Jump to content
Sign in to follow this  
eddyra

Cadangan Kepada Setiap Topic

Recommended Posts

Assalamualaikum salam sejahtera,

Aku ni orang baru..

Dah banyak aku join forum, banyak yang berkaitan dengan PC and internet. Putera.Com ni dah lama aku nampak tapi setakat baca-baca jer. So hari ini aku register.

Yang paling banyak aku jumpa kalau dalam forum seperti ini ialah forumer bertanyakan soalan seperti ini :

1 - Mintak tolongggg..

2 - Tumpang tanya sikit...

3 - Nak buat camana nii....

Jadi aku sarankan dan cadangan aku lah, apa kata lepas ni kalau kita buat satu-satu title tu, biar terang...

Contohnya :

IE6 problem, camana nak repair?

atau

PC hang ni, tolong sikit ..

So kita termasuk ler aku yang masih teraba-raba dalam hal ehwal PC ni senang nak cari info.. click jer pada title yg kita berminat tu.

Amacam.. OK tak..

-baru nak kenal PC-

eddyra,

Tips Menggunakan Forum

"CEMERLANG. GEMILANG, TERBILANG"

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=3540

2. Elakkan menggunakan soalan yang merayu atau yang tidak ada kena mengena dengan soalan

Seperti, "Klik thread sini pls", "Tolong saya!!!", "Macam mana nie?", "best nie.. klik nih.." dan seumpamanya. Ini bukan sahaja menyebabkan ahli lain berasa 'malas' untuk klik soalan anda, malah kadangkala agak serabut. Oleh yang demikian, jika anda ingin membuka soalan yang baru, pilihlah satu tajuk yang mudah difahami dan user lain akan tertarik untuk membantu anda.

kalau lepas nih ada orang buat camnih lagi tatau la.. anyway thanks for the caution..

Apa yang kau(eddyra) tulis kat atas tu memang betul...

Kebanyakkan user yang mintak tolong pasal permasalahan diorang mesti tulis tajuk pelik2 dan tah apa2 ...

Sepatutnya tajuk tu mestilah bersesuai dengan permasalahan yang dikemukakan... barulah senang nak rujuk sekiranya ada user lain yang memerlukan pertolongan dan penyelesaian yang sama.

Edited by Alternator

Aku rasa hari2 web ni menerima user baru. Jenuh nak explain kat diorang ni kalau tak peka pasai disiplin atau etika untuk letak tajuk pada topic yang baru nak bukak ....

kat tiap2 sub-forum pun ok gaks klu ader etika / cara mengepos mesej nyer yg tersendiri,

mengikut keseswaian sub-forum tu ler.

Edited by potong

kekadang mamat yang memula post topic tu dia sendiri boleh paham la. kalau harini post topic dengan tajuk utama dia lari dengan isi, pastu esok tengok terus hilang dah topic tu, maknanya anda tidak mengikut garis panduan yang telah ditetapkan biggrin.gif

Persefahaman mestilah wujud terhadap user baru. Jangan anggap orang lama marah kepada user baru. Lepas itu terus melenting (ada contoh, cubalah cari...) padahal orang lama tu cuba nak betulkan balik..

Edited by NaRa