Jump to content
Sign in to follow this  
nsdin

Hellgate London Aka Diablo 3

Recommended Posts

Sapa ada layan game ni online, boleh sama2 kita berparty.

Apa kata peminat2 diablo.

http://hellgate.incgamers.com

Game ok tapi company yg host server ni hampeh. Masih server beta ,beta pun dah dikira ok.

Bagilah dia org peluang host game yg triple "A" class janji server kat singapore tak lag nanti.

Zaman kegemilangan diablo bermula kembali, dr. team diablo dlm blizzard keluar wat game ni.

Lagi cun gan online add on.

Harap2 kaki diablo join aku dlm AIH server.

hellgate nih aku dah tau lama but yg iahgames nih bukan kena beli ke cd dia baru leh main..bole ke d/load free n main free..

Dia ada 2 mode.

MP(multiplayer) gan sp(single player)

MP & Sp masa dilancarkan hanya cap 22 je dan tak de ELITE aka NIghtmare la kat diablo.

Kau kena download patch 0, patch 0 tu mermerlukan original license kalau version jack hanya sampai lvl 22 je.

tapi sp tak syok, aku tak sentuh pun sp.

MP pula ada 2 mode free gan bayar. kau beli sekali game tu - tapi free seumur hidup.,kalau WOW kena bayar CD + bulanan.

Kalau kau nak bayar bulanan maka kau dpt lah kelebihan2nya yg akan diumunkan kelak.

Org yg pilih free pun boleh join org yg bayar bulanan.

Mungkin 1 thn ++ lagi akan ada private server - masa tu adalah free.

Aku dah tunggu kesinambungan diablo 3 selama 6 thn++, maka terpaksalah aku belinya tuk melepaskan rindu 6 thn++ aku.

First time ori game. hehe.

actly x same pon ngan diablo ?

aku main demo je..mmg puas ati..nnt nk carik kt kedai lak

game ni ringan kan? :)

owh so kire sekang free la yek..tapi bape lama free?? huhuhu aku tgk mmg best dulu but check2 ckp kena beli cd tuh yg x jadi huhuhu

did someone mention Diablo 3!!!??? Adoi bila Diablo 3 nak keluar ni. Sakit lah nak tunggu!!!! Hellgate London ni dah lama aku baca review dia kat majalah PCG. Gameplay mcm style Oblivion je.

actly x same pon ngan diablo ?

aku main demo je..mmg puas ati..nnt nk carik kt kedai lak

game ni ringan kan? :)

Game ni dan diablo dicipta oleh Bill Roper dan anak2 buahnya. Dia org tak boleh gunakan nama diablo, kerana diablo telah di trademark oleh blizzard,

Group2 dia org wat company baru FSS tu sebabnya dia org wat hellgate ni..

Game ni tak ringan sangat sebab dia support direct x 10, mungkin patch 0 dia ringan sikit kot

did someone mention Diablo 3!!!??? Adoi bila Diablo 3 nak keluar ni. Sakit lah nak tunggu!!!! Hellgate London ni dah lama aku baca review dia kat majalah PCG. Gameplay mcm style Oblivion je.

Diablo kalu keluar pun lambat lagi sebab blizzard tengah pening nak cari geng2 yg macam Bill Roper ni.

hellgate@diablo 3...apa maknanya?....aku blum penah jgk main hellgate london ni..lwn anak2 buah diablo?

Cara permainan ni sama je gan diablo cuma add on 3d je sebab era 3d sekarang ni.

Game ni dah lama review kat internet dah lama kipas susah mati diablo follow game ni.

Salah satunya kat sini.

http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=15053

Yg mengatakan game ni diablo ala modem oleh BILL....

nak tanya skit,camner ko register?dia nak registration code,lagi satu..camner nak dl?sebab kat situ ader Buy now jer,sory aku bukan malas nak explore,tapi aku ada kelas nie,

klu rajin tlg sumbatkan Link kat dlm nie skali,trimas

aku stil x faham knpe org ckp game ni cam diablo..

bagi aku 80% style game ni lain sgt ngan diablo..

btw game ni mmg syiok~ :)

aku stil x faham knpe org ckp game ni cam diablo..

bagi aku 80% style game ni lain sgt ngan diablo..

btw game ni mmg syiok~ :)

Moster dia sama je gan dlm diablo tu, cuma diadvance kan sikit.Quest diablo wrist leg yg budak bagi pun ada gak dlm ni- budak juga yg bagi, player simpan kaki ni dlm hellgate, sapa main diablo tahu kegunaan kaki ni- tapi bill kata kaki tu tak berguna.

character tak akan sama konsep , diablo zaman babarian yg ni zaman future tapi masih amalkan kuno punya konsep.Diablo masih 2d konsep pandangan atas yg ni dah avance siap boleh buat FP view agi tapi nak macam diablo 3rd person leh gak. Cara turutan quest pun sama gak dgn diablo.

Kalau dia buat sebiji macam diablo tak de org nak main nye sebab diablo 2d sekarang zaman 3d. Maka jadilah dia WOW + diablo + counter strike.

Ni dia Bill ceritakan kan konsep game ni

http://rpgvault.ign.com/articles/746/746105p1.html

Kalau nak main mo version kena lah beli cd ori buat masa ni, atau nak free try la usha2 jack punya version untuk sp punya version.

Diablo kalu keluar pun lambat lagi sebab blizzard tengah pening nak cari geng2 yg macam Bill Roper ni.

Harap jangan lambat² sgt.. nanti boring plak aku main kalau lama sgt keluar. Mcm Tiberium Wars lah.. aku main kejap je dah boring. Best lagi DoW dan CoH.

Aku dah baca concept game tu. Seakan Diablo cuma bertempat kat London.

Dari segi character mcm mana ya?

okok,game nie nak men kena beli cd ker?aku x baper paham sgt dengan apa yg ko terang,sebab ko kata game nie leh wat pilihan,nak beli cd or men tapi byr bulan2..tapi biler nak register acc ,dia mintak no activation code..camner nak register?kat mana nak dl?ko men beli cd ker?

okok,game nie nak men kena beli cd ker?aku x baper paham sgt dengan apa yg ko terang,sebab ko kata game nie leh wat pilihan,nak beli cd or men tapi byr bulan2..tapi biler nak register acc ,dia mintak no activation code..camner nak register?kat mana nak dl?ko men beli cd ker?

Ni dia yg aku katakan ada 2 mode, harap2 penerangan ini lebih jelas..

mode1:

kau beli sekali game tu - tapi free seumur hidup

mode 2 :

Kau beli sekali game tu pastu kau bayar bulan2 untuk dptkan kelebihannya.

Dari segi character mcm mana ya?

Character dia ada 3 group dan 6 class

1- Group Cabalist

a- Evoker seakan mage/ magician

b- summoner seakan necromancer

2- Group Hunter

a- Marksman seakan Hunter

b- Engineer seakan Assasin

Hunter - weapon dan skill dia ditukar jadi modem , dia pakai senapang dan pistol + granate.

Tapi masih ada lagi tambahan magic kat weapon tu dan sikit2 skill diablo.

3- Group Templar

a- Blade Master seakan Warrior

b - Gurdian seakan Paladin

Group Templar ni dia dah tukar sikit cara permainan RPG , dia tak 100% tanker - AUra dia lagi ramai musuh berhampiran lagi tinggi damage.

Bermakna tak payah mage tuk hapuskan 1 shot skill.

sama group leh pakai item yg sama tapi skill yg berlainan, contoh skill gurdian gan Blade master tak sama.

Group selain dari hunter masih lagi mengamalkan ciri-ciri kuno zaman diablo.

Nota : Pejelasan diatas hanya untuk bekas pemain2 diablo sahaja. :rolleyes:

wah..character fevret aku, assasin~

huh ingt gi main diablo kalo attack kuar lightning tu..zzzz sakit ati tol :D

so in other words kena la juga beli cd game tuh..utk dpt activition key dia..huhuhu

tuh yg aku pelik dia ckp bole main free bunyi mcm tanpa CD just d/load...huhhuhu...

nampaknye kena tunggu game lain la aku nih.. :lol:

hayoyo, kalau kau nak betul2 macam diablo

Ni dia,

http://www.mythos.com/

Company sama yg buat hellgate london.

- asalnya dia buat testing game server tuk hellgate london, nak tunjukkan keupayaan 10,000 player online.

tetapi permintaan meningkat maka dia teruskan menyiapkan game ni,

yg bagusnya game ni free . beta application rasanya dah penuh.

game hellgate ni dia tambah fps + 3rd person- maka jadilah diablo + counter strike, dan controlnya macam wow.

sebab dia org masukkan element conter strike , tu yg menjadikan game ni tak semacam diablo, tp konsep diablo tetap ada.

godam & slah, direct quest, monster, imbue item tpye dll.

dia sebiji control macam fable.

giler ah game ni ...ketagih aku cam main diablo

tapi satu jer aku nak tanya org dah main...game ni tak ada tempat simpan barang ke?

[lanun] dah keluar. Satu je tak suka game ni.. TAK BOLEH MAIN LAN!! ish.