Jump to content
E-ein

Antivirus Yang Paling Best

Recommended Posts

'Antivirus' yang paling berkesan adalah Windows System Restore, DeepFreeze atau Norton GoBack.

Ramai yang tak caya nie :lol:

hi power root.. saya ada satu soalan noobie.. kalo kite pakai sytem restore/go back dan seumpamanya.. leh tak kite recover recent file yg kite save?? thx :)

bg aku Norton Anti Virus the best,friendy user..try r kengkawn

Mende ni la yang paling memberatkan PC kamu . . . :D

Tapi kalau RAM banyak tak pa . . . ^_^

hahahaha ya ka??aku rasa smua antivirus sama jerk power ka tk power ka yg penting kebijaksanaan oqg tu sendiri camna nk servis@jaga pc dari serangan..kena buat pemantauan selalu la...tiap2 minggu servis,jgn on9 internet 1 hari..clean apa yg tk patut...so far aku tiap2 minggu buat maintenance pc nie..alhamdulillah tkdk masalah lagi..pakej yg aku ada:-

antivirus AVG-uptodate

spybot+search destroy

adaware

tuneup utilities 2006

PAV antivirus

ccleaner

dgn sedikit remover yg diberi kengkawan

heheeh tu kena ada smua baru smooth system running ngeheheh

Apekjongoss apsal tak nak pakai antivirus,pakai la tak yah kau nak susah format2 pc ni buang masa aja...aku cadang pakai Antivirus Avira senang ja nak install dier,

Kepada sesiapa yang berminat ntuk memberi penerangan..Chewahhh...Saya nak tau, Antivirus ape yg paling efektif penggunaannyer, termasuk scan latest virus, block virus, atau ape2 je dari internet yang bleh merosakkan pc..klu dpt free edition ok gak..yg unlimited penggunaannyer...n bleh update dari internet jerk..any suggestion..?

ko pakai je antivir..

aku gune ni jer

xde ape msalah pon..

free dr internet..

blh update bile2 ms ko nk..

pas tu update die blh download dr internet...

Salam..

Ini sekadar pendapat.

Sebenarnya korang perlukan antivirus. Format ajer tak cukup bagus. Berapa lama masa yang diperlukan untuk format. Kalau nak jugak, Boleh buat system backup gunakan norton ghost. Tak payah guna norton go back, justrebooz dan sebagainya. Konsepnya sama macam format jugak. Bezanya cara ini lebih cepat. Sebenarnya kedai komputer yang dikuasai oleh kaum cina banyak gunakan cara ni.

Cara ni memang berkesan sebabnya ia tidak menggunakan resources seperti memory dan processor. Pasang windows anda dengan sempurna (Lengkap windows hardware driver dan lain-lain program kesukaan anda.)

Pastikan anda mempunyai dua partition dari jenis yang sama. (FAT32 atau NTFS). Gunakan Norton ghost versi dos. Buat backup partition yang mengandungi windows yang lengkap dan masukkan ke dalam partition yang satu lagi. Labelkan partition anda sebagai c:[windows] dan d:[data] Simpan kesemua data anda ke dalam partition d. APabila komputer kena attack dengan virus. Yang paling susah sekali nak clean kalau OS turut kena serang. Cara terbaik, anda cuma restore backup yang anda simpan dalam partitin data. Lepas dah restore. Jangan cuba-cuba klik partition data kerana mungkin virus berada dalam root directory. UPdatekan dahulu antivirus anda dalam partition windows. LEpas siap update. scan dan clean virus dalam partition data. Antivirus yang disyorkan adalah NOD32 kerana ianya pantas, ringan dan tidak menggunakan banyak resources.

Untuk sesiapa yang nak tahu macam mana nak buat backup partition sebagai image ke dalam partition lain, boleh download nota dan tools percuma dari url berikut: http://www.protouchexpert.com

Untuk pengetahuan, acronis true image, norton goback, justreboot bukanlah antivirus. tetapi utilities yang membantu buat backup dan restore ajer.

Selamat mencuba

Edited by yedshah

bagus,tapi banyak lagi yang free tapi terlalu bagus.(maksudnya tak avg berapa bagus)aku rakeman avira antivir.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

free memang bagus tapi kebersanannya tu yang penting....avg selalunya tak dapat detect virus, satu lagi biar pun avg dapat detec sesuatu virus tu, not sure yet can remove that virus from your computer, kite dah pernah rasa......

saya sekarang nie guna kespersky 7.0 power gile beb....... ;)

aku ada tengok laptop kawan aku yang pakai nod32 dan database virus sejak tahun 2005....masih mampu detect virus virus baru...tidak semua...tapi cukup mengkagumkan...sbb bila scan dengan kaspersky 7 dengan database uptodate ada 5 virus sahaja yang terlepas...kalau bandingkan dengan avg freee tu...macam langit dengan bumi...satu virus pun tak bulih detect....lepas ni nak try nod32 smart security....tapi aku baca firewall dia banyak pakai resource kalau menoren.....

free memang bagus tapi kebersanannya tu yang penting....avg selalunya tak dapat detect virus, satu lagi biar pun avg dapat detec sesuatu virus tu, not sure yet can remove that virus from your computer, kite dah pernah rasa......

saya sekarang nie guna kespersky 7.0 power gile beb....... ;)

NOD32 v2.7 paling bagus paling simple, amat berkesan, outo d tek outo update. file dia kecik jer. kalau yang peret punya boleh pakai sampai 1xxxxxxx hari tempohnya.... kaspersky, sudah ada baru punya, yg beta sudah 8! dok rok cetong KAV!

peh gile ko promote.. :D

macam direct selling.macam jual ubat kuat pun ada.. :lol:

huhu, sy gne DrWeb je... dia mmg bkn auto huhu tu yg malas nak scan (complete) sekali :lol:

tabiat camni memang bahaya.kalau terinfect ko tak perasan.bila scan,detek,sado2 je banyak fail dah kurap.

elok ko pakai yang ada realtime detection walaupun free.

Ada satu komputer tu asyik restart jer.

buka dalam 10 minit restart... aku syak proc panas.

check suhu dalam 50C <--- biasala bagi AthlonXP

Kemungkinan virus ... pc tu ada antivirus KAV updated.

Aku uninstall KAV dan try install NOD32.

Toing..Toing.. ada beberapa ekor virus dikesan dan dihapuskan.

KAV buat ape? tak jaga PC tu.

Sejak guna NOD32, PC tak pernah lagi restart dengan sendiri. masalah selesai :D

Aku pilih NOD32 is still the best of AV on the planet!