Jump to content
TJ-Ariff

Kelab Pengaturcara@programming

Recommended Posts

Memandangkan semakin ramai ahli putera yang berminat dalam bidang programming.

Dengan ini Kami bercadang untuk menubuhkan Kelab Programming khas bagi warga putera.

Kepada yang berminat boleh lah menyatakan nya disini.

Di Kelab ini nanti, kita boleh bertukar tukar fikiran untuk membuat satu projek...

Silakan...

Sokong!

Tapi nak pakai nama apa tu, Kelab Pengaturcaraan atau Kelab Programming atau dua-dua sekali... Bagaimana nak sertai kelab ini? Adakah perlu requirement tertentu dan sebagainya...? :D

Sesiapa saja yang berminat sama ada berpengalaman atau tidak , dah lama atau baru boleh menyertai nya, tidak kira bangsa...

Janji TKI = Tidak Kedekut Ilmu.. he he he

Berikan Nama / Nickname & e-mail anda.

boleh PM atau YM saya.

Thanks..

Ohoo.. camtu ye. Oke, bleh ler joint sekaki. Projek apa nak buat untuk permulaan.. pakai bahasa apa? Cehh.. banyak tanya plak aku.. kehehehehe.. :D

ya..ya... jemput, jemput...

mari kira ramai ramai menyertai nya..

Projek pertama kita ...

Kita mulakan untuk buat satu projek database mudah dengan bahasa yang mudah VB6 .. ok tak..

so kepada yang berminat, mari kita lepak kat sini, sambil memberikan idea untuk membuat projek ini..

dan kepada yang dah ada idea dan pengalaman tu, berikan sedikit ilmu , idea dan nasihat kepada kami di sini...

wassalam..

Aku nak join kelab ni tapi masalahnya aku dah lama tak sentuh VB. Nak refresh mungkin makan masa, dan aku benci VB :excl: So boleh ke aku join tapi tak sertai first project nie?

Kalau ada project Java / PHP aku join. Amacam? Boleh? B)

salam to buddies here,looks interested,ok gak,aku pun nk join nk asah otak aku yg dah lama berkarat,walau aku tk tau apa2 atleast ada menda yg blh datangkan hasil pada diri akudan oqg len,sempena dgn ini aku ishtiharkan aku nk jadi ahli kelab nie ngeheheeh welcome2 to programming..heheeh blh ka??

KELAB PROGRAMMING

Penyelesaian Bijaksana

Tak kira bahasa komputer apa pun korang leh program... Kelab Programming nie terbuka pada semua. Tak kira tua atau muda, lelaki atau perempuan, agama, bangsa dan warganegara. :D

Aku nak join kelab ni tapi masalahnya aku dah lama tak sentuh VB. Nak refresh mungkin makan masa, dan aku benci VB :excl: So boleh ke aku join tapi tak sertai first project nie?

Kalau ada project Java / PHP aku join. Amacam? Boleh? B)

Welcome....

tak sertai pun tak per.... janji "Aktifkan Diri Anda Dengan Programming !!!" :lol:

KELAB PROGRAMMING

Penyelesaian Bijaksana

Tak kira bahasa komputer apa pun korang leh program... Kelab Programming nie terbuka pada semua. Tak kira tua atau muda, lelaki atau perempuan, agama, bangsa dan warganegara. :D

Waaaa... bagus ko punya motto...

bole guna pakai nie... :D

aku nak join gak leh. tapi aku taknak menulis, aku nak curi jek kod korang leh?muehehe

Your Welcome.....

Ikut suka hati ko laa.... nak curi ker, nak rompak ke...

Tapi kita orang , ahli ahli dan Allah Tahu... yang coding tu ahli ahli Kelab Programming yang buat....

p/s: ko jangan buat buat tak tahu pulak.... <_<

B)

Sesiapa saja yang berminat sama ada berpengalaman atau tidak , dah lama atau baru boleh menyertai nya, tidak kira bangsa...

Janji TKI = Tidak Kedekut Ilmu.. he he he

Berikan Nama / Nickname & e-mail anda.

boleh PM atau YM saya.

Thanks..

OK settle dah hantar. Syoknya dapat join programmer yang power power :D

EDIT: Ni maklumat yang dihantar

Nickname: SHiDi

Email: [email protected]

Ni tambahan:

Kemahiran

1. PHP

2. Java (termasuk Struts, Torque, dan Hibernate)

3. C++

4. VB

Tak Berkaitan Programming

5. HTML

6. CSS

7. Javascript

8. Flash

Semuanya aku di level Beginner dan untuk nombor 3 dan 4 aku dah tak aktif langsung. Hampir 4 tahun dah tak sentuh :P

Edited by SHiDi

Mana senarai ahli-ahli yang dah daftar nie, TJ... ehehehe. :lol::P

he he.. ada ada.. :rolleyes:

Dibawah nie disenaraikan nama yang telah diterima :

1) Ko la... he he LanoG

2) mFaiz

3) Airbatucamput_QzaiMe

4) Intel2Core (Nad)

5) Shidi

6) Spirit

7) Pyro

ada lagi ?? keahlian dibuka sepanjang panjang tahun... :lol:

Aktifkan Hari Anda Dengan Programming!

Edited by TJ-Ariff

waaa awat aku ditangga terakhir???cam kalah jerk dlm competition???ngeheeh tkpa2 saja jerk gimik,lg elok mula dari bawah..tu yg best tu ahaks...ok apa kata nanti smua dah confirm kita smua perlu ada mesyuarat ajk,kena lantik jawatan tertentu dlm bina program nie....cadangan aku jerk,kita jmpa 1 lokasi yg menarik dan blh dibincang dari situ kenai antaramuka,atleast kalau ada event@gath lagi best,function byk kita leh buat bukan setakat hanya tmpukan pada projek nie jerk.aktiviti luaqpun aku rasa mgkn perlu,kalau ada pendapat2 len ygsesuai??sila kemukakan aku tk tau sgt bab2 idea aku nie blh guna pakai ka tak ngeheeh

perghhh blm apa2 lagi dah nk buat competition??apa kes??abih tu apa nk jadi dgn junior2 dan level beginner atau noob yg tk tau apa2???hang nie pun dah namapun utk perbincangan programming bukan nk buat pertandingan laa...nk buat tu blh tp jgn la nie,nanti2 la bila smua dah ada asas dan kemahiran baru la blh buat smua tu secara pelan2

perghhh blm apa2 lagi dah nk buat competition??apa kes??abih tu apa nk jadi dgn junior2 dan level beginner atau noob yg tk tau apa2???hang nie pun dah namapun utk perbincangan programming bukan nk buat pertandingan laa...nk buat tu blh tp jgn la nie,nanti2 la bila smua dah ada asas dan kemahiran baru la blh buat smua tu secara pelan2

Apa kes nak emo? Aku cadangkan je. Rasa tak best tak perlu terima, apa susah? Aku pun n00b gak. Sigh

ngehehehe tu la susah oqg nk paham kan,hanya dgn perkataan oqg dah anggap macam2,actually aku tk emo la,ayat aku mmg camtu ngeheheh tkkn aku nk gelak lak??wahahah anyway tk salah cadangan hang tu,akupun suka idea hang tu,tkpa2 kita akan usulkan,apa2pun buat satu jaduai yg btuilaa...hahahaha apa kata hang buat 1 minit mesyuarat senang citer...ngeheh

Aktifkan Hari Anda Dengan Programming!

Perggh... patutnyer moto dia "Peningkan Kepala Anda Dengan Programming!".... :wacko::lol: Aik.. dalam senarai tu, takde plak nama ko TJ yek.. ko jadi Chairman lah ye.. kekekeke.

Tunggu ler dulu kawan2.. bila dah cukup korum nanti baru ler bleh buat aktiviti macam2 tu. Sementara tu, apa kata masing2 start bukak balik kod-kod lama korang. Mana ler tau berguna untuk projek akan datang nie nanti.... :lol:

Edited by LanoG

cayok2,gambatte...aku sokong,tp aku dah beku otak nie nk asah semula mmg tumpui dah..ngeheeheh apa2pun belajaq balik dari bawah..malu bertanya sesatjln ngeheehh