Jump to content
nazhar

Maxis Broadband.... Kenape Ares Xle Nak Connect...

Recommended Posts

br2 ni aku langgan maxis broadband..... start rm100, bulan 78, 640kb/s dia bg router yg connect gune HSDPA... ms mula2 ok je aku gune ares... lps 1 or 2 sesi dload ares tu asik connecting je.. tp x connect2, dah uninstall n install balik.. dah delete ares kat window firewall permission tp smpi skang connecting je, tp x connected... adakah maxis nye masaalah or pc aku or connection?

sape2 yg tau cmne nak fix prob ni mntk tlgla reply eh...

tq...

Sian kat ko kan.. Aku simpati kat salah sorang mangsa maxis broadband iaitu ko..

Aku dulu pakai gak maxis bb ni.. satu minggu dia punya speed laju giler... (aku punya trial satu minggu)

abis je seminggu pehh.. dapat bayang tak nak download satu lagu 5 minit kena tunggu sejam... Tu belum campur tak boleh connect macam ko ni....

Jadi aku punya la bengang tahap gaban.. Gaduh la dengan maxis.... Gaduh punya gaduh... last2 aku report kat suruhanjaya komunikasi... 1800-88-8030

Dengan budi bicara sorang awek yang keje kat SKMM ni akhirnya maxis terpaksa menamatkan servis aku.. Aku punya lah gembira tak terikat dengan maxis bangang ni...

br2 ni aku langgan maxis broadband..... start rm100, bulan 78, 640kb/s dia bg router yg connect gune HSDPA... ms mula2 ok je aku gune ares... lps 1 or 2 sesi dload ares tu asik connecting je.. tp x connect2, dah uninstall n install balik.. dah delete ares kat window firewall permission tp smpi skang connecting je, tp x connected... adakah maxis nye masaalah or pc aku or connection?

sape2 yg tau cmne nak fix prob ni mntk tlgla reply eh...

tq...

Sian kat ko kan.. Aku simpati kat salah sorang mangsa maxis broadband iaitu ko..

Aku dulu pakai gak maxis bb ni.. satu minggu dia punya speed laju giler... (aku punya trial satu minggu)

abis je seminggu pehh.. dapat bayang tak nak download satu lagu 5 minit kena tunggu sejam... Tu belum campur tak boleh connect macam ko ni....

Jadi aku punya la bengang tahap gaban.. Gaduh la dengan maxis.... Gaduh punya gaduh... last2 aku report kat suruhanjaya komunikasi... 1800-88-8030

Dengan budi bicara sorang awek yang keje kat SKMM ni akhirnya maxis terpaksa menamatkan servis aku.. Aku punya lah gembira tak terikat dengan maxis bangang ni...

ermm... yela kut... tp skrg ni rasanya maxis bb dah ok, klau dload dr safevile or rapidshare laju je... masaalahnye ares ni x le nak connect2... mnkin package yg aku langgan kurang power kut... anyway thanks shah...

Hello kawan2 saya rasa Maxis tak betul...

Iklan tulis RM 99 unlimited tetapi kalau ikut polisi kalau seseorang tu guna lebih 3GB dlm 1 bulan dikenakan caj lain iaitu 1kb = 0.03 sen.

Lagi 1 kalau kita guna limewire atau sebagainya dia akan control kita punya speed. Baca polisi sebelum apply.

Iklan tulis RM 99 unlimited tetapi kalau ikut polisi kalau seseorang tu guna lebih 3GB dlm 1 bulan dikenakan caj lain iaitu 1kb = 0.03 sen.

Lagi 1 kalau kita guna limewire atau sebagainya dia akan control kita punya speed. Baca polisi sebelum apply.

Yang ko tgk Maxis Wireless Broadband ke Maxis Internet2Go?. Dua benda ni berbeza.

Aku tak pasti la internet 2go tu camner. Tapi kalau yang 3GB limit tu memang ada dlam maxis broadband...

Nak suruh kita langgan dia cakaplah unlimited, pastu dah langgan bacalah terms and condition dia..

Aku waktu pakai maxis tu aku komplen kat SKMM gak.. last2 maxis call beri penerangan kat aku..

Dia cakap apabila sampai 3GB maxis boleh sekat connection kita atau dropkan connection sebab kita dah lebih download..

Boleh ke macam tu?

Aku nasihatkan sesape nak masuk maxis ni, baik lupakan.. buat sesak jiwa jer....

Sape tak dapat imagine 3GB tu brapa banyak biar aku jelaskan..

Kalau dengar radio online dalam 1 jam ia akan download data sebanyak lebih kurang 100MB... maknanya sebulan dah 3Gb dengar lagu satu jam sehari jer..

Tu belum lagi nak download lagu, file, dll.... So.. renung2kanlah...

Yang ko tgk Maxis Wireless Broadband ke Maxis Internet2Go?. Dua benda ni berbeza.

betul.. aku dah guna 3GB tu dalam masa beberapa jam je tiap-tiap hari...hehe xde la dia nak sekat sgt. cuma connection speed akan turun skit.

tu la,polisi maxis memang camtuh.cakap komain manis.tak tau banyak perangkap cas2 tersembunyi.bisnes tak telus,utamakan untung dari jujur.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Maxis bb memang bagus.. Macam aku mula2 masuk dulu.. Pehhh lajunya stimix pun kalah wpun aku amik pakej 384kbps... Aku punyer trial seminggu jer.. Abis je seminggu connection teru drop.. slow giler. kadang2 tak boleh connect... Kalau nak download satu lagu tu kena tunggu sejam.. Dia run download speed 1kB/s atau kurang jer.. Kalau nasib baik dapat la 5kB/s.... Seperti yang aku jelaskan sebelum ini, aku dah terminate maxis bb ini menggunakan kuasa SKMM setelah hampir dua minggu bergaduh dalam tepon dengan cust service maxis bb....

Kepada yang belum langgan tu, renung²kan la yer.....

sape yg komen maxis bagus 1-2bulan lepas..sila komen skrg, adakah maxis anda masih lagi bagus??

sama ar member2 aku yg langan maxis bgtau kalo maxis down dekat seminggu gak. dh tuh dia block torrrent waktu siang. lepas tgh mlm baru bleh menorent. kalo nk pakai celcom, part yg nk beli 3g modem tuh x larat tuh. agak mahal gak ar.

salam semua.

mintak tolong bole.aku nye cd utk maxis e220 usb driver tu dah hilang la.nak instal kat pc lagi satu dah masalah.ada sesiapa yg bole uploadkan tak driver tu.

time kacih

salam semua.

mintak tolong bole.aku nye cd utk maxis e220 usb driver tu dah hilang la.nak instal kat pc lagi satu dah masalah.ada sesiapa yg bole uploadkan tak driver tu.

time kacih

ko pakai huawei e220 ker... naper nak ader cd lak... serasa aku dier auto install melainkan ko pakai mac jer... aku ader tapi installer yang mac nyer lah... untuk xp n vista dier auto install

aku suka maxis bb ni sbb...

1. x perlu cas utk register line...

2. aku x pakai line tlipon n x perlu bayar sewa tlipon kat telekom tetiap bulan... tu pon dah rm 30