Jump to content
RavMonDok

Nak Tau Huruf2 Yg Kuar Kat Screen Tv

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Firstly , sori la kalo topik ni tak kena tmpat. Tak tau nak tanya kt mana..

Cuma nak tau kenapa bila tgk siaran tv (tak lau la dari astro atau tanpa astro decoder) kekadang ade huruf2 kat side kanan tv mcm

AIB1

PLI2

IOH3

Apa fungsi dia??

So sesape ade maklumat pasal ni boleh share kt sini... tq

Itu kod unik.. setiap akaun akan mempunyai kombinasi alphanameric yang berlainan..... Tujuannya supaya pelanggan tak merakam sebarang filem ataupun drama untuk dijual cetak rompak.. Kita boleh rakam.. takde masalah.. cuma kod unik tersebut akan terakam sama... Dan di sini la functionnya.. Sekiranya terdapat CD cetak rompak yang dirakam daripada siaran astro.. maka, pihak astro dan pihak berkuasa dengan sebelah mata sahaja dah tau siapa dalangnya.... So.. Bukan senang nak jadi senang...

Assalamualaikum..

Firstly , sori la kalo topik ni tak kena tmpat. Tak tau nak tanya kt mana..

Cuma nak tau kenapa bila tgk siaran tv (tak lau la dari astro atau tanpa astro decoder) kekadang ade huruf2 kat side kanan tv mcm

AIB1

PLI2

IOH3

Apa fungsi dia??

So sesape ade maklumat pasal ni boleh share kt sini... tq

oooo lebih kurang macam fungsi no ip pada pc

selama ni aku ingat aku punya ade problem ke ape ke...

tima kasih banyak2

Itu kod unik.. setiap akaun akan mempunyai kombinasi alphanameric yang berlainan..... Tujuannya supaya pelanggan tak merakam sebarang filem ataupun drama untuk dijual cetak rompak.. Kita boleh rakam.. takde masalah.. cuma kod unik tersebut akan terakam sama... Dan di sini la functionnya.. Sekiranya terdapat CD cetak rompak yang dirakam daripada siaran astro.. maka, pihak astro dan pihak berkuasa dengan sebelah mata sahaja dah tau siapa dalangnya.... So.. Bukan senang nak jadi senang...

kalo korang nak rakam jugak bole. jangan guna dekoder astro. guna dekoder fta yang ada slot card astro. gerenti kod tu tak wujud.

Dekoder FTA tu apa?

kalo korang nak rakam jugak bole. jangan guna dekoder astro. guna dekoder fta yang ada slot card astro. gerenti kod tu tak wujud.

ala...ape yang nak dijakunkan sangat sampai nak rakam2 tu...

benda dah untuk tengok,tengok je la..nak tunjuk kat jiran?nak jual kat pasar malam?konfem dah melambak citer tu orang lain jual...so,no point nak rakam2.

ala...ape yang nak dijakunkan sangat sampai nak rakam2 tu...

benda dah untuk tengok,tengok je la..nak tunjuk kat jiran?nak jual kat pasar malam?konfem dah melambak citer tu orang lain jual...so,no point nak rakam2.

manelaa tau muka dorang tu ade kt TV kerr...sbb tulaa ade yg nk rakam...hehehehe

huhuhhu....

sib baik aku tak pernah terpikir nak rakam...

kalau tak awal awal lagi aku dah kena lokap....

xpun kena saman....

bertuah aku join putera nie kalau tak aku tak tau info nie....