Jump to content
Sign in to follow this  
casttelo

New Virus?

Recommended Posts

Assalamualaikum....

aku dah search dalam semua topik, tapi tak ada lagi yang jadi macam aku nie.....

masalah utama sekarang ialah pc ni kena virus(aku rasa la), sebab apa, sebab banyak folder dan fail akan jadi .exe.pastu plak bila nak masuk windows dia akan keluar Autolt Error dengan bahasa macam2 aku tak tau......apabila nak masuk safe mode, pc akan restart sendiri.dah scan pakai avast,avg,PAV dan juga geekz.Itupun nak masuk jenuh klik banyak kali baru bleh masuk geekz....bleh scan dan fix registry, tapi lepas tu jadi balik...yang lain langsung tak bleh buka....banyak data penting dalam pc nie...so macamana???ada sapa2 bleh tolong tak.

Assalamualaikum....

aku dah search dalam semua topik, tapi tak ada lagi yang jadi macam aku nie.....

masalah utama sekarang ialah pc ni kena virus(aku rasa la), sebab apa, sebab banyak folder dan fail akan jadi .exe.pastu plak bila nak masuk windows dia akan keluar Autolt Error dengan bahasa macam2 aku tak tau......apabila nak masuk safe mode, pc akan restart sendiri.dah scan pakai avast,avg,PAV dan juga geekz.Itupun nak masuk jenuh klik banyak kali baru bleh masuk geekz....bleh scan dan fix registry, tapi lepas tu jadi balik...yang lain langsung tak bleh buka....banyak data penting dalam pc nie...so macamana???ada sapa2 bleh tolong tak.

memula ko try Geekz tu pastu ko try plak yang KHAR_PC_Protect dan pakai jugak Flash_Disinfector

lepas tu ko buat full scan pakai kaspersky yg up-to-date.(AV lain aku tak penah cuba bleh gk rasanya). jangan yg ko up date 2minggu lepas. selepas 3 step kt atas pastikan jangan bukak mana2 folder@file yg .exe yg saiznya 257kb walaupun fail tu ko rasa ko punye sebab kemungkinan besar itu adalah virus.

Lepas tu buat HijackThis dan post log kt sini.

aku bgtau ni sebab aku penah repair 3-4 laptop member aku yg kena virus macam ni.InsyaAllah jadi...kebiasaannya folder @ file asal telah dihiddenkan oleh virus tu.tak silap aku virus New_Folder.exe.

kalau tak jadi gk sila bgtau ye.

ni cara aku la maybe cara otai2 lain lg simple n senang.semoga berjaya. :rolleyes:

p/s: tengah belajar behavior of virus :lol:

still tak boleh la..

semua progam yg bkaitan dgn computer setting tak leh run more than 3 scnd..

contoh, program files, control panel,

regedit, run, task manager ilang terus...

system restore lgsg takleh bkak..

Aku dah berjaya scan pakai geekz dan juga avast.....regedit dah boleh masuk, dah bleh show all file...cuma masalah sekarang ialah tak bleh nak masuk safe mode..pastu banyak folder yang jadi hidden...nak show dah tak bleh sebab tempat nak klik hidden tu macam disable...dah repair windows tapi tetap jadi juga....nampaknya terpaksa la format pc tu

Run program dial-a-fix tu click kat policies kemudian untick dekat hide disable policies lps tu tekan remove...dia akan remove invalid registry dalam pc ko tu dan kembalikan dia kepada asal.

Off topik sat....

Topik ni sama seperti yang dibincangkan disini DISINI ....aku pun dah pening dengan virus nie....hampeh betoi, menyusahkan hidup aku aja.........admin, bleh tak satukan dua dua topik ni dibawah satu bumbung.

Assalamualaikum....

aku dah settlekan dah masalah tue.. cuba klik kat link nie http://forum.putera.com/tanya/t43093.html

kalau tak leh nak turn off system restore.. cuba citer camne ko wat tue.. cara senang.. right klik kat my computer, pastu klik properties.. nanti kuar la.. system restore tu btul2 atas general.. cuba dl..

tuu virus new folder ler tu...aper bila ko klik virus tu semua folder ko dah jadi .exe......hahaha....ala aaa senang jer ko nak tahu ko tengok size folder dia kalooo sized folde tu 235.kdg 234 kb tuuuu virus ler tuuu...selamat mencuba...

senang2 ko update jer avira koooo..detect punya ataupun ko pakai nod 32....