Jump to content
alam_lara

Server World Of Warcraft (wow) Percuma Di Malaysia

Recommended Posts

Ok.. yang pertama pastikan yang game tu adalah patch 2.1.3

kemudian yang bawah ni saya pastekan dari web asgradios tu:

a. Edit or download your realmlist

Browse to your World of Warcraft installation directory and edit the file "realmlist.wtf" with a text editor like NotePad on Windows.

Change the contents of the top line to: "set realmlist logon.asgradios.com".

Do not touch the bottom line.

If you are un-sure how to do it, I advised you to download > http://www.vail-server.com/realmlist.zip

EXTRACT THE ZIP FILES INTO YOUR WOW INSTALLED DIRECTORY, FIRE UP WOW.EXE TO PLAY!

b. Create and manage your game account here: http://www.asgradios.com/account

c. Create an forum account at our forum. Support available at our forum.

d. Play!

Remember use the wow.exe or just start the game with WoW.exe.

If you are unable to connect, check the server status and restart WoW.

Ps: Sekarang ni Vail (founder) dah update server core baru tapi server core yang baru ni kurang stabil menyebabkan dia lagging bila ramai main... Vail akan updatkan server core dan perbetulkan balik keadaan dalam masa terdekat ini.

Edited by alam_lara

warlock :P

btw ni private server, so ade char yg stil ade bugs k.kaloh maleh nk main berpikir amik la warrriorr

@installer client ade kt page blakang

huhu aku pun dalam sebe nie.. ping gle cun

aku main horde guild bebudak melayu..

lara

aku dah wat cam yg ko suruh tu

tp x jadik lah

ni lah yg jadik

aku x tau camna lagi nak buat dah

bukak file realmlist

double check n make sure "set realmlist logon.asgradios.com"

SouthSider,

Boleh u tunjukkan file realmlist u supaya dapat saya pastikan setting yang u buat tu betul... ada tiga sebab shj yang menyebabkan tak boleh masuk:

1. file realmlist tak set atau salah set

2. account tak dibuat

3. server down

Divine Divinitys,

Apa maksud u tak boleh register? u dah try guna yg account yg u buat dlm wow. Sebab masa saya buat dulu, dia takde indicator yg account tu dah buat atau tak. so saya just try log in kat wow tu dan dpt masuk.

cdR,

Apa nama guild u? ExZion ke? sebab ExZion ini guild yang baru dibuat. Tetapi saya bukan horde hehe... Im alliance...

Edited by alam_lara

cepat btul u balas lara.nie yg bagus nie,

x bley register bermaksud,link untuk nak register tu down..dan forum yg aku register pun lom dpt comfirmation email lagi

semua dah ada nie tggu nak register n men jer :lol:

arghhh nape link untuk nak register tu x bole arghhh spam spam spam

p/s: blk exam INS nanti aku try,wish me luck untuk exam nie huhuhu..susah nyer TCP/iP theory

Main server lain dulu pun boleh asalkan server tu support patch yang sama...

Divine,

Disebabkan saya berkerja skrg so tak dpt nak pastikan perkara yang saya nak cakapkan ni (saya tak boleh main skrg)... difahamkan server skrg tgh down.. so kalau cuba masuk skrg pun pasti tak boleh... saya tak tahu apa sebabnya tp ini lah yang pertama major server down.

Saya ingin mengabarkan sesuatu yang kurang menyenangkan.... Sebenarnya server asgradios terletak di datacenter cyberjaya... server ini baru wujud pada bulan may 2007... saya join server ini pada jun 2007.. saya rasa kelainan server ini kerana founder dan GM yang begitu prihatim dengan komen para pemain dan juga para pemain yang kebanyakn dari malaysia dan singapore begitu memahami budaya kita yang begitu ramah dan mengambil berat sesama sendiri... tetapi disebabkan ada seorang yang tidak menyenangi akan kewujudan WOW private server malaysia ini telah memaklumkan kepada host datacenter. Akibatnya, bermula malam tadi server ini telah dihentikan oleh datacenter.

Buat masa sekarang ini, server ini telah dihentikan, ramai pemain server ini begitu terkejut dan sedih akan keadaan ini

Maka dengan ini saya tidak dapat membantu saudara saudari sekalian... apa update jika mungkin akan saya maklumkan lagi..

terima kasih

mak aih..sedihnyer,,baru nak merasa men game nie.. :(

emm klu camtu jom lar ramai2 pilih satu server n kita men sama2 dlm tu,lara amacam?cd?len2 jom..aku baru nak berjinak2 men nie,jgn patahkan semangat aku :(

tapi ade lagi satu kan server dari m'sia...lupe la name dier...cdr aritu ade kasitau aku :)

ahahha aku da agak da.. sebe mati

main official balik la aku nie nampaknyer...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...