Jump to content
Balthazor

Selepas Format..dan Servis Pc Orang....

Recommended Posts

Biasanya aku buat macam nie;

Lepas install XP, install driver, install system utility (AV+TuneUP dll), install office XP/2003

Aku defrag dan buat backup partition (XP)

Fail backup letak dalam D: (Data)

Aku beritahu customer guna fail backup jika windows ada masalah besar (tak boleh repair)

Jadi tak perlulah dia keluar duit lepas tu. :D

Aku cas sekali RM50.00 (orang kaya), RM30.00 (orang biasa)

OK.

aku lak orang kaya RM40/ Orang biasa RM 30 / aweks Cun RM 30.00 :lol:

Aku cuma tambah..

+ Game

+ Lagu

+ Al Quran (Yang ada gambar dan bacaan..merdu ooo suara).. yang ni Free punya, jadi xperlu lesen.

+ Setting arabic

+ Al Quran in MS Word

sekarang aku baru angkat compaq, so aku nk tanya sikit driver dier donlod kat maner?

satu lagi, graphics aku nvidia geforce 7150 tp apasal kat device manager die tulis 'standard vga adapter'?

boleh tolong tak?

aku rase maybe sebab driver tu..cube ko install driver nvidia tu..cube try driver nvidia yang nie

aku pling tensen jika driver takder..lagi2 untuk laptop baru jenama HP,Compaq,Dell...paling mudah acer or pc2 lame yang susah nak cari driver

paling bengang skali wat kat pc slow..memang menguji kesabaran,,,

aku pc lama x apa xde hal....driver semua ready......tapi kalau laptop baru aku caj rm 80(susah giler laptop dia)

aku PC lama more than 5 years aku rejek........aku tak mau format.......slow satu hal........... <_<

P:S adakah WIn 98 atau WIN ME korang amik lagi????format dan install itu ini?

WIN ME dan 98 aku reject...

komputer atas 5 tahun reject...

banyak btol korang install balik software...kastemer tu ntah tau guna ke tak...

aku lak:

backup driver

backup document kastemer tu

format pakai xp ehem2

perkara wajib install

install av selalu aku belasah antivir je

msoffice

mozilla

mirc

YM

adobe reader

VLC

MSN mesennger

install balik ape software yg komputer tu ada (selalu kastemer risau kalo software yg dia selalu guna hilang)

ini yg letih sket nih..kalo pc tu ada software yg mengarut2 nak tanak kena la cari sb dah janji..heehehhe..(tapi ni jarangla kadang2 je ada kastemer nk balik semua software dia..)

RM 50 ringgit...

mahal?

aku sewa kedai :)

WIN ME dan 98 aku reject...

komputer atas 5 tahun reject...

RM 50 ringgit...

mahal?

aku sewa kedai :)

sama la ngan aku bro aku pun ada kedai kena sewa....shopping kompleks lagi...hehehe.....by the way pernah x macam nih

Customer::Hello boleh saya cakap ngan technician kedai apa2 aja(cth kedai)

Technician:Ya ini tech kedai apa2 aja bercakap...ada apa??

Customer:semalam saya ada hantar format kat kedai awak kan?? kenapa ini hari saya perasan internet streamyx saya x leh pakai?

Technician:eh ye ke?? sebelum cik hantar boleh pakai x?

Customer:Eh boleh xde maslah sebelum saya bagi awak format tuh hari...lepas bagi awak tetiba jadik macam nih.....

apa jawapan korang?

A)korang TroubleShoot sampai lebam.......chances 50/50

b)korang pergi tempat kustomer tuh

C)Korang cakap x tahu bukan hal saya lagipun PC itu bukan beli ngan saya

aku awal2 aku pilih (A) dan alhamdullilah setakat ini semua berjaya solved by phone :)

terima kat X-TERMINATOR ngan PowerRootTongkatAli_GS

sebab tolong setel problem aku

tapi ada stu yg aku musykil,

windows dark edition tu ape dier?

xpernah dengar pun............

kalo format utk kawan2...

segan nak mintak...

setakat ni x der sorg pon kenang budi aku~ :huh:

ps: aku ilang sorg kawan sbb aku reject format pc lame dier...

sbb...

susah nak cari driver + dier nak install win 98 + dier nak free je

windows black edition tu... sp3 ek... mcam pernah dgr n nampak dah kuar ker kat marker aku cari tak jumpa pun lagi.... tongkat dapat test hari tu.,... sampai sekarng dier simpan ker.... hari aku ingat lagi ader satu supervisor tu suruh orang test... zero kot suruh test... tongkat ngan berani nyer menjadi sukarelawan.... heheheh

+ Game

+ Lagu

+ Al Quran (Yang ada gambar dan bacaan..merdu ooo suara).. yang ni Free punya, jadi xperlu lesen.

+ Setting arabic

+ Al Quran in MS Word

bang, bg details sket camne nak dpt mende2 ni.. bagus gak klo install kat kustomer muslim.. dpt pahala sket2

Biasa format RM50. Kalau x perlu backup apa2 RM40. yg paling aku letih babformat ni ialah backup. dah laa satu partition c: aje ada, pastu data dia dekat 80GB termasuk drama korea. nak bekap aje buang masa.

AKu pulak...

Windows XP SP2

Windows Update

NOD32

WMP11

IE7

YM

MSN

KliteCodec

MSOfce 03

drebar

Charges:-

3rd Person (RM50),

2nd Person (RM30),

Kengkawan (sepak mai la apa2 pun....belanja rokok sebatang pun jd.. ^_^ ),

Sedaara Mara (Halal)

Awek (Lagi la Halal....Siap ambik dgn Hantar)

lol...

nak tanya nie, ada software ke nak backup drivers nie? pastu guna balik nak restore? kongsi ler

Sharing is caring.... :)

nak tanya nie, ada software ke nak backup drivers nie? pastu guna balik nak restore? kongsi ler

Sharing is caring.... :)

ataupun Double driver. tp bukan 100% driver yg dia bekap tu boleh pakai balik. ada jugak driver yg x boleh hidup stand alone mcm tu.

cara paling baik ialah buat CD windows installer yg ada semua driver hardware yg org biasa pakai. lepas pomat, x payah pikir pasal driver sebab semua dah siap install. boleh jugak tunggu WXP SP3. mungkin lebih byk driver yg dia add kat dlm.

apa jawapan korang?

A)korang TroubleShoot sampai lebam.......chances 50/50

b)korang pergi tempat kustomer tuh

C)Korang cakap x tahu bukan hal saya lagipun PC itu bukan beli ngan saya

aku awal2 aku pilih (A) dan alhamdullilah setakat ini semua berjaya solved by phone :)

jawapan aku A

tp kdg2 kastemer pikul balik pc bawak kedai..

Edited by roronoazoro

salam..hahaha gila baban la smua mcm2 kerenah erk customer,kerenah yg buat keja tu pun ada wahahaha...aku pun camtu gak selalu buat servis format cas tk mahai...aku amik rm30 ja,walaupun skt atau tk berbaloi tp aku puas hati dgn keja dan hasil aku,then aku explain dgn customer tu,biaqlaa dia puas hati dgn apa yg aku bagi,kalau cas mahai2 nanti tkdk oqg nk mai lagi,so masa aku buat cas camtu,mmg qamai customer mai,bukan yg baru saja,ada yg dah penah antaqpun depa rekomen suruh p kat aku ja,adoila kekadang kesian kat member2 aku nk buat servis depa tk mau p,sbb aku buat best wahahaah..ntah apa2kan depa nie pandai lak memilih,aku jenis tk berkira sgt pasai software...pakej yg aku masukkan:-

winxp pro-bla3

ccleaner

antivirus

mozilla firefox

anti spyware

adobe reader 8

azan software(utk umat islam)

microsoft office 2003

utilities(winzip,audio codec,divx player,dvd player,tuneup 2007)

*tambahan aku bagi extra lagu2 mp3,video klip dan 1@2 movie yg dah kuaq kat wayang la yg lepas2 punya

software2 len yg berkaitan dgn apa yg depa guna@belajaq,sbb aku suka menepati citarasa pengguna

keja biaq ikhlas baru oqg suka apa yg kita buat tu dpt berkat ngahhaaahah

dl ms aku blm reti nk format2 ni...g kt ss14 PJ, kne cas 80

die install sket je..hoho..

skrg wt sndri je..lg sng..

menjawab soalan ade sorg sedara tue berkenaan compaq laptop.memandangkan skrg kebanyakan desktop / laptop disyorkan mgunakan Vista...(biasa la window$ nie mmg dengki khianat punye)& dah la satu hal,byk software tak support.Rata-rata masih memerlukan Window$ XP.Yang nie mmg aku suke caj lebih2 hehehehehehe....

Pasal Compaq/HP desktop/laptop tue,ape kate korg dptkan driver drpd HP Technician Consultant deorg...xpayah susah2 nk browse mane2 website,mmg payah nk jumpe...ko Online Chat je ngan depa..mintak driver utk XP..settle masalah...

Mcm Acer plak,korg pandai2 la browse website dari China/Thai/Taiwan ker....hehehe...pandai2 la baca tulisan cine tue...

Selamat berjaya!

Edited by phyz

kalo PC kene virus dn dh ganggu system registry atau sytem volume...korang pakai je portable antivirus...pung bole delete byk virus... lps tu korang install NOD32 kt PC tu, dn full scan.... nnti NOD32 akn padam sume bekas2 virus yg dok kt registry atau sytem32 atau kt system volume dn pd mase yg same NOD32 akn repair dn window tk payah format.... aku dh buat byk kali dn ianye brjaye....aku caj kt customer aku cume seikhls hati diorang....

pc lama2 la best troubleshoot.. lg byk cabaran byk ilmu dpt.. xp keatas senang sgt..

Pasal Compaq/HP desktop/laptop tue,ape kate korg dptkan driver drpd HP Technician Consultant deorg...xpayah susah2 nk browse mane2 website,mmg payah nk jumpe...ko Online Chat je ngan depa..mintak driver utk XP..settle masalah...

Selamat berjaya!

mcm mana nk online chat dgn diorang?

aritu aku pegi kedai hp kt low yat minta cd driver, xbagi pun

lg teruk ada satu kedai tu mintak 50 kalau nk cd driver

ini crita kenangan laa.. tp pasal crita pasal format & charge pc kastermer nie aku t'ingat dulu2 masa aku dok keja kat kedai komputer (tokey cina pompuan muda lagi wooo)... lepas gradt xda keja minta jadi jaga cc dpt plak jadi tukang repair pc plak.. dulu format pc tokey aku charge RM65, kalau pi amik dari umah dah antar balik RM80... itu rega dulu laa.. hehehe time tue win98 dgn win ME saja.. driver kena buh sendiri tp lama2 dah cekap skit tgk mobo dah bole tau pakai driver apa.. guna cd mobo yg disimpan... mcm biasa buh windows 98/ME, antivirus, office, winzip, netscape (hebat woo kalau install nie.. hehe), winamp, powerDVD, printartist (yg nie kalau pakcik2 tgk kira gumbira laa tgk benda nie konon2 mcm canggih la skit hahaha). lagi apa ntah.. lupa dah...

tp skrg nie walau aku tak keja tukang repair pc dah tp skill2 individu tue masih ada lagi... bole la dok tolong buat kat member2, sedara-mara... tp bab aku menyampah bila dok tanya, "brapa nak charge?" iishhh nak bagi upah bagi laa...blanja aku mkn ka.. paham2 sendiri laaa... jenih tanya2 nie aku pun tak reti nak bgtau... rasa segan weii... pasai kenai2.. huhuhu...

tp bab aku menyampah bila dok tanya, "brapa nak charge?" iishhh nak bagi upah bagi laa...blanja aku mkn ka.. paham2 sendiri laaa... jenih tanya2 nie aku pun tak reti nak bgtau... rasa segan weii... pasai kenai2.. huhuhu...

ko nak kena caj bro....mesti caj.......ajar cara diorang menghargai barang.........kawan-kawan jugak...tapi masa kita+tenaga kita jalan wooo.......kekadng ada yg suka amik kesempatan......mentang2 free :ph34r:

Edited by I am The Angel Of Dead