Jump to content
TJ-Ariff

Kelab Pengaturcara@programming

Recommended Posts

Aku ada soalan nie..huhuh.... macam na kalo aku nak limitkan penngunaan kepada user.. contoh nya aku ada 2 jenis user iaitu admin and opetor.. si admin leh acces semua table n boleh add or doing something ngan database..tp operator just leh tukar password je..selain dari tu die x leh nak buat .... dari login lagi dah dikenal pasti user nie jenis apa... aku kene set up kat MS acces ke or kat Coding VB erk??? no ideass of dis thing... aku baru lagi dalam bidang nie

A'kum kengkawan.... wah ada kelab programming eik.. aku jarang2 masok thread lain, ni saja2 tinjau, ada lak topik nih. hehehe aku nak join gak kelab nih, ada buley ka? incik lanoX, apa status sistem ni skang, kalo free aku nak try contribute gak setakat termampu....hehehehe....

QUOTE(DrASAG @ Oct 28 2008, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
A'kum kengkawan.... wah ada kelab programming eik.. aku jarang2 masok thread lain, ni saja2 tinjau, ada lak topik nih. hehehe aku nak join gak kelab nih, ada buley ka? incik lanoX, apa status sistem ni skang, kalo free aku nak try contribute gak setakat termampu....hehehehe....

Status: Postponed Until Further Notice.

Reason: Concentrate on Other Projects.

Recommendation: To handing over this project to DrASAG upon agreed by all members. biggrin.gif

QUOTE (kowmeng @ Oct 28 2008, 03:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tj aku pn nk joint gak club pgraming nih....kt mane nk register..ni email aku [email protected] asp.net x?aku nk blaja ni. smile.gif

aku nk joint lor ade kosong lg x?ni email aku [email protected] YM [email protected]..

Ya silakan..
kedatangan anda dialu alukan..
Nak register ? Auto Register... yuran nya ko bagi aje ler kat anak anak yatim.. biggrin.gif

sori la wei aku tak ikut thread ni awal2..aku baca pun skip2 je..aku baru2 ni kena belajar programming sebab masuk dalam course aku..so otomatiknya aku nak belaja banyak lagi dari korang...

ni e-mel aku : [email protected]

nanti kalo aku kena wat projek..aku suruh la korang wat coding nanti..aku pilih yang terbaik je..hahahah3 (gelak orang jahat) cool.gif laugh.gif

QUOTE (highlander @ Oct 30 2008, 03:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sori la wei aku tak ikut thread ni awal2..aku baca pun skip2 je..aku baru2 ni kena belajar programming sebab masuk dalam course aku..so otomatiknya aku nak belaja banyak lagi dari korang...

ni e-mel aku : [email protected]

nanti kalo aku kena wat projek..aku suruh la korang wat coding nanti..aku pilih yang terbaik je..hahahah3 (gelak orang jahat) cool.gif laugh.gif

Memang Jahat pun... tongue.gif

QUOTE(zachmie @ Nov 5 2008, 03:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
xkan dh stop smp sni jer kut...bru join dh xder org ker?????
bru nak mnuntut ilmu dah xder orang dah.... unsure.gif

Bukan takde orang... cuma orangnya sekejap tenggelam, sekejap timbul... ngehehehe. Sekarang nie semua orang tengah tenggelam lah.. biggrin.gif

QUOTE (LanoX @ Nov 6 2008, 04:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bukan takde orang... cuma orangnya sekejap tenggelam, sekejap timbul... ngehehehe. Sekarang nie semua orang tengah tenggelam lah.. biggrin.gif

he he.. betul tu... maklum ler musim hujan.. biggrin.gif

xkan dh stop smp sni jer kut...bru join dh xder org ker?????
bru nak mnuntut ilmu dah xder orang dah....

Banyak Ilmu yang ko boleh ambik dari tutorial tutorial yang terdahulu... ko godek godek yang ada tu dulu... wink.gif

Semua orang sedang sibuk sekarang memadangkan ada tugasan yang perlu dibuat.
Kalau ada ahli-ahli lain yang ingin buat tutorial amatlah dialu-alukan..

Kepada sesiapa yang sedang sangap dan mengigil-gigil untuk belajar VB boleh lihat tutorial luaran di sini :

Tutorial Visual Basic

dengan ucapan...

Scroll down to view the tutorial lessons.

Baca-baca jangan tak baca.. Macam-macam ada tu..
Hehehehe... tongue.gif Edited by hairulfadly

Asslammualaikum warga putera,

Ada sape-sape tahu cara yang betul nak publish projek untuk visual basic 6.
saya nak jadikan sistem saya portable, simpan kat pendrive dan boleh guna kat mana-mana komputer yang tak install vb.

Terima kasih...

Ada sape-sape tahu cara yang betul nak publish projek untuk visual basic 6.
saya nak jadikan sistem saya portable, simpan kat pendrive dan boleh guna kat mana-mana komputer yang tak install vb.

Jawapan:

Sila lihat sini:
http://forum.putera.com/tanya/lofiversion/in...t46214-150.html

Bawah tajuk:
MENYIMPAN FORM, PROJEK & COMPILE BAGI ATURCARA MENGIRA BMI
Tarikh: Nov 30 2007, 11:26 AM

Kena scroll down sampai bawah.

Ada diterangkan.
Harap maklum. smile.gif

QUOTE(TJ-Ariff @ Nov 6 2008, 05:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
he he.. betul tu... maklum ler musim hujan.. biggrin.gif

Banyak Ilmu yang ko boleh ambik dari tutorial tutorial yang terdahulu... ko godek godek yang ada tu dulu... wink.gif

ok bos....
tp xdapet nk wt prog vb lm der g....
cd yg ader 2 xleh pkai dah...dah rosak dh....

QUOTE(hairulfadly @ Nov 7 2008, 09:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Jawapan:

Sila lihat sini:
http://forum.putera.com/tanya/lofiversion/in...t46214-150.html

Bawah tajuk:
MENYIMPAN FORM, PROJEK & COMPILE BAGI ATURCARA MENGIRA BMI
Tarikh: Nov 30 2007, 11:26 AM

Kena scroll down sampai bawah.

Ada diterangkan.
Harap maklum. smile.gif

Assalammualaikum, Terima kasih hairulfadly laugh.gif . Tapi bagaimana pula dengan dengan "Package And Deployment wizard" ada kaitan tak dengan compile program? Harap saudara boleh terangkan http://visualbasic.about.com/od/usevb6/l/bl0001a.htm.

"Package And Deployment Wizard"
ini lebih kepada kita dah bangunkan (develop) sesuatu program dan kita akan jadikan ia sebagai INSTALLER.

Bermaksud kalau kita beli sesuatu program, kita akan ada fail SETUP.EXE
Jadi program kita akan dimampatkan untuk menjadi INSTALLER dan akan
di EXTRACT menjadi sistem yang telah berjaya kita buat tanpa ada sebarang ralat.

ada kaitan tak dengan compile program?

Ada. Tapi untuk recompile keseluruhan sistem yang telah ko buat untuk menjadi fail SETUP.EXE tu..memerlukan
"Package And Deployment Wizard" tu (Harap tahu guna).

Kira anda dah boleh jual sistem tu kepada orang lain.
Macam software Microsoft buat..burn dalam CD..

Pengguna akan buka fail SETUP.EXE tu..kemudian install perisian tu macam biasa..
Klik next>next>next> kemudian..succesufully installed in your computer > done.

Harap menjawab persoalan.

Harap otai lain boleh beri penerangan yang lain sekiranya aku silap atau ada sebarang
penambahan.. hehe.. smile.gif

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Persoalan lain yang aku ingin tanya kepada anda semua..

Macam mana nak buat serial key bagi program kita tu ?
Harap Bro TJ-Ariff, LanoX atau otai lain dapat menjawabnya .. hehe..

P/S: Bagi tugasan sikit..hehe..

Rujukan:
1. Cara guna Package and Deployment Wizard
2. http://home.no.net/svbug/emner/packagendep...nt_veiviser.htm Edited by hairulfadly

Macam mana nak buat serial key bagi program kita tu ?
Harap Bro TJ-Ariff, LanoX atau otai lain dapat menjawabnya .. hehe..

Untuk buat serial key, saya tak pernah cuba tapi ada download satu contoh untuk key tersebut..

Sila buat rujukan KAT SINI

Anda boleh modify coding tu menjadikan serial key..

Semoga menjawab persoalan, dan selamat mencuba.

macamana pulak mereka yang pakai visual studio?

Bukankah visual studio salah satu komponen dalam VB ker ? unsure.gif

Untuk buat serial key, saya tak pernah cuba tapi ada download satu contoh untuk key tersebut..

Terima kasih Bro TJ-Ariff, balik nanti saya cuba..
Hehe.. okey sila teruskan tutorial yang lain pulak..

Anyone ?

QUOTE (hairulfadly @ Nov 17 2008, 02:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bukankah visual studio salah satu komponen dalam VB ker ? unsure.gif

Visual Studio lain cara/format nye kut.. bab nie kena tanya orang yang selalu guna Visual Studio..
mana LanoX nie. dia nie pakar dalam Visual Studio... biggrin.gif

Salam geng... sorry ler lama tak masuk thread nie... dan lama gak tak buat tutorial VB.

Sekarang nie aku dah beralih arah ke Flash ActionScript 3.0 programming. So, berkenaan projek terdahulu.. mungkin ditunda untuk jangkamasa yang lama sebelum diteruskan. Semenjak beberapa bulan lepas, aku dah mula menceburkan diri semula dalam bidang aku aku minat suatu masa dulu iaitu membuat game... hehehe.

Dan pada masa yang sama, dengan adanya multimedia tool seperti Flash, aku pelajari selok belok penggunaannya untuk membuat pelbagai jenis games.Aku bukan nak promote penggunaan flash, tetapi sebenarnya tool ini juga boleh digunakan bukan sahaja membuat dinamik website, animasi, games dan persembahan multimedia.. tetapi juga membuat aplikasi pangkalan data. Malah beberapa kelebihannya yang tersendiri, kita boleh hasilkan user interface yang tidak terikat dengan componen sedia ada. Okey geng... kalau ada masa nanti aku try work-out some tutorial in ActionScript 3.0. biggrin.gif ....tu pun kalau bos TJ benarkan.

Yang ikhlas,
Lanogame. Edited by LanoX