Jump to content
Sign in to follow this  
teddy_chumell

Pengalaman 1st Time Jumpa Bakal Mak Mertua

Recommended Posts

cite la sikit pengalaman korang masa mula2 nak jumpa bakal mak mertua..ape yang korang rasa??takut??menggelabah??cool?? or whatever...

1st time aku jumpa bakal mak mertua dulu..memang menggelabah habis..duduk xkena berdiri lagi ar xkena...sumenya serba xkena..takut nya pasal..

hahahaha...

Lorr .. mak mertua dah rasa menggelabah gitu? Bapak nya macam ne lak? Citer la sket ... hehehehhehe

Lorr .. mak mertua dah rasa menggelabah gitu? Bapak nya macam ne lak? Citer la sket ... hehehehhehe

Kalau perempuan, takut dengan mak mertua lagi. Takut kena kritik tak lawa ke, tak pandai jaga diri, tak pandai masak ke. Kalau laki lagi takut tang bapak mertua kot. Aku rasa la :lol:

Korang nie apa ler nak takut2... silap aribulan, bakal mak/bapak mertua korang plak yang takut nak jumpe.. hehehe.

Kenapa korang rasa takut ? Patutnya bakal mak mertua mesti gembira sebab bakal dapat anak menantu.

Kira tugas dia dah semakin mudah sebab tanggungjawab anak dia akan diletakkan di atas bahu korang..

Kalau nak bagi mak mertua suka ... ko beli petai dan ikan bilis lepas tu korang masakkan sambal ikan bilis

petai .. pastu perlawa la mak mertua korang makan sekali .. mesti gembira je lepas tu ..

Kenapa korang rasa takut ? Patutnya bakal mak mertua mesti gembira sebab bakal dapat anak menantu.

Kira tugas dia dah semakin mudah sebab tanggungjawab anak dia akan diletakkan di atas bahu korang..

Kalau nak bagi mak mertua suka ... ko beli petai dan ikan bilis lepas tu korang masakkan sambal ikan bilis

petai .. pastu perlawa la mak mertua korang makan sekali .. mesti gembira je lepas tu ..

senang ko cakap...masa sesi suaikenal tu..apa yg dirancang sumenyer tak menjadi..huhu...

mak mertue yea. aku rase mcm biase je sebabnye die jenis peramah dan layan macam anak sendiri. :D

penah alami.. hehehe orang batu pahat. jawa. sampai umah dia, aku blur. tak paham derang cakap aper. pastu terkejut my ex tu ngan mak dia ber aku mak.. huhu rasa cam kasar jer. tapi tu style derang.

bgn awal giler.. hehehehe, mak dia plak, leh serahkan hal2 masak memasak kat aku.. huhuhu bersilat la aku kat dapur umah orang..

balik kl, dia kata mak dia kata pass. satu jer fail.. wat cokodok fail... nak tau naper.. gelabah nyer pasal, aku gi bancuh ngan air panas.. wakakaka.. berketul2 la tepung tu... hahahahahaha

tapi takder jodoh... wat can i say....

Kalau perempuan, takut dengan mak mertua lagi. Takut kena kritik tak lawa ke, tak pandai jaga diri, tak pandai masak ke. Kalau laki lagi takut tang bapak mertua kot. Aku rasa la :lol:

haa...memang toll la..takut kena kritik..kang sekali datng2 uma dia kena kutuk x lawa..maunya meraung aku...

hahahaha....

bab bapak mertua plak aku xleh nak cte ar sbb dia pendiam orangnya..so aku buat bodo je la..hehehe...

aku blom jumpe lagi bakal mak mertua..tak tau sapa bakal mak mertua aku..

tp yg aku tau,aku da bawak org yang aku suka jumpe mak aku..hehehe..

penah alami.. hehehe orang batu pahat. jawa. sampai umah dia, aku blur. tak paham derang cakap aper. pastu terkejut my ex tu ngan mak dia ber aku mak.. huhu rasa cam kasar jer. tapi tu style derang.

bgn awal giler.. hehehehe, mak dia plak, leh serahkan hal2 masak memasak kat aku.. huhuhu bersilat la aku kat dapur umah orang..

balik kl, dia kata mak dia kata pass. satu jer fail.. wat cokodok fail... nak tau naper.. gelabah nyer pasal, aku gi bancuh ngan air panas.. wakakaka.. berketul2 la tepung tu... hahahahahaha

tapi takder jodoh... wat can i say....

hahaha...walaupun xde jodoh sekurang2nya pass..tp toll la kekadang aku tengok orang jawa ni cakap cam kasar skit tp sebenarnya bagi diorang ok..xde apepun..cam biasa je..sebab kakak ipar aku orang jawa..hehehe

aku blom jumpe lagi bakal mak mertua..tak tau sapa bakal mak mertua aku..

tp yg aku tau,aku da bawak org yang aku suka jumpe mak aku..hehehe..

so fai_wawa..camne??mak ko bg lampu hijau ke lampu merah...huhuhu~

masih blom mengalami... tapi bakal kot.. taun biler ekk??.... seriau jer... raser dgr... akakakaka

masih blom mengalami... tapi bakal kot.. taun biler ekk??.... seriau jer... raser dgr... akakakaka

ala...lom jumpa memang la bunyi cam menakutkan..tp da jumpa lame2 ok la...

InsyaAllah pass...hehehe

aku blom lagi jumpe mak mertua..hehe

blom lagi..hehe..tp mungkin dalam mase terdekat ni aku nk bawak org yang aku suke jumpe mak aku dulu...

2 tahun..hr dia baru stat keje kt putrajaya....sblom xde keje tetap,tu yang xbawak jumpe lagi..takot2 dia kne rejek..dah ade keje tetap,senang la cikit nk bawak jumpe..hehe...

tapi kalo bab2 kawin,lmbat lagi kot...lgpon aku tgah blaja lagi...

2 tahun..hr dia baru stat keje kt putrajaya....sblom xde keje tetap,tu yang xbawak jumpe lagi..takot2 dia kne rejek..dah ade keje tetap,senang la cikit nk bawak jumpe..hehe...

tapi kalo bab2 kawin,lmbat lagi kot...lgpon aku tgah blaja lagi...

2 thn??da lame gak ar...aku 4 thn da tp still xde perancangan nak kawin lg jgk ..aku nak membujang dl ar..hehehe

aku masa pertama kali jumpa dgn bakal mertua mcm biasa sj, tak la menggelabah. oleh kerna ayah kpd isteri aku (masa tu msh status awek...) dh meninggal dunia jd aku hanya sempat jumpa dgn mak dia aja. abang awek aku tu pun sporting, ramah tamah. keluarga dia yg lain pun ok jah.

masa aku gtau hasrat aku pd bakal mertua aku yg aku nak kawin dgn anaknya tu pun mcm biasa jah, aku terus terang aja..

dan sekarang kami dh selamat diijab kabul pd hjg thn lepas. kalu takda masalah, thn dpn bakal jd ayah...hehehe...rasa tak sabar dh... :lol:

aku masa pertama kali jumpa dgn bakal mertua mcm biasa sj, tak la menggelabah. oleh kerna ayah kpd isteri aku (masa tu msh status awek...) dh meninggal dunia jd aku hanya sempat jumpa dgn mak dia aja. abang awek aku tu pun sporting, ramah tamah. keluarga dia yg lain pun ok jah.

masa aku gtau hasrat aku pd bakal mertua aku yg aku nak kawin dgn anaknya tu pun mcm biasa jah, aku terus terang aja..

dan sekarang kami dh selamat diijab kabul pd hjg thn lepas. kalu takda masalah, thn dpn bakal jd ayah...hehehe...rasa tak sabar dh... :lol:

congratzz... hehehe.. nanti ko leh ada hari bapa lak... hehehe

aku?.. lambat laie... wakakaka :ph34r:

congratzz... hehehe.. nanti ko leh ada hari bapa lak... hehehe

aku?.. lambat laie... wakakaka :ph34r:

tengkiu..tengkiu..hehe...lambat atau cepat tak jadi masalah yang penting satu hari tetap sampai masa jg. sabar-sabar saja maa... :lol:

yg penting skrg, kerja rajin2, kumpul duit banyak2, cari awek yg menepati citarasa pastu blh la kawin...