Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Wireless G Plus Mimo Router

Recommended Posts

xde rosak apa.....cuma aku juz nak tau....betul ke Belkin Router nih(ada 2 antenna) kononya range dia leh pergi jauh.....aku dah beli dah pakai kat rumah.....apa yg aku tengok kat laptop kakak aku signal dia ok leh dapat 3-4 bar......tapi bila aku pakai wireless adapter aku brand Prolink standard b/g dapat 2 bar la pulak......tapi x putus.....(berasaskan lokasi yg sama).......ke dia ada adapter MIMO dia sendiri? :huh:

aku beli plak Prolink Wireless Modem Router rm 168........antenna ada satu tapi besar la........aku usha performace fuyooo :huh: 4 bar wooo........(lokasi sama ngan belkin)...........ni kira macam nih???.... dia xde rosak apa cuma aku x puas hati la yg Belkin Wireless G MiMO router tuh harga dia rm 245......mahal.....aku beli ngan harapan dapat la full bar atau kurang2 good bila nak surfing......aku letih la nak masuk bilik hari2 kekadang aku kat dapur kekadang kat bilik sebelah.......kekadang kat meja makan.........ada sesapa pakai Wireless G Plus MiMO router????

laptop akak aku ACer ASpire 4315............aku baca wikepidia kononya client ngan AP jadik lebih efektif pasal ada 2 antenna

ni gamabar Wireless MimO router tuh0072286856245_215X215.jpg

Edited by I am The Angel Of Dead

ko sendiri dah test.. and ko sepatutnya tahu, wifi router G Mimo nak result bagus mesti dengan jenama yang sama untuk adapter die ( receiver )..

Maknanya, Wifi Router G Mimo - Wifi adapter G jugak dari jenama Belkin.

lagi satu, jangan terlalu mengharap kepada prestasi range yang lebih2, kat tempat aku nie, pakai CISCO AIRONET harga ada yang lebih RM2500. Still range die around 100m lebih aje.

Lagi satu, kene faham konsep wireless...

Wifi router memancarkan signal, pada laptop ade alat receiver yang nak tarik signal.. kita sepatutnya pakai alat receiver yang dapat tarik kuat signal, bukan mengharap pada wifi router agar dapat bagi signal yang kuat. Macam antena TV kat kampung2, pakai booster..

p/s: aku ade Belkin wifi router G aje. Takde Mimo2.

ko sendiri dah test.. and ko sepatutnya tahu, wifi router G Mimo nak result bagus mesti dengan jenama yang sama untuk adapter die ( receiver )..

adakah MiMO adapter boleh full utilize MiMO wireless Router sahaja ...........bukan apa bila aku check balik dia dapat 2-3 bar ........tapi kenapa Prolink yg mmg Wireless Modem biasa tuh tinggi plak signal dia?????? :wacko:

adakah MiMO adapter boleh full utilize MiMO wireless Router sahaja ...........bukan apa bila aku check balik dia dapat 2-3 bar ........tapi kenapa Prolink yg mmg Wireless Modem biasa tuh tinggi plak signal dia?????? :wacko:

speed mimo dengan speed wireless modem biase tu sama ke ?

speed mimo dengan speed wireless modem biase tu sama ke ?

sepatutnya mimo lagi lajukan????tapi kalau signal dah miss 2-3 bar dari prolink ......prolink tuh aku rasa laju........ini yg aku heran <_<

aku pakai ok jek.. ni pgalaman aku guna n setting kat sekolah la..penah adjust antena tu..jgn tegak je..coz aku penah adjust antena tu.., lag satu faktor antena tu jugak coz antenna tu ade yg 4dbi,7dbi.n standart nye 2dbi..lag satu faktor rintangan kalo ko nak tambah ilmu pasal wireless ni p http://www.smallnetbuilder.com coz dlm tu byk info yg berguna

sebab aku tak beli router macam kau punya adalah :

Cnet review on Belkin

Aku sekarang guna cap LEVELONE model mbr-5400.

hasil testing aku, klien aku yang guna G adapter dapat 3 bar.

Jarak 70 meter. (Setelah menempuh 2 bijik rumah jenis teres)

Pastu buat customization pada antena. (tambah penutup periuk nasi jer), dengan meletakkan usb G adapter tu kat tengah. 4 bar beb tanpa putus. Aku send data OS windows dalam 600mb kat dia guna YM jer.

3 minit siap.

nanti aku tunjukkan gambar malam ni.

Sebab aku kat opis ni tgh curi tulang.. haha

Setakat ni aku pakai WRT300N jenama Linksys ni kire ok la....aku test pakai latop kire signal excellent...54mbps...

tapi transfer rate dia limit kat 54mbps je la.pasal receivers dia pon 54mbps...nak sedap lagi amek la adaper jenis N...lau aku bawak laptop tu keluar rumah dalam 160 meter still dapat jugak....cuma bar dia dalam 2 atau 3 bar je la...still leh main internet ape..ehehe..

aku pakai D-link model DI-524 standard antenna.. satu rumah dapat signal.. semua bilik.. full bar

signal dia sampai kat umah the_stig.. (langkau 2 buah umah teres).. 1 bar

kalau aku pakai antenna lagi tinggi dBi nye, lagi kuat signal dia..

aku pakai D-link model DI-524 standard antenna.. satu rumah dapat signal.. semua bilik.. full bar

signal dia sampai kat umah the_stig.. (langkau 2 buah umah teres).. 1 bar

kalau aku pakai antenna lagi tinggi dBi nye, lagi kuat signal dia..

signal kau kat bilik aku je dapat..kalo kat hall tak dapat langsung..ms dapat utk tgh malam je..kalo tgh hari tak dapat..mungkin kene buat extension..

chow..

Thanks hajime (mamat ni client aku, sengal betul kat sini muncul).

Kau orang mesti tak pernah dengar cap Levelone.

sebab nama dia macam kata nama am je yer tak..

Brand ni kira baru kot. Tapi banyak gak barang dia da bawak kluar.

Router dia murah dan powerful. antena ada 3 biji masing 5dbi. wow!..

Yang aku testing tu, client aku guna USB G adapter cap belkin jer.. RM99

bukan cap sama pun..

cerita lain.

masa dulu aku pakai belkin. Pastu aku buang sebab tak menepati apa yg aku nak.

lina takat 1 bar je wtpe aku pakai lagi.

Aku tafsirkan router belkin MIMO yang kau guna tu sebagai "ROUTER G PLUS MIMO KELENTONG"

hemo3...

Thanks hajime (mamat ni client aku, sengal betul kat sini muncul).

Kau orang mesti tak pernah dengar cap Levelone.

sebab nama dia macam kata nama am je yer tak..

Brand ni kira baru kot. Tapi banyak gak barang dia da bawak kluar.

Router dia murah dan powerful. antena ada 3 biji masing 5dbi. wow!..

Yang aku testing tu, client aku guna USB G adapter cap belkin jer.. RM99

bukan cap sama pun..

mana nak beli brand ni? dan brape harga dia?

Kau nak ker...

sila PM aku sebab aku nak tukar router baru. (jenis N)

harga aku beli RM199.

Router ni support WDS. (kau orang cari kat pakcik google)

Antena 3-3 leh cabut tukar lain kalau kau nak.

7 dbi antena cap Levelone baru rm99.(ada cap Aztech murah tapi hampeh menurut orang2 buat custom)

baru pakai sebulan.

aku duk kat gombak.

Kalau nak sila PM. atau sambung thread ni.

kat mana dapat rm100?

tengok gak kadang2 manufacturer ni mau pancing undi jer..

kena rajin baca sapa yg da buat benchmark.

lagipun connector kena ngam baru leh guna..