Jump to content
dzulcarnine

Cara Nak Download Movie / Tv Series / Animation

Recommended Posts

macam Dominant Star cakap laa ... kelajuan speed bittorrent bergantung kepada jumlah seeding ... kalu banyak seeding lajulaah download ... sikit seeding slow laaa download ...kalu file bersaiz Gb ... kalau laju pun (top speed) pun adalaaa lebih dari sehari ...tapi bittorrent dia boleh resume ...aku download rurouni kenshin episode 1- 27 ( 5 gb lebih/ 1 file ) dalm 3 hari siap laa ...tupun aku resume2 laaa...

macam Dominant Star cakap laa ... kelajuan speed bittorrent bergantung kepada jumlah seeding ... kalu banyak seeding lajulaah download ... sikit seeding slow laaa download ...kalu file bersaiz Gb ... kalau laju pun (top speed) pun adalaaa lebih dari sehari ...tapi bittorrent dia boleh resume ...aku download rurouni kenshin episode 1- 27 ( 5 gb lebih/ 1 file ) dalm 3 hari siap laa ...tupun aku resume2 laaa...

oooyer tak yer jugak aku ingat yang Dominant Star......ok

berapa banyak kau ada koleksi anime haaaa?

koleksi anime . ... tak banyak sangat ...get backer , hunter x hunter , FMA , GTO ,macross zero, hellsing , ninja scroll , naruto , viewtiful joe , gungrave , rurouni kenshin ...yang aku dah delete pun ada jugak sebab tak cukup space hd ... sekarang telah follow initial D Fourth stage (best wooo)

koleksi anime . ... tak banyak sangat ...get backer , hunter x hunter , FMA , GTO ,macross zero, hellsing , ninja scroll , naruto , viewtiful joe , gungrave , rurouni kenshin ...yang aku dah delete pun ada jugak sebab tak cukup space hd ... sekarang telah follow initial D Fourth stage (best wooo)

sama la macam aku jugak setengah daripada koleksi aku aku burn dalam dvd banyak sangat guna memori sampai full hardick aku dah la pula sampai hand la pulak pc aku................!setakat ni aku ada koleksi DBZ,DB GT,naruto sekarang ni duk tengah download DB pulak...............!

dalam masa tu juga aku duk tengah cari dragon quest tapi tak jumpa lagi complete

series...................!kalau kau ada jumpa mana2 website send kat aku yer..........................!

jika anda menggunakan emule client spt emule, emule plus dll,

jgn gunakan clientport default - 4662 (TCP), 4672 (UDP),

krn selalunya isp akan limitkan speed pd port ini dan menyebabkan proses dl anda sgt perlahan,

jd tukarlah ke angka2 lain spt angka dlm gandaan 5000 dr port tersebut,

pd option -> connection -> clientport:

spt 9662 (TCP) 9672 (UDP) , 14662 (TCP) , 14672 (UDP).

angka2 lain juga boleh dicuba.

tambah:

laman web utk mencari subtitle movie:

http://divxstation.com/subtitles.asp

http://217.64.35.213/index.php

tambahan, pembetulan? sila, sila...

Edited by budakcrap

sama la macam aku jugak setengah daripada koleksi aku aku burn dalam dvd banyak sangat guna memori sampai full hardick aku dah la pula sampai hand la pulak pc aku................!setakat ni aku ada koleksi DBZ,DB GT,naruto sekarang ni duk tengah download DB pulak...............!

dalam masa tu juga aku duk tengah cari dragon quest tapi tak jumpa lagi complete

series...................!kalau kau ada jumpa mana2 website send kat aku yer..........................!

Kat mane ko download duragon ball z yang 291 series tu....

jika anda menggunakan emule client spt emule, emule plus dll,

jgn gunakan clientport default - 4662 (TCP), 4672 (UDP),

krn selalunya isp akan limitkan speed pd port ini dan menyebabkan proses dl anda sgt perlahan,

jd tukarlah ke angka2 lain spt angka dlm gandaan 5000 dr port tersebut,

pd option -> connection -> clientport:

spt 9662 (TCP) 9672 (UDP) , 14662 (TCP) , 14672 (UDP).

angka2 lain juga boleh dicuba.

tambah:

laman web utk mencari subtitle movie:

http://divxstation.com/subtitles.asp

http://217.64.35.213/index.php

tambahan, pembetulan? sila, sila...

Thank you... smile.gif

dl speed bukan bergantung pada bilangan seeder...kalo satu seeder ada pun bleh laju asalkan upload dia laju...

(cth: 1 seeder dan 1 peer sahaja iaitu ko sindri, orait per)

tapi lagi byk seeder memang lagi bagus la...

http://extratitles.to/index.php utk carik subtitle mobie yg biasa korang donlod...

hai....................!lama tak masuk putera niiii.......................!aku nak tanya satu soalan epada kau orang beleh ker tak guna bittorrent,bitcomet dan azuereas dalam masa yang sama nak download cerita haa,kalau boleh laaa ada setting dia ker ...............!

satu laa aku naik hairan napa pulak,semasa aku nak masuk dalam website nak download torrent isohunt tok boleh masuk dia keluar mesej ni "Forbidden

You don't have permission to access /release.php on this server"aper benda yang dia mintak pulak access.............?ker.sebelum ni aku masuk tak der masalah sekarang jer timbul masalah....................!

satu laa kat maner website yang banyak cerita anime..................!kalau ada send kat aku ok...............!

dl speed bukan bergantung pada bilangan seeder...kalo satu seeder ada pun bleh laju asalkan upload dia laju...

(cth: 1 seeder dan 1 peer sahaja iaitu ko sindri, orait per)

tapi lagi byk seeder memang lagi bagus la...

http://extratitles.to/index.php utk carik subtitle mobie yg biasa korang donlod...

Oh.... I see.... selama nie kiranya aku salah paham lah yek tongue.gif

Hm... macam tue yer... thank you...

nak bukak byk client mcm bittornado + azureus tu mmg bleh...asalkan port tak sama...

tapi xleh run dua2 utk file yg sama...(maksudnya 1 file tapi 2 client => xleh)

kalo nak resume pakai client lain boleh tapi hash checking dia lain so korang dapat percent lain, dan cara dia allocate pun lain...so, baik pakai satu aje...

nak bukak byk client mcm bittornado + azureus tu mmg bleh...asalkan port tak sama...

tapi xleh run dua2 utk file yg sama...(maksudnya 1 file tapi 2 client => xleh)

kalo nak resume pakai client lain boleh tapi hash checking dia lain so korang dapat percent lain, dan cara dia allocate pun lain...so, baik pakai satu aje...

thanks alel....................!satu lagi soalan yang saya tanya tu.......? boleh tolong tak alel.........?

mungkin torent file tu dr torrent site yg memerlukan user utk mendaftar terlebih dahulu sblm download sbrg torrent dr situ, sbb itu ada protection spt itu,

cuba dptkan torrent berkenaan dr site asal torrent tersebut.

aku baru nak try donlod gune irc....

nak tanye sket...camne nak donlod die...

aku ade type help...die kate type..... get < filename>

aku kurang pasti aa <filename> tu nak amik kt mane...

boley x sesape yg pakar tu ajar sket....

kalo lepas taip dir itu ada kuar menatang pelik-pelik... cth...

Star Wars.rar

ko copy jadikan dia filename itu..

maknanya...

get star wars.rar

tak paham gak kasi tahu... aku kasik lagi detail...

or perhaps someone leh tolong sama???

kalau cerita hong kong lama cam jackie lama tu mana nak carik a?ada link torrent movie ker?sbb yg skrang ni jual pun dah cut,masa nak tembak tu dia cut ttiba dah mati dah:p apa da:P