Jump to content
Helghast

Buat Album Gambar Personal

Recommended Posts

cadangan aku agar putera ni buat mcm friendster yg mana kita boleh upload gambar2 ahli2 untuk tatapan kawan2 dalam putera ni,manelah tau sekali tgk ganbar tu member lama yg lost contact ker...

mcmana boleh?

setuju? :huh:

boleh..

setuju..

tehehe first time dukun setuju dgn aku...time kasih...

ok rakan2 yg lain mane?bg la komen2...

tapi kalau setakat nak tau muka, boleh masuk tengok kat profile dia, tu pun kalau dia dah upload gambar kat situ.. tapi ramai yang letak gambar karut2 termsuk la aku sendiri, dan juga mod2 pun letak gambar karut-marut gak, bukan gambar sendiri, dan gambar yang diletakkan tu menggambarkan personaliti tuan punya nick tersebut.

tapi kalau setakat nak tau muka, boleh masuk tengok kat profile dia, tu pun kalau dia dah upload gambar kat situ.. tapi ramai yang letak gambar karut2 termsuk la aku sendiri, dan juga mod2 pun letak gambar karut-marut gak, bukan gambar sendiri, dan gambar yang diletakkan tu menggambarkan personaliti tuan punya nick tersebut.

betul jugak tapi yg gambar personal ni x payah byk2 limit 5-10 pun cukup la,gambar korang dgn family ke?gambar melancong kat luar dan dalam negeri ker...jgn la masukkan gambar2 yg kat avatar ...

nnti tak memberatkan database ke?...

dh la skrang, mlm2 nk masuk putera pun asyik jammed jerk

ok..nih pandangan aku la...

kalo nk letak gambar mcm frenster tuh boleh,tp mcm da lari la plak konsep asal putera.com nih iaitu berforum..

takut nnti lagi bnyak gambar dari org nk berforum..(contoh-contoh aku nih la..heheheh)

tp kalo ade limit rase ok kot...

tp nih cume pandangan aku la..

act kire orait la cadangan nih...

nnti tak memberatkan database ke?...

dh la skrang, mlm2 nk masuk putera pun asyik jammed jerk

jgn la masukkan gambar2 yg besar2 kb dia,tentang berat atau tidak tu kena tanya dgn mod.

ini sekadar cadangan.

ok..nih pandangan aku la...

kalo nk letak gambar mcm frenster tuh boleh,tp mcm da lari la plak konsep asal putera.com nih iaitu berforum..

takut nnti lagi bnyak gambar dari org nk berforum..(contoh-contoh aku nih la..heheheh)

tp kalo ade limit rase ok kot...

tp nih cume pandangan aku la..

act kire orait la cadangan nih...

aku rasa limit 5 cukup.tak payah byk2.

jangan kan nak buat macam frenster, dalam profile tu ramai lagi yg tak upload dan letak gambar entah ape2. tengok macam aku, jujur dan ikhlas letak gambar sendiri. :lol: ramai kate aku mcm lecturer walaupun hakikatnye bukan. :lol:

jangan kan nak buat macam frenster, dalam profile tu ramai lagi yg tak upload dan letak gambar entah ape2. tengok macam aku, jujur dan ikhlas letak gambar sendiri. :lol: ramai kate aku mcm lecturer walaupun hakikatnye bukan. :lol:

lecturer?mcm tok batin aje aku tgk.

pasal benda ni mod kena buat peringatan agar upload gambar sendiri bukan imej avatar.

lagi komen2 yg membina...

next...

hok hok..nak upload gamba erk..nak letak fungsi upload attachment 5kb dalam pos pun tak leh...haha..jangan mimpi la melainkan berlaku keajaiban kat forum ni..

nk upload lebih2, ringan2kanlah tangan utk merderma utk tampung kos hosting :ph34r:

klo xslh aku frenzster group putera.com nie dah rasanyer...

apa kata klo korang yg mana berminat tu,juz join frenzster yg sedia ada...

rasayer kiter ader alternatif lain selain bebankan server putera nie...hehehehe

juz my opinion...

aku rasa letak pic kat personal photo pun dh ok :)

klo xslh aku frenzster group putera.com nie dah rasanyer...

apa kata klo korang yg mana berminat tu,juz join frenzster yg sedia ada...

rasayer kiter ader alternatif lain selain bebankan server putera nie...hehehehe

juz my opinion...

yang ni aku setuju. selain tak beratkan server, kita gunapakai aper features yang da ader. tak pun wat yahoo group yang 360 tu ker... kan dah ala2 blog. aku tgk mostly ader ym id. so leh je implement yahoo 360 tu kan pastu wat group putera.. sambil2 leh chat sesama, leh baca blog, leh tgk gambau puas2. hehehehehe kot2 betemu jodoh korang dalam putera ni... hehehe

lecturer?mcm tok batin aje aku tgk.

pasal benda ni mod kena buat peringatan agar upload gambar sendiri bukan imej avatar.

lagi komen2 yg membina...

next...

perlu ke setiap mod kena bagi gambar yg sebenar ni?

apa tujuannya??

aku cam agak konpius ng cadangan nh...

sori pd pembuka topik...

sila nyatakan cadangan ng lebih jelas..xphm

Apakah fokus forum ini utk sesi berkenalan atau menimba ilmu??

Maksud loy azloy tu adalah galeri..bukan thread atau post gambar..

Album online yang leh letak komen..

aku setuju..aku suka..

tapi masalah satu la..storage camner nak manage..banyak pakai ruang kat hdd tu..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...