Jump to content
Sign in to follow this  
encik pot pet

Memerlukan Idea Untuk Game

Recommended Posts

assalamualaikum wbt.

sekarang ni aku bz sikit bermain dgn popcap framework, dimana framework ni digunakan utk membina permainan2 yg ada kat http://www.popcap.com

tapi aku bukan graphic or game designer, aku reti programming jer. oleh itu, aku nak mintak la jasa baik korang baik utk dapatkan idea dan graphic dari korang semua. graphic utk game mcm ni simple jer (2d sprite), tapi korang kena tau sikit2 pasal alpha channel.

kalau korang rasa idea korang tu best dan ada harapan utk masuk list kat popcap games, boleh pm aku.

ok.. aku explain lebih sikit.

sebenarnya, aku nak tujukan soalan aku ni kepada casual gamers yg suka main casual games contohnya yg ada kat http://www.popcap.com/ atau http://www.oberongames.com/games.asp

sambil2 dia orang main game2 tu, timbul la idea dalam kepala dia orang camner nak buat better game atau game yang mcm mana yg dia orang suka. tapi dia tak reti nak programming game. so kat sini, aku nak merealisasikan idea mereka2 yg nak buat game tapi tak pandai. faham?

idea korang tu apa2 saja la asalkan sesuai dgn platform 2D and off course not a 3D fps.

ko bwt la game fihgting di antara binatang..misalnya fighting di antara itik dan ayam, kucing dan anjing..adik aku msti suka hehehe...bernas tak?.. :rolleyes:

fighting macam mortal kombat ke? aku rasa tak sesuai kut, nanti kena saman persatuan pecinta haiwan :P

Alaaaa... bukan diorang nak saman pun. Ko tengok game fighting manusia,... mana ada persatuan pencinta manusia saman game tu macam Tekken, King of Fighter, Virtual Fighter dan sebagainya. :lol:

Apa perkembangan framework nie... en. pot pet, dah start buat game tu dah ker? Ala kalo susah2 buat jerlah game fighting ikan laga. Lagi senang, takde sapa2 nak saman... hehehehe... :D

Korang pernah tak main game Family Feud,yg ada kat yahoo game tu. Adik2 aku suke gile game ni, at least ajar diaorang untuk berfikir. Aku pernah terfikir nak buat game ni version melayu, dan buat soalan yg lebih bercirikan Malaysia. Tapi aku hanya beginner dalam flash, dummy dlm programing. Tapi kalau ada yg nak buat game ni boleh ajak aku, aku dapat bg input/content utk game nie. Kalau program TV kat Malaysia orang panggil 'Famili Ceria', mirip2 game ni juga. Aku ada byk idea pasal game nie.

Pegi je kat Yahoo game, search 'family feud' dan download. Pastu pandai2 la cari cracck dia, aku download cracck game ni kat syok.org.

Edited by spam_aku