Jump to content
dzulcarnine

Cara Nak Download Movie / Tv Series / Animation

Recommended Posts

bitcomet aku crash tiap kali aku guna fiefox...

adoila..camna nak teuskan dnload enemy at the gates ni..87% dah..

laa... bat ape susah2 nak download...

aku jual anime ni semua.. semua siri ada (bleach, naruto, one piece dan macam2 lagi) bagitau je tajuk yang korang minat semuanya

complete. English series pun ada (lost, Prison break, heroes dan lain2 lagi) japan/korea series pun ada semuanye complete season. RM5 sekeping!!

mana lagi leh dapat? kalau berminat email

aku or add frenster aku [email protected] :rolleyes:

hmmm aku pakai BitLord..sape2 ade guna ni x??

pastu camne nak cari torrent dan d/l??

boleh tolong x....aritu aku ade d/l radiohead discography sume album..ok je..pastu skang aku dah lupa mcmana step2 nak download torrents

TQ SO MUCH,SKRG SY DH TAHU CARA-CARA NAK DOWNLOAD DRI MIRC,TERIMA KASIH SEKALI LAGI ATAS TUNJUK AJAR

kebelakangan nie banyak sunggu user yang pm mintak ajar cara nak donlod movie or tv series. aku pun dah naik letih nak reply benda alah tu. so, aku bagi kat sini jer cara nak download nyer.... harap benda nie bukan kesalahan kat web nie... dan pihak mod leh pinned kan untuk rujukan bersama.

wokeh... ada 3 kaedah yang paling popular untuk donlod benda2 alah nie:

1. p2p software

yang nie aku rasa xyah nak di ajar, sebab ramai yang tau caranya lagikpun paling senang... antara p2p software yang agak popular seperti kazaa, kazaalite, imesh, e-donkey. cuma keburukannya benda nie.. kekadang akan dapat benda tipu. hampeh~

2. IRC

kebanyak user hanya tau irc nie hanya untuk chat jer.... bila sebut download kat irc, mula la buat ayat2 tekezut.. nie steps die:

i. beberapa setting kat irc perlu diubah... paling penting set dcc ignore. untuk ke setting nie, masuk option > DCC > Ignore. kiat sini korang kena masukkan extention untuk file tersebut ( selalunya file akan dihantar dalam format avi, mpeg, tar ,iso dan memacam lagi). nak senang, letak jer 'Disable' kat method tu... dan make sure korang untick 'Turn ignore back on' kat bahagian bawahnyer. kalo korang x set untuk benda nie... file type yang tidak tersenarai kat dalam method tu akan otometiknya kene reject oleh mirc anda.

ii. benda nie optional, cuma untuk memudahkan korang jer.... korang set otometik terima file tu. nak set benda nie... masok option > DCC dan kat bahagian 'On Send request' tu, korang pilih 'Auto-get file'. satu lagi, kat 'If file exist' letak 'resume'. benda nie untuk memudahkan... sebab kalo korang x set benda nie, korang kena approve kan dulu baru mirc korang akan terima file tu. kalo lebih 60 saat korang x approve, dcc akan dibatalkan.

iii. mirc korang dah sedia untuk donlod movie dan tv series. seterusnya, korang perlu search XDCC bot yang ada menyediakan file tersebut. pilih antara nak pakai www.xdccspy.com ataupun www.packetnews.com. 2 web tu antara yang selalu aku guna untuk search xdcc bot.

iv. kat bahagian search web tu, korang letak la nama movie/tv series yg korang nak.. dia akan list xdcc bot yang ada serve file tu... korang pilih, dan klik jer nombor kat bahagian 'pack' tu. dia akan otometik link ke mirc korang.

v. kat irc, satu menu akan keluar tanya sama ada korang nak bukak server tu kat mana.. pilih jer open new connection. mirc korang akan connect ke server tu then terus bukak channel tpt xdcc bot tu berada

vi. sekarang korang cuma perlu tekan paste (ctrl + v) . command untuk donlod tu akan terpampang dan korang tekan la enter cam chat biasa.

vii. xdcc bot tu akan reply (notice) untuk beritahu korang que korang nombor berapa... then korang tunggu je que tu tiba ( kekadang boleh sampei satu haru que tu, pepandai la carik xdcc bot yang lain). kalo xdcc bot yu x reply, tu bermakna something wrong... mungkin bot tu dah offline. carik jer bot yang lain.

3. torrent

i. korang perlu install torrent client. ada banyak jenis...contohnya bittorrent, tornado... aku pakai azureus ( perlu install java)

ii. pergi sites yang ada bagi torrent file, aku selalu pakai supernova.org. korang search cam biasa.

iii. klik jer file yg korang nak, then dia akan bukak melalui client tu. pepandai la korang set client supaya x sedut tinggi sangat dr korang, nanti slow plak korang nak surf.

*kalo ada steps yang tertinggal, tambah keh~

selamat mencuba. hueheheueuhe

korng beli jer akaun rapidshare... bukan nyer mahal pun.... lagi laju..... sape2 minat contact aku... aku le suggest website yg ade rapidshare nyer link..... stakat ni aku da berpuluh2 movie aku download gne rapidshare..... :ph34r:

korng beli jer akaun rapidshare... bukan nyer mahal pun.... lagi laju..... sape2 minat contact aku... aku le suggest website yg ade rapidshare nyer link..... stakat ni aku da berpuluh2 movie aku download gne rapidshare..... :ph34r:

hohohoho...

tu yg x best tu...kene beli akuan rapidshare..aku nak percume je...

aku nak donload cite ape2pon gne software realplayer 11... ^_^

laa... bat ape susah2 nak download...

aku jual anime ni semua.. semua siri ada (bleach, naruto, one piece dan macam2 lagi) bagitau je tajuk yang korang minat semuanya

complete. English series pun ada (lost, Prison break, heroes dan lain2 lagi) japan/korea series pun ada semuanye complete season. RM5 sekeping!!

mana lagi leh dapat? kalau berminat email

aku or add frenster aku [email protected] :rolleyes:

1 DVD ke Rm5???

ala DVD kosong 1 baru Rm1..

sell la Rm 3~4 xape la...

aku nak beli la kat ko....

nih sapa nak d/load movie Malaysia ke Indon masuk website nih hanya available utk Direct D/load sekian harap maklum

http://wayangmalaysia.wordpress.com/

apasal diorang ske sgt upload movie melayu gune rapidshare@megaupload,bnyak sgt link dan part2 kena download..kan skang dah bnyk server yg bleh upload smapai 1GB,2GB dah ler full speed,lg pon skang dah banyak mat saleh diorang upload movie gune 1 link jer..contoh skang aku tengah download citer Day Watch (2006) HD 1.4GB,aku sbenarnya malas nak beli dan membeli acount2 premium ni..lg pon sumber utama aku bitcomet wat problem plak..speed 10kb jer :rolleyes:

Edited by redfire

betul ke dah banyak yg boleh upload 1g 2g boleh download full speed? full speed maksud ko with parallel download dan boleh resume ke? takder limit ke upload dia? ada hari tu jumpa tapi limit file upload berapa gig je.

bagi le beberapa contoh website tempat upload ni yg ko kata banyak dah

untuk pengetahuan korang la, rs skrg ni upload limit 200mb

tu pun ramai masih selesa nak upload 100mb pecah2, supaya tak beban sgt utk org yg download free, kesian je kalau dah download lama sangat putus kat tengah2 tak boleh sambung

betul ke dah banyak yg boleh upload 1g 2g boleh download full speed? full speed maksud ko with parallel download dan boleh resume ke? takder limit ke upload dia? ada hari tu jumpa tapi limit file upload berapa gig je.

bagi le beberapa contoh website tempat upload ni yg ko kata banyak dah

untuk pengetahuan korang la, rs skrg ni upload limit 200mb

tu pun ramai masih selesa nak upload 100mb pecah2, supaya tak beban sgt utk org yg download free, kesian je kalau dah download lama sangat putus kat tengah2 tak boleh sambung

contoh die web adrive,sharedzilla,flyupload..aku selalu gne adrive sbb mmg laju n full speed mksud aku klo pkai 512k download avarage dlm 50-60kb..tp kene pkai IDM ntuk pause/resume,lg pon adrive ngan sharedzilla no timer n download limit..contoh die klo ko tekan link adrive ni die trus download,xde ler stengah web lain kena tunggu timer.kene baca iklan dlu..kena plih smade free user atau premium

aku de link ntuk donload movie guna adrive dkat 500 movie..klo korang nak link die bleh pm aku,

rujukan

Edited by redfire

hmm mmg dah tengok adrive hari tu, tapi limit upload 50gb, mungkin kena buat banyak account utk dapat upload lagi banyak. mungkin ianya senang, mudah dan cepat untuk downloader tapi ianya lebih leceh kepada para uploader