Jump to content
Sign in to follow this  
fitri_yazid

Komplikasi Yang Bakal Berlaku

Recommended Posts

apa akan jadi kalau mix kan ram..

contoh dia macam nih..

mobo akuh ada 2 slot mem card..

aku ada 256 mb ddr PC2100 dan satu lagik 256 mb ddr pc2700..

apa komplikasi yang bakal berlaku sekiranya aku campurkan 2 mem card tuh dalam satu mobo?

apa yang aku tau tentang ram nih ialah dia takleh letak sdram dan ddram sama2 pada 1 mobo kan?

boleh korang beri penjelasan?

apa akan jadi kalau mix kan ram..

contoh dia macam nih..

mobo akuh ada 2 slot mem card..

aku ada 256 mb ddr PC2100 dan satu lagik 256 mb ddr pc2700..

apa komplikasi yang bakal berlaku sekiranya aku campurkan 2 mem card tuh dalam satu mobo?

apa yang aku tau tentang ram nih ialah dia takleh letak sdram dan ddram sama2 pada 1 mobo kan?

boleh korang beri penjelasan?

ermm..boleh kalau mobo ko hanya support PC2100 nya ram...then dia detect dua-dua ram as PC2100...kalau mobo ko support sehingga PC2700...dia hanya detect PC2700 sahaja...but kalau ko cabut PC2700 tu..dia bleh detect PC2100 tu...

ermm...apa-apa pon tengok mobo dan jenis ram tu...kekadang ade mobo detect PC2100 tu as PC2700...maknanya ram pc2100 tu running at 333mhz...ala senang ko cuba je..tengok ngam tak campur...

aku ingat ko nak campur sd ngan ddr..

kalo ko campur bleh la tengok bunga api..

sd mana leh cucuk kat ddr nye slot, mounting dia tak sama and takkan masuk.

biasanye mobo akan set ram speed ikut modul yg paling perlahan dia detect. tapi aku tak pasti, untuk chipset selain intel kalau mereka ade kebolehan untuk run bank 1 and bank 2 pada speed yg berbeza.

ada sesetengah mobo support ddr ngan sdr.. kalo ko nak tau support ker tak... ko tgk kat tmpt cucuk ram tu.. kalau ada 2 jenis slot yang "macam" utk ram.. support ler tu... tp slot utk ddr.. ddr la.. sdr.. sdr la...

kalau mobo ko support ram sampai 266mhz jer...takde hal ko nak campur pc2100, sbb sistem ko akan detect 266 jer walau ko pakai pc3200 sekalipun...lain la kalau ko oc...

tapi kalau mobo ko bleh support ram sampai 400mhz...mmg rugi la sbb mobo akan baca speed yg paling rendah...

laie satu , kalau ram yang chip dia tak sama (cth : satu ram ada 8 chip , satu laie ada  4 chip) berkemungkinan , risiko untuk rosak tinggi . Betul ke ?

prob blue screen..ssb kurang stability..

RAM bolej di mix dgn any speed

e.g DDR 266 + DDR 333

tp speed tetap akan jadik DDR 266 jugak..

melainkan o/c utk kejo sama dgn 333

satu lg...apa akan jd kalo sd-ram + ddr-ram...= tak leh boot...sbb dah try kat server rumah aku...model asus tua266...hehe...

satu lg...apa akan jd kalo sd-ram + ddr-ram...= tak leh boot...sbb dah try kat server rumah aku...model asus tua266...hehe...

haa...yg nih leh menyebabkan sc.. kebaboom! biasanya mgsa pertama sdram

kalau aku nak mixkan sdram pc100 dengan pc133 apakah kebarangkalian yang akan jadi pada pc aku..contoh pc100 64mb + pc 133 64mb ??? biggrin.gif

kalau aku nak mixkan sdram pc100 dengan pc133 apakah kebarangkalian yang akan jadi pada pc aku..contoh pc100 64mb + pc 133 64mb ???  biggrin.gif

dia akan jadik pc100 128.kalau aku tak silap.

Edited by abixpert

x de pape pun..aku pun penah gak running 128mb ddr266 ngan 256mb ddr333..die detect ddr266..jgn risau la..

dijamin OK... biggrin.gif

arrr dier nih pas satu-satu dier tanya..

betul² tatau ker..

sajer buat tatau nih...

huh...

ala biarkan la dia .. yang sesat kita bagi guideline . yang dah ada guideline kita boleh tambah skill baru (baca compass ke) . Tak salah sekiranya dia tanya .. Menguntungkan 2-2 pihak ...

ok cun

rancak berbincang...

kalau aku nak oc ram camner?

aritu aku nak oc p4 aku ikut bios tapi tak jumpa..

dalam guide book tulis ada kat dalam bios kalau nak tambah fsb..

kalau nak oc ram camner lak?

naikkan fsb..ram pun akan naik gak..lepas tuh tightkan timing ram tuh..timing yg paling best untuk p4 ialah 2-2-2-5,amd plak=2-2-2-11..klu OC ram,vdimm kene naikkan skit untuk stabiliti..

Sign in to follow this  

• Create New...