik.

Ala yang penting Mesia masih pegang rekod Twin Towers tertinggi di dunia...

aku kompius la sapa sebenarnya kontraktor yg dapat tender buat KLCC ni arr???...dengr cite Syarikat Tan Sri Ananda Krishnan...dengar cite lain plak orng luar.....maksud aku syarikat drpd Barat.....btul ke???

Aku pun tak sure sapa yang dapat tender masa pembinaan KLCC tu. Yang aku ingat, tetiba jer bangunan tu dah siap dan diishtiharkan antara bangunan tertinggi didunia... biggrin.gif

Aku pun tak sure sapa yang dapat tender masa pembinaan KLCC tu. Yang aku ingat, tetiba jer bangunan tu dah siap dan diishtiharkan antara bangunan tertinggi didunia...

hokhohkhohk sama la kita........ tongue.giftongue.gif

tapi sapa yg dapat tender tu confirm kaya gila kan......

hokhohkhohk sama la kita........ tongue.giftongue.gif

tapi sapa yg dapat tender tu confirm kaya gila kan......

Dah semestinya kaya giler lah orang yang dpt tender nih ... KLCC tu saja kalau tak silap aku harga dia RM2 Billion ...

uuuiii ... byk tu beb... project berbilion-lion punya ...

Korang tau tak....

Aper Sebab Diorang bina bangunan tinggi²?

Ader Cikgu Tiusyen aku cakap, sebab nak bubuh fenshui... ntah betui ntah tidakk... huhuhuhuhu

Sebabnyer, kalu letak menara tinggi² tanda nak kekayaan... har har har

Okies argh... Takde guner sebenarnyer menara tinggi².... sebab, kalu aper² terjadik, lagi bahya biggrin.gif

Pada pendapat aku, sekiranya sesebuah negara itu mempunyai sebuah mercu tanda (menara/bangunan tinggi), ianya adalah lambang kemegahan, kekayaan, kekuatan ekonomi, kemajuan dan memacam lagi ...

Aper kata kalo aku cakap diorang buat bangunan tinggi2 nih nak menjimatkan tanah dan ruang....

Tu pun ada betul gak. Tapi cuba kau tengok kat negara seperti China atau US. Diorang punya tanah punyalah luas. So, ini bermakna ia bukanlah disebabkan oleh faktor tak cukup tanah tapi sebab ekonomi diorang yg kukuh yg terlampau kaya sangat.

Haha!Tak kan diroang nak buat bangunan pejabat kat tengah hutan(China) dan gurun(USA)!!Masalah nye tempat strategik macam New York dah sempit...Jadi diorang buat lah bangunan tinggi2...

Haha!Tak kan diroang nak buat bangunan pejabat kat tengah hutan(China) dan gurun(USA)!!Masalah nye tempat strategik macam New York dah sempit...Jadi diorang buat lah bangunan tinggi2...

Ape daaa.... pikiaq lah sikit. Tak kan nak buat bangunan kat tengah2 hutan/gurun kot. So, of course lah diorang bina untuk jimat space. Jadi, bangunan yg nak dibina biasanya mestilah mengambil kira faktor persekitaran dan potensi untuk mendapat keuntungan disamping dpt menikmati keindahan bangunan tinggi tu.