Jump to content
dzulcarnine

Cara Nak Download Movie / Tv Series / Animation

Recommended Posts

owh...yeke??aku ni mane la tau sgt...streamyx pn br pasang xbrapa ari sgt kt umah aku ni...hehe..tx coz xtrus menyesatkan aku lg...hehe

tp aku xfhm sgt psl bende2 ni sume...nk gune bitcomet accelerator 2 pn aku xtau sgt..huhu..aku dh try tanye tmnet,tp dorg ckp akn wat siasatan lanjutan dlm 2-3 ari ni.so tepakse la aku tnggu je...actually..aku nk surf intenet pn cm lembap semacam je...ngalahkan dial-up lak lembapnye...

Aku dah send kt e-mail ko... Dh dpat ke blom..

x susah pun nk guna....

Mula buka BitComet Accelerator...

then kat BitComet accelerator 2 ko klik kat bicomet...

Then ko d/l la cerita apa yg ko nk blink.gif

ada lagi rupanya user yang masih dipengaruhi ajaran sesat nie... 100mbps tu connect network card ko ke modem/router/switch, bukannya speed internet ko....

1.Sian dia ko ckap cam tu tongue.gif

kalo speed ko cecah 80KBps, maknanya speed ko adalah 640kbps. ko langgan 1MBps a.k.a 1024 kbps kan? ok ler tu... walaupun ko langgan 1024kbps, faktor persekiaran juga kena ambil kira.. seperti best efford, user tak akan dapat 100% speed yang dia langgan. semakin jauh user tu dari exchange telekom, maka semakin menurun la speed yang dia dapat.  faktor lain ,

1.ko ada download benda lain ker?

2.ko ada gune bandwidh untuk kegunaan lain ke (online game, surf, net radio, net tv e.t.c) ?

3. pc ko bebas dari gejala spyware & adware ke?

5. ko sharing uinternet connection dengan pc lain ker?

dan yang paling penting, even ko nyer line 1mbps, source yang bagi ko file tu berapa upload speed dia? even ko nyer download speed 1giga per seconds pun, kalo uploader tu hanya 1kbps speed uploadnya, maka ko hanya akan dapat 1kbps jer

2. Mana gi nombor 4.... 1,2,3 pas tu 5 tongue.gif hahaha

3. aku nk tanya... asal bila ujan je internet aku jadi slow... tension btol... dari 600kBps jadi 400kBps jer mad.gif

1.Utk sapa2 yg nak BitComet Accelerator

BitComet Accelerator

2.Kpd pengguna p2p.....

- p2p apa yg korng rasa palang best (laju, byk benda leh d/l, tak mebawa kemusnahan pc)

- korng yg guna p2p.. ko Off tj FireWall... Guna BitComet kena Off/buang FireWall..

- korang guna p2p yg free ke byar... klu byar x pa la laugh.gif

p/s :- Aku tinggal kat Ipoh (Sri Iskandar) tp kwn aku ckp speed internet kt sini memang lagi laju dr Town Ipoh.... tongue.gif

Edited by BlueDream

BitComet Aceelerator

2.Kpd pengguna p2p.....

- p2p apa yg korng rasa palang best (laju, byk benda leh d/l, tak mebawa kemusnahan pc)

- korng yg guna p2p.. ko Off tj FireWall... Guna BitComet kena Off/buang FireWall..

- korang guna p2p yg free ke byar... klu byar x pa la laugh.gif

p/s :- Aku tinggal kat Ipoh (Sri Iskandar) tp kwn aku ckp speed internet kt sini memang lagi laju dr Town Ipoh....  tongue.gif

ehem.....cmne nk off firewall??sbb 2 ke download rate aku cket gile eh??aku ni bkn pe...aku br lg dlm dunia intenet2 nie...so,nk blaja la dr otai2 cm korg nie...hehe..

Masuk Control Panel... ada setting Firewall dalam itu... nak off terus pun tidak mengapa.

Tapi aku tak off... cuma berikan akses untuk Bitcomet and everything works fine afterwards.

Speed download currently pernah mencecah sampai 105kbp/s... setakat yang aku gunalah... tapi mengikut cakap tuan punya Streamyx dan PC ini... selalunya standard antara 80kbp/s ke 90kbp/s... kalau download satu file sahaja dalam masa yang sama.

Kedudukan dari exchange... 5KM... ini aku tanya sendiri daripada technician Telekom yang datang ke rumah encik Najib ini selapas dia complaint Streamyx dia speed tak pernah melebihi 50kbp/s pun (kes kerani lupa upgrade streamyx)

*Kudos to Crimson Star @ Najib sebab beri aku guna PC dia... hahahahahaha biggrin.gif

**Tentang Listening Port, Max Upload Rate dan Max Connection per Download dia... jangan tanya aku... bukan aku yang configure... itu kena tanya Crimson Star sendiri. Dia configure... ubah-ubah sikit... terus melonjak speed download dia dari overall 60kbp/s ke 105kbp/s (masa itu download Gundam Seed Destiny).

***Huh!!!! Aspiroth ada Pahlawan Naga Kembar... tak pernah pula aku tahu... agak-agak dia ada tak KOF 2003??? ph34r.gif

Edited by Kai Kiske

Hah! aper kater ko fomat kom dan paang OS 98?

x yah off firewall cos mmang OS tu x di datangkan ngan firewall!!

hahahaha!!

Masuk Control Panel... ada setting Firewall dalam itu... nak off terus pun tidak mengapa.

Tapi aku tak off... cuma berikan akses untuk Bitcomet and everything works fine afterwards.

Speed download currently pernah mencecah sampai 105kbp/s... setakat yang aku gunalah... tapi mengikut cakap tuan punya Streamyx dan PC ini... selalunya standard antara 80kbp/s ke 90kbp/s... kalau download satu file sahaja dalam masa yang sama.

Kedudukan dari exchange... 5KM... ini aku tanya sendiri daripada technician Telekom yang datang ke rumah encik Najib ini selapas dia complaint Streamyx dia speed tak pernah melebihi 50kbp/s pun (kes kerani lupa upgrade streamyx)

*Kudos to Crimson Star @ Najib sebab beri aku guna PC dia... hahahahahaha biggrin.gif

**Tentang Listening Port, Max Upload Rate dan Max Connection per Download dia... jangan tanya aku... bukan aku yang configure... itu kena tanya Crimson Star sendiri. Dia configure... ubah-ubah sikit... terus melonjak speed download dia dari overall 60kbp/s ke 105kbp/s (masa itu download Gundam Seed Destiny).

***Huh!!!! Aspiroth ada Pahlawan Naga Kembar... tak pernah pula aku tahu... agak-agak dia ada tak KOF 2003???  ph34r.gif

owh...so bitcomet ni pn bole tune la yek?ade sesape nk aja aku??hehe.aku takat ni plg tinggi pnh cecah pn br 80kbps jek.padahal aku pkai streamyx88.hmm...

Orang Telekom buat hal agaknya....

Tapi kalau 80kbp/s download speed... standardlah bagi package streamyx RM88...

Ada orang dapat 60kbp/s sahaja.... package RM88 juga... duduk depan exchange lagi tu...

Macam inilah... pergi bawa parang pergi kedai Telekom... letak atas meja... tanya pasal speed internet Streamyx ko itu... dulu Crimson Star but macam itu... selesai terus masalah (tapi takde lah bawa parang... bawak penumbuk jer...)

a'kum..... sorry, saya nak tanya satu perkara,,, maner site2 yang korang download torrent file.... saya x beraper tau ler..... sy baru jer blajar guner torrent... klau leh bagi ler list..... 1 lagi.... ader saper tau x cam ner nak [coklat ubat batuk] yahoo masengger... pasal saya panas hati ngan ader satu mamat nie ( x pasti cina ker melayu )... dier btul2 menghina agama.... sampai nick dier pun dier pakai nick 'nabi muhammad bin labi2'.... tolong arrr saper2 yang pandai [coklat ubat batuk] nie kasi ajar skit mamat nie....

a'kum..... sorry, saya nak tanya satu perkara,,, maner site2 yang korang download torrent file.... saya x beraper tau ler..... sy baru jer blajar guner torrent... klau leh bagi ler list..... 1 lagi.... ader saper tau x cam ner nak [coklat ubat batuk] yahoo masengger... pasal saya panas hati ngan ader satu mamat nie ( x pasti cina ker melayu )... dier btul2 menghina agama.... sampai nick dier pun dier pakai nick 'nabi muhammad bin labi2'.... tolong arrr saper2 yang pandai [coklat ubat batuk] nie kasi ajar skit mamat nie....

klau ko gune bitcomet..kat tepi tue kan ade byk website yg dh die provide..klik jela,k..

***Huh!!!! Aspiroth ada Pahlawan Naga Kembar... tak pernah pula aku tahu... agak-agak dia ada tak KOF 2003???  ph34r.gif

Aspiroth letak kat server dia je. Org yg scan tu member dia, so next time dl laju skit ar dari xdcc/cctp kat irc. wink.gif

hurm...ni just experience aku pakai bitcomet accelarator....mende ni ada spyware.....lepas aku install mende ni antispyware aku detect mende ni ada spyware...so lepas aku removekan mende ni tak pasal-pasal aku tak boleh connect tenet lagi sebab ip aku jadi 0.0.0.0.....so aku just share info untuk semua....

aku kat umah dl movie/video clips/mp3 guna limewire ...

kalau kat opis guna edonkey ... atau kat server opis aku hehehe biggrin.gif

kat server opis aku, mcm2 depa letak situ tongue.gif abis semua aku copy bawak baik umah tongue.gif

nak mencelah ckit....ada tak site yg allow kita download direct movie/anime format avi/mpeg?pasal kat tmpt aku p2p donload ni kena blok.ada cara ke nak by pass blok ni ph34r.gif ke nak ubah setting kat komputer dulu?

aku punye download pakai package 512kbps 33kB/s je (tu pun susah gile nak capai) . average hanye 15 kb/s - 25 kb/s. okey ker tu???

Crimson Star.

Max upload rate, max connection per Download tu dan lain-lain macam mane kau configure.

atau pun kat sini ada member-member yang boleh tolong explain.. smile.gif

sama la macam aku jugak  setengah daripada koleksi aku aku burn dalam dvd banyak sangat guna memori sampai full hardick aku dah la pula sampai hand la pulak pc aku................!setakat ni aku ada koleksi DBZ,DB GT,naruto sekarang ni duk tengah download DB pulak...............!

dalam masa tu juga aku duk tengah cari dragon quest tapi tak jumpa lagi complete

series...................!kalau kau ada jumpa mana2 website send kat aku yer..........................!

eh ko ada dbz,db ker?...cam ner ko download?ape link dia?...kena bayar ker?

BitComet Accelerator

Xleh la nak donlod dari link ko kasi tuh...

Aku guna link ni haa: http://www.bitcometaccelerator.com/bitcomet_accelerator.exe

Edited by annamir

Civ3 dulu kata bitcomet accelerator tuh ade spyware ke ape tah... lepas uninstal benda tuh terus tak leh connect internet lagi... so mcm mana nih... aku tak berani lak nak uninstall benda tuh...