Jump to content
Sign in to follow this  
noris

Camne Nk Jd Agen Insurans Kereta

Recommended Posts

assalamualaikum... saya nak tahu macamane nak jadi agen insurans kereta. saya berminat nk buat secara part time, tp x tahu salurannya.

Waalaikumsalam noris,

Untuk jadi agen insurans, Of course la u kena select which insurans company yang u nak present.

But the most 1st part is u kena amik exam kat Malaysian Insurans Institute (MII) dulu. Dalam in this case, u kena amik exam General-Motor Insurans.

After u pass the exam, barulah u di kira berdaftar dan layak untuk jual insurans kereta tue.

Waalaikumsalam noris,

Untuk jadi agen insurans, Of course la u kena select which insurans company yang u nak present.

But the most 1st part is u kena amik exam kat Malaysian Insurans Institute (MII) dulu. Dalam in this case, u kena amik exam General-Motor Insurans.

After u pass the exam, barulah u di kira berdaftar dan layak untuk jual insurans kereta tue.

p/S: Noris, nanti check ur PM skali eh

p/S: Noris, nanti check ur PM skali eh

thanks atas maklumat yg diberi. bape bayaran yg dikenakan dan susah tak soalannyer.

p/s :saya dah check pm saya. kalau saya nak join, saya pm awak nanti yer.

thanks atas maklumat yg diberi. bape bayaran yg dikenakan dan susah tak soalannyer.

p/s :saya dah check pm saya. kalau saya nak join, saya pm awak nanti yer.

Bayaran kalau tak silap RM 90. Tapi u kena check semula becoz it was the price 6 months ago. Itu hanya exam fee ajer tau. Kalau u nak jadik agen mana2 insurance company, u kena bayar joining feenya jugak. It depends on which company. Just check ngan mana2 agen.

noris.... nko nak jadik agent ker????

mula-mula nko kena pi kat MII kat jln..... ala jln nak pegi ke pusat bandar damansara tu yang turun bukit tu dekat dekat dgn pejabat PBB jalan ape erk.... pastu nko kena beli buku untuk exam rm25, nko boleh terus daftar untuk ambil exam atau balik baca buku dulu baru daftar..... ada dua jenis exam 1: berkomputer (result on the spot boleh dapat) rm 75, 2: manual rm 45 (result lambat sikit)kalau tak salah aku.... kalau dah lulus nko blh daftar dgn syarikat apa yg nko nak.... takaful ker, kurnia ker aper aper jer lah... pastu syarikat tu akan bagi nko latihan skit kot kalau tak salah aku la..............

noris.... nko nak jadik agent ker????

mula-mula nko kena pi kat MII kat jln..... ala jln nak pegi ke pusat bandar damansara tu yang turun bukit tu dekat dekat dgn pejabat PBB jalan ape erk.... pastu nko kena beli buku untuk exam rm25, nko boleh terus daftar untuk ambil exam atau balik baca buku dulu baru daftar..... ada dua jenis exam 1: berkomputer (result on the spot boleh dapat) rm 75, 2: manual rm 45 (result lambat sikit)kalau tak salah aku.... kalau dah lulus nko blh daftar dgn syarikat apa yg nko nak.... takaful ker, kurnia ker aper aper jer lah... pastu syarikat tu akan bagi nko latihan skit kot kalau tak salah aku la..............

thanks a lot atas maklumat yg diberi. cadang nyer gitulah. ko ada experince ke jd agent ni..kalau ada boleh lah kongsi2 pendapat...

Ni ha, full details cara jadi agent insurans/takaful am. Details exam etc sekali dengan contact number direct recruiter syarikat insurans & takaful:
https://www.hoi.my/5-sebab-mengapa-anda-perlu-memohon-sebagai-agen-pemasaran-insurans-dan-takaful-kereta-motorsikal-dengan-hoi/

Yang ni page untuk mana malas amik exam atau tak tau mana brand nak pilih, skali sapu 8 brand:
https://www.hoi.my/5-sebab-mengapa-anda-perlu-memohon-sebagai-agen-pemasaran-insurans-dan-takaful-kereta-motorsikal-dengan-hoi/