Jump to content
Sign in to follow this  
paradox

Aku Delima

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Sekarnag nie aku tengah blajar...ada 2 3 minggu lagi abis laaa... aku sekarang nie blajar Btec HND Mecahnical and mechatronic kalu aku grade may be pointer aku dalam 2.4++. aku sutdy kat PSDC Penang. Tapi rasanye macam tak de ape2 blajar kat situ....

aku pikir nak sambung kat JMTI tapi adakah nak masuk jurusan yang sama atau aku nak tukar course...

member aku suh aku amik course HR atau BA..coz dia cakap tak susah sgt....

nak amik IT pun Uni/kolej banyak dah tawarkan course nie...

adoi...pening pala aku nie....

ada sape leh bantu

kenapa ko ambik course tu at the first place?

aku blajar tak de utang dengan PTPTipu atau MARA atau pun mane2 agensi pinjaman berdaftar atau pun along...

aku blajar kat PSDC Penang nie nak kata ditaja pun tak jugak...biasiswa pun tak jugak...hari tu aku tanya Pengurus HR PERDA pasal aku ada isi borang jawatan kosong,ruangan biasiswa atau pinjaman nak kena tuleh tak? dia cakap tak yah tuleh coz PERDA dia macam kasi elaun pembelajaran/duit poket, serta pembayaran yuran² kat PSDC nie diaowang tanggung.

nak amik degree engineering pun rasa macam susah sangat... time diploma kena tau bacis apatah lagi degree atau master, pointer lak ciput...minority adalah Melayu kat kolej aku nie..... hostel tak de...

sekarang nie, tinggal projek je...

member aku suh amik HR atau BA diploma...nak keje dengan goment senang...kan sampai ke tua nak tgk/keje dengan mesin je... adoi laaa..pening-pening....

Edited by paradox

Mcm kenai ja nick nie tp orgnya aku tak pernah tgk lagi.camna dengan website alumni perda ang?aku rasa aku paham situasi ang tp untuk sementara waktu better ang keja dulu sambil pikiaq apa matlamat ang.ang nak sambung pun kena duit jugak kat jmti,rasanya perda mmg tak tanggung kalo belajaq kat ctu.Buat apa ang nak amek cos yang ang takdak basic semata mata dengaq cakap kawan ang?Ang sendiri lebih tau apa yg ang nak,tak semestinya kalo amik HR atau BA diploma ang buleh dapat keja gomen..lain la kalo ang ada kabel bawah laut dengan gomen tue..

Mcm kenai ja nick nie tp orgnya aku tak pernah tgk lagi.camna dengan website alumni perda ang?aku rasa aku paham situasi ang tp untuk sementara waktu better ang keja dulu sambil pikiaq apa matlamat ang.ang nak sambung pun kena duit jugak kat jmti,rasanya perda mmg tak tanggung kalo belajaq kat ctu.Buat apa ang nak amek cos yang ang takdak basic semata mata dengaq cakap kawan ang?Ang sendiri lebih tau apa yg ang nak,tak semestinya kalo amik HR atau BA diploma ang buleh dapat keja gomen..lain la kalo ang ada kabel bawah laut dengan gomen tue..

uiks....macam mane kenal aku... website tu ok je... ramai member aku cakap kalu nak keje nanti nak study balik macam dah malas dah... kalu nak sambung,biar dari sekarang....

memang JMTI perda tak support...ada cuma pengambilan masuk ke TATI melalui perda,yuran tak tau diaowang bayar atau buat pinjaman....

tapi tu laaa...kalu blajar IT dah bersepah dah kat luar.. kan aku nak menambahkan lagi kesepahan tuh.....

kalu keje goment semua melalui SPA kan register semua melalui borang atau online.....

p/s: aku tak galakkan masuk PSDC penang. kecuali bmc,cnc ok kat situ...kalu diploma pikir-pikir laaa..

uiks....macam mane kenal aku... website tu ok je... ramai member aku cakap kalu nak keje nanti nak study balik macam dah malas dah... kalu nak sambung,biar dari sekarang....

Dah member ang tu pemalas.Ramai lagi yg tgh keja tp sambil belajar malah kawan aku yg keja GOMENT pun selepas setahun lebih p sambung blajaq balik.Jgn jadikan keja sebagai alasan pemalas.Ang septtnya yakin dengan diri ang.

memang JMTI perda tak support...ada cuma pengambilan masuk ke TATI melalui perda,yuran tak tau diaowang bayar atau buat pinjaman....

tapi tu laaa...kalu blajar IT dah bersepah dah kat luar.. kan aku nak menambahkan lagi kesepahan tuh.....

Belajaq ikut minat ang bukan ikut org.Tak guna ang belajar HR @ BA kalau ang tak minat.Kalo nak belajar semata mata untuk keja baik ang keja dulu sambil tue cuba cari tempat untuk blajaq.Jgn jadikan keja sebagai alasan pemalas untuk belajaq..Ang dikira cukup bagus dan bertuah sebab ditaja oleh PERDA untuk blajaq kat PSDC,aku rasa ang sendiri tau berapa kos untuk belajar kat ctu..

kalu keje goment semua melalui SPA kan register semua melalui borang atau online.....

p/s: aku tak galakkan masuk PSDC penang. kecuali bmc,cnc ok kat situ...kalu diploma pikir-pikir laaa..

Awat ang igt kalo register saja dah konpom dapat?JGN HARAP la kecuali ang btl² layak atau ada kabel.Jgn terpedaya dengan cakap kawan ang yg belum tentu pernah register kat ctu dan dapat keja.Ang tau berapa ribu org yg register kat ctu dan berapa org yg terpilih untuk temuduga?Aku rasa ang tak tau sebab tu ang berani cakap.Pasaipa nak harap keja goment?Byk lagi keja buleh buat selain jadi kuli goment. <_<

Ang jgn pk yg ditaja oleh PERDA tue semua bagus.Bmc,CNC pun ada jugak dari tajaan PERDA,pastu dah abis senang ja dapat keja kilang kan..Ada jugak course lain yg ok kalo amek kat ctu cuma dah jadi dasar melayu pemalas sj yg tak sanggup dgn cabaran kat ctu.Jgn cakap aku xtau suasana kat ctu,dari tahun 2002 lagi aku dah kenai tempat tue.Kebykan kat ctu non-Malay.Belajar pun semua english.

apsal plak ang yg emo...lawak tol... owang ain bertanya owang lain plak melopong..... kalu ang kenai tempat situ...ang kenai management ke atau kenai student... jgn cakap ape yg ang tak pernah alami...