Jump to content
Sign in to follow this  
tolong_saye

Download

Recommended Posts

Assalamualaikum,

kat sini aku just nak bagi tau kepada sesiapa yg download dan tetibe terdisconnect ke atau

server down, jangan cepat mengalah

dalam Internet Download Manager korang leh buat

referer link yg baru

macam korang download file gaban dalam 500mb-700mb

korang buat lah skill nih

picture akan diprovide

aku dah test buat dari laman gigeshare.com

leh complete 700mb yg 5 kali disconnect

referer link yg baru

picture akan diprovide

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

memandangkan semua nya dah faham dan ade yg tak tau

aku tunjukkan

nie contoh(gigeshare.com)

korang tengokkan die nyer time request out

lepas tue kalo nak sambung balik korang tukar address yang di kotak merahkan tue kepada address lain

maksudnya ko kena bukak web yg korang download exactly same dan tekan ok

lepas tue korang tekanlah resume

siap

Edited by tolong_saye

hemmm aku pon xpaham?macam downlad torrent gak ke? leh x ko explain lebih clear lagi,aku pon berminat nak tahu..

aku agak boleh faham sket amender yg dimaksudkan...

biasanya kalu donlot kat direct server, yg memerlukan verify(masuk no @ huruf)..

hanya boleh donlot sekali jer satu sesi..kalau terputus, ip kita akan berubah, otomatik x leh resume donlot walaupun pakai idm..betul x? tlg betulkan..huhu

memang buleh buat macam tu. Tapi ingat bro, kalau ko guna IDM je baru boleh. Sebab IDM download dia bukak maksima 15 line utk transaksi dgn server file hosting tu. Kalau file ko download 225mb, IDM akan pecahkan fail ni kepada 15mb satu line. Bila dah abis download, IDM akan 'merge'kan balik fail tu menjadi satu. Kalau ko download kat rapidshare boleh tak buat mcm tu. Setakat rapidshare untuk hari ni aku tak jumpa lagi mcmana nak sambung balik download jika connection lost guna IDM. Sebab rapidshare hanya bukak satu line je utk download. Jawabnya kena download dari awal balik le... :)

Kalau mcm Flashget tu x sama ke dgn fungsi IDM? Aku lebih suka guna f'get utk direct donlod, ada jugak fungsi resume donlod...

Herm, kalau mcm f'get ni boleh pecah sampai 30, adakah tu maknanya dia separate satu file kpd 30 line? gitu ke? tapi mmg laju n cepat la bila dah pecah 30 tu...

paling besau pon rapidshare ni file dia 100MB x silap aku...so ulang la semula kalu ter DC huhu...jenuh la :rolleyes::P

sbb tu file mcm movie diorang buat part-part..katakan ada 5 part..kalau part 4 tu disconnect..abihler...kena donlot dari awal semula part1..huhuhu :wacko:

sbb tu file mcm movie diorang buat part-part..katakan ada 5 part..kalau part 4 tu disconnect..abihler...kena donlot dari awal semula part1..huhuhu :wacko:

takdela,memang limit upload diorang 100mb.nak banyak lagi kena buat rar spanning la.

takdela,memang limit upload diorang 100mb.nak banyak lagi kena buat rar spanning la.

ha..tu maksud aku sebenornye..hehe..wrong term plak,..sowiee..

Assalamualaikum,

kat sini aku just nak bagi tau kepada sesiapa yg download dan tetibe terdisconnect ke atau

referer link yg baru

picture akan diprovide

referer link yg baru

picture akan diprovide

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

memandangkan semua nya dah faham dan ade yg tak tau

aku tunjukkan

nie contoh(gigeshare.com)

korang tengokkan die nyer time request out

lepas tue kalo nak sambung balik korang tukar address yang di kotak merahkan tue kepada address lain

maksudnya ko kena bukak web yg korang download exactly same dan tekan ok

lepas tue korang tekanlah resume

siap

leh try guna orbit downloader..sebab aku penah try la cuba download lebih kurang 80MB pakai idm tapi sampai je 90% he dia down..mmg idm ok la tapi aku cuba try orbit downloader...walaupun kelajuan dia tak jauh skit dari idm tapi stabil ketika download..alhamdullilah 80mb akhirnya berjaya abih download..idm aku try de la kat 3 kali..bagi aku idm nie mb yg kecil kecil la..kalo besar sangat tu yg tak mampu nak bawa :)..