Jump to content
Sign in to follow this  
Crash Override

Java !

Recommended Posts

bro baru nie aku g ler kursus tentang java nie....aku teretarik sangat dengan prog java...rupanya java nie ada dimana2 dan main peranan penting dalam kehidupan kita...so macam mana aku nak improve aku punya skilll level dalam java ...

kooo ada cara x so mcm mana dengan programming yg lain mcm c,c++,php dan sbgainya....aku tengok dia punya statisik java plg tinggi skali berbanding programming yg lain....

Kalau nak improve skill sudah tentulah kena buat banyak latihan. Bukan java je, bahasa lain pun sama. Cuba buat new application ke, etc. Challenge yourself!

Tu statistik apa tu? Statistik bahasa yang selalu digunakan? Statistik bahasa yang banyak digunakan dalam bidang pekerjaan?

Edited by mchammer

ermm...btol tuh..bak kate java.com, JAVA IS EVERYWHERE.kalo nak master java neh,ko kene lak byk practice..pastuh selalula updated ngan teknologi java yang x pernah berhenti nih...huhuhu...gud luck!!! :rolleyes:

bro baru nie aku g ler kursus tentang java nie....aku teretarik sangat dengan prog java...rupanya java nie ada dimana2 dan main peranan penting dalam kehidupan kita...so macam mana aku nak improve aku punya skilll level dalam java ...

kooo ada cara x so mcm mana dengan programming yg lain mcm c,c++,php dan sbgainya....aku tengok dia punya statisik java plg tinggi skali berbanding programming yg lain....

Kenapa java usage statistic tinggi! Sebab java adalah free open source langguage. Jadik sapa2 nak buat software development buley guna Java. Big company pun guna java sebab investment utk compiler & development tools ialah RM$0. Contoh negara yang company banyak guna Java ialah Singapore.

Java berkali-kali ganda senang berbanding dengan C/C++. Dari segi kesenangan language java lebey kurang C#. Tetapi ramai orang lagi prefer C# sebab development tool daripada Microsoft memang world class dan menyenangkan kerja.

Java pun digunakan sebagai scripting langguage, contoh nye untuk web. Tapi memang PHP lagi popular la dalam bab-bab web scripting langguage nih. Tak boley lawan. Aku punya kawan yang buat web pun tak pandang Java.

Soalan ko, macam mana nak improve skill tu memang aku setuju dengan jawapan orang lain semua. Tapi aku nak tambah lagi satu.

Kebanyakan newbies akan stuck bila buat java sebab development tool atau IDE (Integrated Development Environment). Kalau ko dari C# atau VB punya background, memang ko akan sangkut bab bab visual IDE nih. Jadik aku suggest guna Netbeans 5.51 atau 6.0 (beta). Kalau ko tak pernah buat programming langsung pun aku suggest guna IDE. Tapi jangan terus direct pegi advance nye topic (contohnya mobile application development guna Java ME atau web development).

Start slow. Buat java console application dulu. Lepastu buat java desktop application. Beli buku beginner level, practice dia punya contoh.

Itu saja!

Adios,

:ph34r:

Taip satu aturcara untuk penempahan tempat duduk dalam kapal terbang. Proses penempahan mestilah logik dimana pengguna baru tidak dibenarkan menempah tempat duduk yang telah ditempah oleh pengguna sebelumnya. Setelah tempahan dibuat, aturcara akan memaparkan slip jumlah bayaran tiket untuk penempahan tersebut DAN slip tersebut mestilah boleh dicetak oleh pengguna yang menempah bagi tujuan pembayaran. <--- Tlg... Cmne ni ? :unsure:

Taip satu aturcara untuk penempahan tempat duduk dalam kapal terbang. Proses penempahan mestilah logik dimana pengguna baru tidak dibenarkan menempah tempat duduk yang telah ditempah oleh pengguna sebelumnya. Setelah tempahan dibuat, aturcara akan memaparkan slip jumlah bayaran tiket untuk penempahan tersebut DAN slip tersebut mestilah boleh dicetak oleh pengguna yang menempah bagi tujuan pembayaran. <--- Tlg... Cmne ni ? :unsure:

aku tampor jgk budak ni karang... buatla dulu, tak paham baru tanya...

Java makin popular sekarang. Walaupun masih banyak company (gov terutamanya) menggunakan VB. Populariti java makin meningkat kerana seperti yang dinyatakan, Open Source. Dia punya frame work, server semuanya Open source, senang nak dapat.

Tapi dalam dunia web development, bukan Java je power. PHP pun mantap juga. Pada pandangan aku, apa yang Java mampu lakukan PHP mesti boleh buat juga. Tak kurang la hebatnya B)

Senang je tu. Gunakan IF statement, boleh dah siap.