Jump to content
Sign in to follow this  
MalaysianSecurityForce

Subforum "virus & Worm" Dlm Forum "util&securit

Recommended Posts

cool.gif Aku setuju jer kalau nak bukak apa2 sub-forum yang dirasakan belum ada dan demi keselamatan planet bumi... tongue.gif

Aku sebagai salah seorang worm sangat bersetuju dengan

cadangan ini.Diharapkan Encik2 yang berkenaan memberikan

perhatian.Sebab aku pun rase topik virus dan worm ni sangat

penting demi kesejahteraan bumi macam yang Encik Alternator cakap.

Ini dapat mengglemerkan lagi nama kami.

Seterusnya aku cadangkan cadangan ditutup.

ok..

aku setuju...

aku tak tau sangat pasal virus dan worm nih..

dngan adanya subforum nih agaknya bertambah la ilmu aku insyaallah..

kan aku dah start berkhutbah dah...

bahagian 'utiliti dan sekuriti' bukan untuk membincangkan benda tu ker?

Ya.. tapi nak subforum lagi.. perhaps ada jugak subforum utk 'backdoor', vulnerability/ exploits etcs.. smile.gif

ingatkan cadangan dah ditutup...

hai NaRa..setuju pulak..memula tak setuju.hehehe...

memang la utiliti & sekuriti tajuk besarnya tapi

tengok ler..mmg banyak post pasal worm dan virus ni...

mmg dah kena buat tempat khusus dah...port dia ajer..

kalau tak mesti dia nak menjangkiti mane2 port...dah nama

pun worm & virus...

dan mengenai pendapat encik potong kita tu,aku rase takkan

sunyi port utiliti dan sekuriti sbb kita seme la yang akan memeriahkannya.

panjang lebar la pulak...

OK la,harap encik Admin kita memperkenankannya.Subforum yang lain

pula diserahkan kepada encik Admin untuk membuat keputusan.

TQ

hmm... macamana pulak dengan malware macam spyware, adsware, browser hijack, data miner, broadcaster .. etc..?

Ini kategori mana ni?

terlalu banyak post pasal virus dn worm. blh tak buatkan satu sub forum, supaya lebuh kemas, dn thread lain (util terutamanya) x tenggelam ?

Thread akan tenggelam bila tak ada orang reply.. dan begitulah seadanya.. dengan forum-forum lain juga.. Bila tak ada orang reply, ia sendirinya akan 'tenggelam'..

hai NaRa..setuju pulak..memula tak setuju.hehehe...

siapa pulak setuju nih, yang memula post tu dah bagitau 'x setuju' x setuju la...

ok..

aku setuju...

aku tak tau sangat pasal virus dan worm nih..

dngan adanya subforum nih agaknya bertambah la ilmu aku insyaallah..

Kalau tak ada sub-forum tak faham... ke? Macam-macam betul orang zaman sekarang.. kena ada sub-forum baru faham... smile.gif

hmm... macamana pulak dengan malware macam spyware, adsware, browser hijack, data miner, broadcaster .. etc..?

Ini kategori mana ni?

Macam itulah ceritanya encik admin, apa yang admin list ada 5.. maknanya 5 sub-forum !!!

Ada bantahan ? Sebab kalau tengok 'Utiliti & Sekuriti' bukan ramai orang masuk sangat pun.. dan 'tenaga pakar' pun kurang.

Ini kategori mana ni?

Bagus jugak bukan subforum "spyware, adsware, browser hijack" dlm forum "utility dan security"... sbb ia adalah 2nd hot topic .

Thread akan tenggelam bila tak ada orang reply.. dan begitulah seadanya.. dengan forum-forum lain juga.. Bila tak ada orang reply, ia sendirinya akan 'tenggelam'..

Sebab itu la kita kena buat satu subform baru utk worm/virus. sebab, kita nak org nampak topik2 lain yg agak penting.

Kalau tak ada sub-forum tak faham... ke? Macam-macam betul orang zaman sekarang.. kena ada sub-forum baru faham... smile.gif

Bukan camtu, dengan adanya subforum ni, harap2 lbh ramai yg akan post ke subforum ni berkenaan dengan virus/worm. So, lebih cepat perkembangan ilmu nih biggrin.gif

Macam itulah ceritanya encik admin, apa yang admin list ada 5.. maknanya 5 sub-forum !!!

Bukan 5 subform... gabungkan semua 5 tu, dlm satu subform lain., lg elok. Sebabnya, bilangan post x cukup byk ada 5 subforum berasingan, dn kelima2 tu, mempunyai persamaan yg agak banyak.

Masalahnya sekarang ialah lebih banyak sub-forum lebih MALAS user tersebut nak search satu persatu !!

Masalahnya sekarang ialah lebih banyak sub-forum lebih MALAS user tersebut nak search satu persatu !!

Ya memang betul tuh, terutama kepada user yang baru mendaftar ... ataupun user yang dah lama mendaftar tapi sebulan skali masuk web nih ...

malware spyware etc etc PATUT dalam forum windows. simply pasal orang2 biasa taktau ape maksud spyware tuh, yang diorang tau windows diorang rosak.

tang virus lak ako tak kisah die ade kat forum windowws ke or sekuriti, pasal die ade kaitan ngan kedua2 forum. so kalo nak buat forum extra just for that pon boleh jugak. cuma mods kene rajin pindah2 topik je la bile ade orang post sesat pasal diorang ingat diorang kene virus walhal spyware.

Edited by C-Fu

malware spyware etc etc PATUT dalam forum windows. simply pasal orang2 biasa taktau ape maksud spyware tuh, yang diorang tau windows diorang rosak.

Ada betul jugak tu, sebab dari segi penampilan, memang normal user fikir itu adalah masalah windows.

Kadang-kadang bila malware dah bermaharajalela, network engineer pun pening kepala sebab ingat routers dah kaput.

So, normal user (mungkin termasuk programmers dan IT support staf) akan fikir benda itu sebagai windows problem dan cari info ikut forum windows

network engineer mungkin akan masuk forum rangkaian.

Hanya mereka yg pakar dalam bidang sekuriti, yang kenal malware dan pembuat malware yg akan masuk ke forum malware.

Hmm... perkara yg sama mungkin berlaku untuk kes virus/worm/trojan.

Dan satu lagi, zaman sekarang ni, virus/worm/trojan dah bergabung tenaga dengan malware dan spammers, untuk menjahanamkan dunia.

Jadi wajar ke tidak kita wujudkan subforum:

1. virus & worm

2. malware

dalam forum Utiliti & Sekuriti.

Saya fikir untuk perbincangan yang mendalam, elok diwujudkan. Kita juga patut mendidik normal user untuk tahu bahawa itu adalah bukan masalah windows, tapi masalah virus/malware (yg mana merupakan tujuan putera.com diwujudkan - utk mendidik agar masyarakat tajam IT).

Utk itu, users yg melilau di forum windows bertanyakan masalah yg berkait dgn perkara ini, perlu dipandu agar tahu kat mana nak rujuk masalah mereka.

Bagaimana pendapat sekalian?

MALAS adalah satu penyakit user yang harus disembuhkan, bukan diberi tolak ansur.

Saya berharap rakan-rakan semua, terutamanya moderators dapat mendidik user agar tidak MALAS.

Kita harus terima hakikat, bahawa ramai user yg baru masuk memerlukan sedikit masa untuk membiasakan diri dgn putera.com, dan ramai antara mereka memilih jalan mudah untuk jadi MALAS. Tetapi tidak bererti mereka sebenarnya adalah seorang pemalas atau individu yang tidak berkualiti.

Setiap dari kita juga ada memiliki sifat MALAS itu, cuma mungkin kita sudah tahu bila masa yg sesuai untuk MALAS. Yg pasti, pada satu tahap, kita juga pernah MALAS, tapi alhamdulillah kita survive.

Jadi, kepada yg MALAS tu, kita haruslah memberikan mereka satu suntikan atau jentikan semangat ke dalam diri mereka, barulah mereka bangkit.

Harap-harap dengan cara itu, bertambah ramailah warga putera.com, yg aktif dan tidak MALAS.

malas kat sini ako bukan rase relevan ngan ape yang ko taip tu

kalo ako, malas tul rase nak masuk forum utiliti. cukup la forum windows untuk masalah2 berkenaan windows. one can even argue yang since utiliti dan sekuriti adalah forum dalam section perisian then virus dan malware pon satu perisian jugak, so diorang patut satu forum, bukan subforum.

prob yang ako nampak adalah bile banyak sangat subforum nanti jadi tak produktif. nanti bejuta la thread yang kejap2 kene move ke forum lain, ape gune. buat menyemak je. putera ni bukannye forum spyware, kalo forum spyware then leh la kot. why not satu forum pasal malware, satu forum pasal spyware? same reason pasal why patut takde forum pasal utiliti dan sekuriti dan spyware

satu lagi adalah pasal redundancy dan cross-topic threads. satu forum windows dah cukup ape. ako bagi contoh, mane satu nak letak topik pasal windows sp2? bukan ke ni pasal sekuriti.

Edited by C-Fu

buat pertama kalinya, aku bersetuju pada si cicak kobeng a.k.a. C-Fu nih....

maybe tak keterlaluan jika kita takyah adakan subforum lagi.... just letak je dalam forum yg sedia ada....

wallahua'lam

buat pertama kalinya, aku bersetuju pada si cicak kobeng a.k.a. C-Fu nih....

maybe tak keterlaluan jika kita takyah adakan subforum lagi.... just letak je dalam forum yg sedia ada....

wallahua'lam

Tak baik kutuk orang wahai pakcik (pakcik or abang?) muhamadnasron..

Tak kiralah bulan puasa or tak puasa.. kutuk orang atau sinis panggil ejekan orang.. tak baik.. and so..

Baguslah kalau tak nak buat sub-forum lagi.. kalau buat pun.. mana ada moderators dah yang nak jaga.. kalau ada pun, boleh cover semua ke?

biar je die kutuk

so ako ade la sebab untuk kutuk balek

and diorang ade gak sebab nak nangis2 kat admin pasal ako kutuk balek

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...