Jump to content
oxy

Nak Format Computer Sekolah

Recommended Posts

sekolah aku tiap2 februari dia kementrian hantar technician.tak kan sekolah tu tak pulak.tak tau la..sekolah teknik memang beratus komputer. nisbah pelajar:komputer lebih 2:1.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

kontractor yang dihantar tuh cuma datang wat PM dalam 2 kali jer setahun.. bln feb ngan july.. aku ader masalah server nak crita pun bleh wat aku gelak..

time aku lapor diri kat sekolah dah diberi tau server rosak so aku tgk2 lah.. mmg rosak pun.. mobo takder power..

aku bukak blk dokumen diorg wat PM kat sekolah.. huhuhu ader tiga dokumen pasal sever tuh mula2 die tulis case pending sbb tak dapat wat.. second pun case pending.. lastly bln 5 punya tulis case close and refer lebih lnjut pada syarikat kontaktor tuh.. tuh yang wat aku hangin tuh.. dalam perjanjian.. mana2 barang yang tak dapat repair perlu diganti serta merta dalam tempoh 24 jam..tapi tuh dah makan setengah tahun.. sekarang aku wat bypass jerk untuk dapat tenet.

aku dapat info.. sume komputer makmal sekolah yang fasa 1 ngan 2 akan ditukar ngan komputer yang letest..

tgk kt sini http://www.moe.gov.my/tayang.php?laman=kon...tama&bhs=my

Edited by aduka kias utama

Kalu ada sampai peruntukan baru dari kementerian ok juga..hehe...senang la sikit...kalu x silap lab komputer sekolah dulu bukan guna window xp cuma kena upgrade jer....tp asalnya win 98 or me.

aku dapat info.. sume komputer makmal sekolah yang fasa 1 ngan 2 akan ditukar ngan komputer yang letest..

tgk kt sini http://www.moe.gov.my/tayang.php?laman=kon...tama&bhs=my

aku xdpt komputer baru la....coz contrac aku ngn MHS..ni aku dah siap 40 biji hardisk tinggal nak pasang je.. B) aku msukkan skali ngn juzt-reboot softwarenye..hahaha..senang ckit keje aku dah xrisau pasal virus ngn bdk2 yg suka install yg bukan2..juzt-reboot aku dpt dri sekolah lain tapi kementerian pelajaran kasi...

Bos penyelaras aku cakap komputer yg lebih 5 tahun boleh dihapus kira da dan boleh pohon komputer baruuuu....

Aku nak men mirc kat lab sek tp x dpt...huhuhuhu...ada cr len ke?hehe..

men ah kat pusat akses.. dah tntu comp baru..

nak hapus kira nih byk songeh die.. kata kerani kat tmpat aku ah

sbb tuh komp makmal fasa 1&2 akan ditukar mengikut pringkat.. spttnya dah start..

kat tmpat aku djnjikan bln nih.. tapi tgk mcm tgh tahun baru dapat..

kat tmpt aku xde pape pun.. coz aku fasa 2 komputer kat makmal aku rosak mcm2 ngn hardisk dah bunyi cengkerik la..power suply dah xckup power,mother board aku terbakar.. n mcm2 lagi la..monitor dia mcm cipan je...leh di kate kan semua monitor kat makmal aku ni gambar dia goyang2 pala pun jadi pening..bila leh dpt komputer baru yek...

hehehhe....yelah..komputer kat lab sekolah skrg nie bnyk tol masalah..huhuh...ada gak kes bebudak p curi ram kat sekolah nie... :wacko: ...

kami baru nak mohon utk hapus kira nie dengar2 pun kalu nak tunggu komputer baru maybe pertengahan tahun baru dpt huh~!... :lol:

doakan dapat komputer baru yer...heuhe...antivirus kat lab tmpt aku nie guna KAV...ko bayangkan ler lambatnya...asyik hang jer...kewkewewkewk.... :angry:

sekolah satu malaysia guna kav. sbb yg nih GITN yg control..

diorg tukar dalam bulam 10 thn lepas.. pastu kuar satu surat.. mana2 sekolah yg tak guna kav takleh ekses internet.. server gitn akan detect kav dulu baru bleh lepas internet.. ikut surat tuh lah.. tapi pusat akses aku guna avg ok jerk..

tul tuh,kebanyakan pc yang aku bikin aku deactivate kaspersky dan install avira.masuk gak tenet,siap pakai proxy lagi...

aku penah bawak laptop aku,avira jek.takde kaspersky tapi lepas jugak.apa maksud diorang sebenarnya eh?

aku baca dalam buku tu dia kata komputer yang ada av kaspersky,mcafee dan norton je yang boleh akses tenet...

biasa la dia nak elakkan dri sekolah pakai cetak rompak..

weh pasal juzt reboot tu korang ade xwebsite yg leh upload yg free nye..coz file juzt reboot ni 6mb je..aku nak kasi kat korang ni yg sangkut..

Assalamualaikum.....

izam_vespa

kau duduk maner....sebenarnya aku salah 1 BEKAS agent untuk pc Makmal....mungkin aku boleh tolong yg maner termampu...jadi aku nak tahulah pc kat makmal kau pakai pc apa (MIMOS,KOMNAS,DELL, etc) :rolleyes:

assalamualaikum...

tumpang tnye ye, ko dulu penah jd agent vendor la ye?? aku nak tnye skit la pasal pc KOMNAS. aku kna jg makmal jgk ni. kt makmal ni pakai pc KOMNAS. Mslhnye, ade bbrape pc yg OUT OF RANGE. ape yang nk kne wat ye... :mellow:

Aku baru dilantik jd juruteknik komputer FT17...13 dis lalu,lapor diri kat W.P.Putrajaya...aku kena bahagian kementerian pelajaran malaysia..mmg kena kat makmal komputer sek la..hehe...itu yg aku ngah fikir gak...kalu gov nie x boleh guna sebarang lanun cd,sbb mesti yg ada lesen...dan kekadng komputer2 kat sek nie akan dijaga oleh vendor,kalu ada2 masalah dorang yang akan ditugaskan untuk repair ataupun mengeluarkan komputer baru or tukar ganti alat,tp x taula sekarang....terutamanya komputer yang ada brand,contohnya acer keluar baru tu..nak repair pun susah sbb masih melekat warranty lg...jd susahlah nak buat keja...kalu komputer tu rosak kena hantar kat vendor.. :huh:

Kami adalah sesi kedua juruteknik komputer FT17 yg lapor diri pada 13 dis yg lalu(2/3 kena di bahagian kementerian pelajaran malaysia,termasuk saya la..)...kalu x silap dalam bulan nie sesi ketiga akan lapor diri juga..

Ko same la ngn aku. aku pun baru dlantik gak. 13hb kt Putrajaya. Tp mslhnye aku bkn pndai sgt pc sbb aku amik kos elektrik power. ms interbiu pun aku dah ckp yg aku tau Format je.tp dpt gak la cma gji mmg start spm la. aku skrg kna kt SMK Seri Patiambun Limbang. Jd aku nk mintak tlg kalo ada ape2 mslh. byk lg yang aku kne blaja bro.. :huh:

sekolah satu malaysia guna kav. sbb yg nih GITN yg control..

diorg tukar dalam bulam 10 thn lepas.. pastu kuar satu surat.. mana2 sekolah yg tak guna kav takleh ekses internet.. server gitn akan detect kav dulu baru bleh lepas internet.. ikut surat tuh lah.. tapi pusat akses aku guna avg ok jerk..

Oo..cm2 ker, tp pelik gak, sklh aku ni pakai Avira je. Leh la gak surf internet.. Aku dah la xbpe yakin ngan Avira ni. PAstu byk pc yang license Aviranye dah expire lak tu..

hang dduk kat sek ane...tu mmg xdinafikn kena tggu vendor klo komputer rosak..abis mcm sekolah aku ni dh naik penat aku call suruh dtg btlkn..xdtg2 jgk..lag2 nak abis tarikh waranty wat bodoh je...sakit ati pn ade :angry: nasib powerroot ajar mcm2 cara nk backup file2..skrng ni ringan la beban aku skit nak wat keje..ye la bdk cuti sekolah tggu je la..naik sekolah..klo pasal laptop ko jgn risau coz dia ade kasi recovery yg ade norton ghost..so klo pening2 pala recovery je cd tu..dlm tu dah siap nagn ms office,antivirus,driver ngan windows xp...klo ko nk thu leh dikatekn setiap laptop n thumbdriver cikgu semua ade virus...nasib ade antivirus GVR portable ^_^ sng keje aku..

AKu sesi yg pertama masuk pada 22/11 n mcm ko jgk 2/3 kena di bahagian kementerian pelajaran malaysia

Salam izam..

oo ko pun tech sek gak la yer.. same la kt cuma aku intake kedua. ko kt sek maner? aku ni dr perak tp tercampak jauh kat limbang sarawak ni. nak tak nak kena la pg jgk kan.. nsb baik la ada rmi gak ckgu dr semenanjung.. aku byk nak kna blaja ni. tu yg jd mslh tu sbb aku bkn terer sagt ngn pc la. hehe.

Ko same la ngn aku. aku pun baru dlantik gak. 13hb kt Putrajaya. Tp mslhnye aku bkn pndai sgt pc sbb aku amik kos elektrik power. ms interbiu pun aku dah ckp yg aku tau Format je.tp dpt gak la cma gji mmg start spm la. aku skrg kna kt SMK Seri Patiambun Limbang. Jd aku nk mintak tlg kalo ada ape2 mslh. byk lg yang aku kne blaja bro.. :huh:

Oo..cm2 ker, tp pelik gak, sklh aku ni pakai Avira je. Leh la gak surf internet.. Aku dah la xbpe yakin ngan Avira ni. PAstu byk pc yang license Aviranye dah expire lak tu..

hehehe...OOoo ye ker...samala kita...xpa kalu ko nak belajar mengenai komputer ko selalulah lepak2 kat forum nie sbb banyak otai2 yang pandai...ada yang ko x tau ko boleh tanya jer..hehe...orang2 kat sini x sombong..kewkewkew...

kat lab memang guna KAV siap ada password lagi kat tempat aku nie..nak disable pun x dapat...aku pun guna avira jer...kalu da KAV tu expire lesen mcmana nak update..dah tu Vendor2nya pun x tau bulan berapa nak datang...huh~!!..susahla nak buat keja gini...sabah jak ler...kewkewkew..

dimana nak dapatkan software schoolnet yer??masalahnya bos kat tempat aku nie da x tau kat mana cd software tu,aku pun x tau ler kalu ada...Kalu kat tempat korang ada kongsi2 ler..hehe

Edited by E_peace6679

hehehe...OOoo ye ker...samala kita...xpa kalu ko nak belajar mengenai komputer ko selalulah lepak2 kat forum nie sbb banyak otai2 yang pandai...ada yang ko x tau ko boleh tanya jer..hehe...orang2 kat sini x sombong..kewkewkew...

kat lab memang guna KAV siap ada password lagi kat tempat aku nie..nak disable pun x dapat...aku pun guna avira jer...kalu da KAV tu expire lesen mcmana nak update..dah tu Vendor2nya pun x tau bulan berapa nak datang...huh~!!..susahla nak buat keja gini...sabah jak ler...kewkewkew..

dimana nak dapatkan software schoolnet yer??masalahnya bos kat tempat aku nie da x tau kat mana cd software tu,aku pun x tau ler kalu ada...Kalu kat tempat korang ada kongsi2 ler..hehe

kt sklh aku ada la jgk software2 cm netop school 3.0,software winxp, microsoft. tp kn cm winxp tu, camner aku nak dapatkan cd key nye yer? CDnye without license la... tp memg sush la kn, nk usik lbh2 pun kna tgu vendor gak.. susah2.. hehe

time aku masuk sklh ari tuh.. jenuh jugak ah aku kmpl kan blk sume cd2 driver.. software2.. windows.. diorg letak merata2.. skrg dah senang..

pasal KAV yg GITN masukkan tuh lesen die sampai bln FEB ni jer.. pastu klu nak lesen kena amik kat schoolnet.... tapi aku explore schoolnet tuh tak jumpa pun lesen die..

kat sekolah nih aku guna 2 AV.. AVG ngan AVIRA.. hahahha

assalamualaikum...

tumpang tnye ye, ko dulu penah jd agent vendor la ye?? aku nak tnye skit la pasal pc KOMNAS. aku kna jg makmal jgk ni. kt makmal ni pakai pc KOMNAS. Mslhnye, ade bbrape pc yg OUT OF RANGE. ape yang nk kne wat ye...

yang ni masalah nye ade bdk2 gatal tangan tukar setting display.. ko kena masuk dalam safe mode pastu tukar lik setting tu jadikan balik 800 X 600.. kalo dah dapat masuk lik dlm window setting monitor tu kpd 60 herzt.. coz monitor ni dah kena seting 80 herzt tu yg jadi mcm ni.. ko try wat dulu kalo xjadi beritahu aku lik

alam izam..

oo ko pun tech sek gak la yer.. same la kt cuma aku intake kedua. ko kt sek maner? aku ni dr perak tp tercampak jauh kat limbang sarawak ni. nak tak nak kena la pg jgk kan.. nsb baik la ada rmi gak ckgu dr semenanjung.. aku byk nak kna blaja ni. tu yg jd mslh tu sbb aku bkn terer sagt ngn pc la. hehe.

aku pn bdk elektrik jgk tp sijil je nasib time from 5 aku amik iT tahu la jgk pastu time keje part time kat cc lak ade la ilmu yg aku dpt.. aku dapt sekolah kat port dickson je aku ddk pun kat port dickson,sekolah aku sebalh umah je jln kaki p keje hehehehe :lol:

yg ni mgkn komputer kena virus xpn tamat tempoh,coz sblm ni yg pegang lesen tu india ape ntah name dia yg bru nama dia hafizah yahya tp smpi bln 2 je :( .. kalo dah tamat tempoh ko kena call Gitn suruh dtg renew lesen tu nnti dia dtg pastu ko mintak2 la no lesen tu..kalo dpt kasi2 la kat kita org ni :ph34r:

dimana nak dapatkan software schoolnet yer??

weh ade ke .. setahu aku mane ade..ko terang ckit ape isi cd tu ade kat dlm

kt sklh aku ada la jgk software2 cm netop school 3.0,software winxp, microsoft. tp kn cm winxp tu, camner aku nak dapatkan cd key nye yer? CDnye without license la... tp memg sush la kn, nk usik lbh2 pun kna tgu vendor gak.. susah2.. hehe

yg ni ade la..ko tgk lik kat dalam perjanjian coz dalm tu ade serial key tu kalo xde ko e-mail aku,aku leh kasi mcm ane nak tgk serial key dia tp netop tu aku xdpt tlg la

pasal KAV yg GITN masukkan tuh lesen die sampai bln FEB ni jer.. pastu klu nak lesen kena amik kat schoolnet.... tapi aku explore schoolnet tuh tak jumpa pun lesen die..

weh call dia je nnti dia dtg kalo dia xnak dtg ko call dia byk kali smpi dia dtg..

yang ni masalah nye ade bdk2 gatal tangan tukar setting display.. ko kena masuk dalam safe mode pastu tukar lik setting tu jadikan balik 800 X 600.. kalo dah dapat masuk lik dlm window setting monitor tu kpd 60 herzt.. coz monitor ni dah kena seting 80 herzt tu yg jadi mcm ni.. ko try wat dulu kalo xjadi beritahu aku lik

ooo..cm tu ker... ok nti ari isnin ni aku akn cba la kt pc sklh aku... maklumla esk cuti... dah la td keja.. hehe :lol:

nti ape2 hal aku bg la kt ko ok.. pastu pasal serial key xp aku dah dpt software dah lepas ushar2 dalam forum ni.. hehe. ok ape2 hal thanx bro coz bantu aku...

Edited by zBoScH65