Jump to content
Sign in to follow this  
Crown Vina

Broadband Di Malaysia

Recommended Posts

Assalamualaikum semua...

Sajer nak tanya... selain TM Net Streamyx... ape lagi internet berkelajuan tinggi yang available kat Malaysia nie...

Kat tempat aku... (Bagan Serai, Perak) takde broadband la... susah betul... teringin betul aku nak merasa speed broadband nie... so... memandangkan Telekom sampai sekarang taknak pasang copper line untuk kawasan aku nie... ader tak cara lain aku boleh merasa speed Broadband nie???

Teringin sangat nie... kasik pendapat and cadangan sikit...

*Kan bagus kalau saudara CODEC still here... leh aku mintak tolong kat dia pasal TM Net Streamyx nie...

kalo nak sangat merasa broadband, ambik jer sattelite broadband. itu pun kalo mampu. kalo aku, tterus terang aku cakap, memang aku x manmpu punyer. syukur lah area aku dapat streamyx...

*dalam bersyukur pun bising gak bila streamyx buat hal. huehuehe

sebenarnye broadband tu bukan hanya ada pada copper line.fiber pun ader.fyi copper tu cable yg digunakan mase zaman tekom dulu2.maknenye kawasan yg lama(kampung2 & kawasan perumahan lama).fiber plak utk kawasan perumahan yg sekarang ni(baru).kalau ko mintak nak pasang copper mmg tak dapatlah pasal diorang dah tak pakai dah 100% copper.pasal sekarang cable diorang sume dah pakai fiber.tapi tak 100% copper.paling senang nak tau kawasan umah ko fiber ke copper ke,ko pegilah jalan2 kat area umah ko tu pastuh ko carik telekom punye kabinet.kalau kabinet bentuk kote tu maknenye copper la.tapi kalau kabinet tu ader tulis F25 ke F105 ker dan F? maknye ko nye area fiber(kalau salah betulkan)

Kawasan rumah saya memang sejak dari dulu pakai fiber. Masa nak mintak streamyx...punyala susah. Tapi apa yang saya buat call telekom berkali-kali. Saya ingat lebih 20 kali call telekom. At last diorang pasang juga broadband. Tak salah saya diorang pasang "pizzabox" (kotak pizza - betul ke?). Makna kat area rumah saya, saya laa orang pertama install streamyx. Sekarang ni saya dengar dah ramai install streamyx...Cuba-cuba la call telekom banyak kali kalau ada rezeki dapat.

a'ah... memang nama benda alah tu 'pizzabox'. mungkin nasib ko baik.. masa ko mintak tu ada lagi penduduk lain yang mintak pasang.. disebabkan ko yg paling awal or tinggi demand, ko yg dulu dapat. huehueh.. kalo setakat kat area tu sorang jer yang mintak... diorang komferm tak nak pasang punyer... kecuali untuk mus3na. heuhuehe... tol x mus? ejejjejejeje

Dulu ada dengar astro nak bagi broadband pakai satelite...tapi sampai sekarang tak dengar cerita pun....ada sapa-sapa tahu pasal ni?

Edited by tasek16

FYI pizza box tu bukanlah semurah kotak pizza (pizza box).jadi kat situ amat mustahil diorang akan pasang pizza box tu disebabkan ko call diorang hari2, 24 jam sehari. dalam "pizza box" chasis tu pulak ade slot2 ala2 PCI slot. satu card tu boleh support up to 32 subscriber.biasenye paling cikai pun kat satu2 pizza box tu diorang akan pasang 32 port.tapi boleh expandlah.

jadi utk case ko ni mungkin kat situ mungkin waiting list dah banyak jadi diorang pasang la benda tuh.sebab yg aku dengar harge pizza box utk dslam tepi jalan tu hargenye puluh ribu gaklah.utk SDF room plak dekat ratus ribu.kat MDF lagilah mahal juta kot.

FYI pizza box tu bukanlah semurah kotak pizza (pizza box).jadi kat situ amat mustahil  diorang akan pasang pizza box tu disebabkan ko call diorang hari2, 24 jam sehari. dalam "pizza box" chasis tu pulak ade slot2 ala2 PCI slot. satu card tu boleh support up to 32 subscriber.biasenye paling cikai pun kat satu2 pizza box tu diorang akan pasang 32 port.tapi boleh expandlah.

jadi utk case ko ni mungkin kat situ mungkin waiting list dah banyak jadi diorang pasang la benda tuh.sebab yg aku dengar harge pizza box utk dslam tepi jalan tu hargenye puluh ribu gaklah.utk SDF room plak dekat ratus ribu.kat MDF lagilah mahal juta kot.

Yes mungkin betul kata-kata MrCoOl dan dzulcarnaine. Mungkin ramai jugak yang apply kat kawasan saya tu...cuma saya yang dapat dulu....pasal pizzabox tu memang saya ada tanya berapa harganya...diorang cakap lebih kurang RM15 ribu..puhh mahal jugak yer

Edited by tasek16

Dulu ada dengar astro nak bagi broadband pakai satelite...tapi sampai sekarang tak dengar cerita pun....ada sapa-sapa tahu pasal ni?

aku pernah jugak dengar, lecturer aku yang cerita... tapi sampai sekarang xder info rasmi

Hohhohhohhoh...

Masalah ko nie senang saja nak selesaikan wahai sedara aku yang ter... er... ter... hmhph.

Kalo ko nak tahu... 2005 nanti kemungkinan kawasan B. Serai akan dapat Broadband...

Naper??? Pasal... 2005 nanti kononnya satu malaya akan dapat...

Tak sabar gak... apply Jaring bulan 2 tahun depan...

Bomb A Head! uussaa....

Hohhohhohhoh...

Masalah ko nie senang saja nak selesaikan wahai sedara aku yang ter... er... ter... hmhph.

Kalo ko nak tahu... 2005 nanti kemungkinan kawasan B. Serai akan dapat Broadband...

Naper??? Pasal... 2005 nanti kononnya satu malaya akan dapat...

Tak sabar gak... apply Jaring bulan 2 tahun depan...

Bomb A Head! uussaa....

HUH??!!

Kebetulan ker nie...

Kusanagi no kenda baru jerk kasi tahu mende yang sama kat aku... katanya... tahun 2005 nanti satu Malaysia akan dapat... entahlah... tapi dia kerja Telekom... betul la kot...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

waaaa bestler abang mrcool ni memacam dia tau sampai masuk bilik mdf pun dia tau biggrin.gif tanyer skets pizzabox tuh aper hurmmm?? (penggunaan ayat kekanak yang ketara sekali)

HUrm??? Nantaro??? Teme...

kohkohkohkohkohkohkohkoh.... biggrin.gifbiggrin.gif

pizzabox tue mende??? kotak pizza ker??? Berapa harga??? RM 15 ringgit ker... ribu... kohkohkohkohkokho

Mana aku tahu betul ke tak... aku mengamok kat kusanagi no kenda (tak kenal duduk diam-diam, dier kerja Telekom) kenapa area aku tak dapat Streamyx lagie... tetiba dia jawab...

"Bulan 11 nie seluruh lembah klang... tahun depan satu malaya..."

Entahlah kan... mana aku tahu betul ker tak... bukan aku yang kerja Telekom tue... dier... kalo karut pun... tak betul ker... agaknya dia la kot... or maybe dia just dengar berita darik pihak atasan dia... kalo tahun depan takder gak... maknanya pihak atasan dia la yang karut...

Ala paham dude???

kohkohkohkohkohkoh...

Yang si Dominant nie plak... mana ko dapat berita nie???

Mana aku tahu betul ke tak... aku mengamok kat kusanagi no kenda (tak kenal duduk diam-diam, dier kerja Telekom) kenapa area aku tak dapat Streamyx lagie... tetiba dia jawab...

"Bulan 11 nie seluruh lembah klang... tahun depan satu malaya..."

Entahlah kan... mana aku tahu betul ker tak... bukan aku yang kerja Telekom tue... dier... kalo karut pun... tak betul ker... agaknya dia la kot... or maybe dia just dengar berita darik pihak atasan dia... kalo tahun depan takder gak... maknanya pihak atasan dia la yang karut...

mgkn dia kasik alasan sbb ko ngamuk kat die kot laugh.gif tu yg tetiba dia jawab mcm tu. aku pun tak kenal kawan ko tu, cuma aku rasa dia bukan pembuat dasar dalam telekom atau ahli lembaga pengarah telekom. jadi .. paham2 sendiri la ..

Mungkin kot...

Tapi bukan aku yang start sebut pasal Streamix tahun 2005 nie satu Malaysia dapat...

Hush... Dominant nie memang nak kena bunuh lagi dengan aku nie...

aku pernah jugak dengar, lecturer aku yang cerita... tapi sampai sekarang xder info rasmi

FYI broadband satellite dah ade kat malaysia ni.cuma tak ramai yg tau tak pun maleh nak amik tau pasal harge dier sebulan mengalahkan gaji pak guard sekolah aku dulu.tapi aku dulu pernah install streamyx kat company tu.diorang cakap pelanggan diorang sekarang ni Caltex ngan Esso dan pelanggan persendirian yg kaye giler.nak tau info lelebih gi kat http://www.baycom.com.my .HQ diorang kat Glenmarie.

tapi kenapa diorang pasang streamyx yek?haa tu lah kelebihan streamyx.FYI satellite broadband pakai wave.so cam astro gakla.kalau hujan je hampeh terus.kesimpulannye satellite internet ni tak berapa sesuai kat Malaysia pasal iklim kite yg hujan jer.kang byr mahal2 kalau kena time cam sekarang ni asyik hujan je tak ke bengang.sekian info