Jump to content
geniousboy

Nak Upgrade Pc

Recommended Posts

aku ade 1 pc kat umah..akak aku punye..die gune mase kat U dulu (3-4 taon lepas)..gune proc p4 yg lame (1.6ghz kot) pastu mobo die cume de soket untuk sdram (256 je)..so skang ni kalo aku nak tuka mobo yang de soket ddr2, orang kedai cakap takleh sebab nanti tak kena lak ngan proc tuh..die cakap leh tuka mobo, tapi gune ddr1 jek bukan ddr2..so nak beli ram ddr1 lagi (die cakap ddr1- 1gb rm200, btol ke?)

so prob aku skang ni, nak gune je mobo asal tapi tambah lagi ram jd 512, atau tuka mobo yang sesuai ngan proc n gune ddr 1gb tapi bajet da mahal la..or aku gune je spec yang ade dulu...sambil kumpul duet untuk tuka skali proc baru, mobo baru ngan ram ddr2 (tapi makan mase lame la nak kumpul duet)..huhuhu..yang mane 1 ek?

lagi 1, btol ke sdram ngan ddr mahal?n paling tinggi cume 512?mahal sbab tuh lama punye ke?

Edited by geniousboy

kira bertuah la ko die jual ddr1 1gb,rm 2oo

tempat aku rasa nye rm26o kot..mmg ddr1 mahal dr ddr2,biasa la brg antik mmg mahal kan

walaupun lg lembap

sdram???lg antik...

lg bgus buat baru pc..aku beli ddr2 800mhz 1gb pun 69rgt je..ada tempat lg murah rasanya

klau ddr1 plg byk pun 400mhz je

sori dah trun harge..bkan 26o rgt tapi dah 195 rgt

Edited by eidda85

knape menyesal lak?tapi kalo gune untuk biase2 je bole lagi kan?korang rase lembap sangat ke?huhu..memang plan asal nak tuka skali mobo ngan proc...tapi memandangkan poket aku sedang dilanda musim kemarau panjang...so tpaksa la tuka sket2 dlu..

diamond..de orang cakap..kalo kte guna hd banyak2, nanti comp leh jadi berat..btol ke?ko pnya hd tuh mlambak2..ade masalah pape tak?

Senaraikan dulu barang yang ko dah ada.

Proc P4 soket 478

Graphic Card? Built-in

RAM SDR SDRAM - 256 MB

Hard Disk ?

Mobo S478 SDR?

Aku rase baik ko tukar Mobo S478 DDR1 dengan RAM DDR1

2 barang tu tak sampai RM200.00

Kalau ko beli SDR RAM pasang kat mobo sekarang

lain kali dah tak boleh guna dah kalau ko tukar Mobo DDR1

Lagi plak SDR mahal giler sekarang nie.

Baik ko fikir yang terbaik untuk masa depan ko dan anak cucu :D

Edited by PowerRootTongkatAli_GS

graphic card bkn built-in..kalo tak silap nvidia tp tak sure ape model..

hdd maxtor 20gb ide je..tu yang ingat nak tambah lagi tapi lambat sket kot..

mobo pon tak sure ape brand..

actually skang pc tuh ade kat jiran aku..da beberape bulan takleh on..so aku bagi die tolong tengok2...last2 dapat tau hd yang da kong..tapi hd aku ade spare..nanti aku bagi spec penuh pc tuh ye..

Aku rase baik ko tukar Mobo S478 DDR1 dengan RAM DDR1

2 barang tu tak sampai RM200.00

kat mane bole dapat barang2 ni ngan rm200 ek?ram tuh yang bli yang 2nd je ke?

ok gak..nanti aku try carik..tapi aku tak reti pasang mobo..ade gak yang mletop kang..camne?huhu..

aku rase aku takyah tambah ram lagi la..ikut cadangan korang..better aku kumpul duet, pastu tuka mobo, proc..

sbenanye aku ade ram ddr2 667 1gb..akak aku beli tapi die tak gune die bagi aku..wat mase skang gune je ape yang ade la ek..

katekan la aku da tuka rig baru..yang laen2 macam hd, gc, dvd-rw aku bole amek pasang kat pc baru kan..then mobo, proc ngan sdram lama tuh nak watpe ek?sayang plak nak bia bkarat jek kan..huhu

tak reti pasang mobo tanya member yg tau pasang.kalo x de hantar kedai la.

barang lama2 ko bole jual la.dapat modal sikit tuk upgrade pc baru.

de ke yang nak bli barang lame nih?huhu..dapat jual ok gak..dapat sket pon jadi la..janji dapat lego..

bro PowerRootTongkatAli_GS..link yang bro bagi tuh..nak bukak gune ape?pdf ke?

hmm kalo nak beli mobo baru pun ok gak.. sbb gc fx5200 agp ko bule masuk.. cuma tuko ram ddr1 pastuh masuk hdd sebijik... dah mantap dah tuh ... tapi yg penting budget la... ko punyeer budget berapa ni??

kalo tak nak tuko, tambah ram la... tapi sdram mahal tuh... 512mb pun rm170 rasenyer ...

tula..orang laen pon cakap tak bebaloi takat tuka ram jek..tapi gc tuh ok tak?aku bukan tau sangat pasal gc nih..sape yang beli pon aku taktau..tapi kalo tuka mobo, ddr1 tapi proc still same...ok ke?

• Create New...